zk. 19.6.

marjanka
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 22
Registrován: 15. 6. 2006 13:17

zk. 19.6.

Příspěvek od marjanka »

Vzhledem k tomu ze male priklady se nelisily od tech se kterymi jsem se jich na forech setkala, tak bych chtela napsat jenom zadani velkeho prikladu.

Mame tabulku cokolady o rozmerech 10x10 v kartezskych souradnicich , kde kazdy ctverecek ma hrany delky 1. Ta cokolada je obohacena o orisky a hrozinky, ktere mame zadane stredem a polomerem, coz mohou byt vsechno realna cisla. (pro jednoduchost to jsou kruhy a ulohu resime v rovine, takze zanedbavame tloustku cokolady a zadne orisky ani hrozinky se neprekryvaji).

Nasim ukolem je rozdelit cokoladu na tri souvisle dily tak aby v zadnem z nich nebyla dira a dalo nam to co nejmene prace. Rezat muzeme jen po hranach ctverecku. Pokud rezeme cistou cokoladu, tak nas to stoji 1, pokud hrozinku, tak 0.5 a pokud orisek, tak 5. Samozrejme, pokud orisek nebo hrozinka nezabiraji celou hranu, tak bereme jen pomernou cast prace.

Vystupem by mela byt vysledna prace rezu a kudy rezy povedou.

Tak to je doufam vse. Pokud ne a vite o tom, tak me prosim doplnte.
Uživatelský avatar
lavor
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 121
Registrován: 1. 2. 2005 20:39
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: kolej 17.11., A1105
Kontaktovat uživatele:

Re: zk. 19.6.

Příspěvek od lavor »

marjanka píše:Vzhledem k tomu ze male priklady se nelisily od tech se kterymi jsem se jich na forech setkala, tak bych chtela napsat jenom zadani velkeho prikladu.
Ja som mal maly priklad s ktorym som sa este na forach nestretol. Teda mam dva retazce A a B ulozene ako spojak znakov a mojou ulohou je napisat proceduru, ktora mi z retazca A vyhodi druhy vyskyt retazca B, predpokladam korektny vstup.

Ked som to dostal tak som sa trochu zlakol ze je to nieco co som este nevidel, ale potom sa to celkom dalo, kedze mi v tom nasiel iba jednu chybu dal mi za to 2.Z velkeho 2/3 a celkovo 2, konecne..... :roll:
Milujeme tých, čo nás odmietajú, odmietame tých, čo nás milujú.
Odpovědět

Zpět na „2005“