Booth - pomooooc, prosim:)

Jo

Booth - pomooooc, prosim:)

Příspěvek od Jo »

jak to funguje? :roll: to co je o tom ve skriptech či na slajdech mi nestačí k tomu, abych pochopila, jak to funguje nebo třeba vyřešila tohle: "násobit 14 * 11 v Boothově kodování" Na interentu se mi nic najít nepovedlo. Můžete mi to někdo prosím "osvětlit"? dííík
mach
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 20
Registrován: 21. 1. 2006 02:23
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mach »

Tohle ve skriptech neni a ze slajdu jsem to nepochopil ani po hodine. Naucil jsem se to z Wikipedie:

http://en.wikipedia.org/wiki/Booth_algorithm

Akorat mi pripada, ze je v nasledujici vete chybka:

Do both of these steps |y| times

Spis mi pripadalo, ze by se to melo opakovat tolikrat, kolik ma to druhy cislo bitu. Nicmene to neni zas takova katastrofa, protoze ty cisla z prikladu si urcite dokazes roznasobit zpameti (musi byt mala, tezko tam da nejake 138 x 432) a asi si to i prepocitas do dvojkovy soustavy pro kontrolu (fakt je dobry mit na zkousku kalkulacku), takze ten cyklus budes provadet tak dlouho, dokud ti to nevyjde spravne :-) Tedy samozrejme za predpokladu, ze se nekde neseknes numericky... Ostatne je behem pisemky tak malo casu, ze je proste nutny si to doma zkusit na nekolika prikladech.
I can whistle with my fingers,
especially if I have a whistle.
mach
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 20
Registrován: 21. 1. 2006 02:23
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mach »

Nicmene v moji zkouskovy pisemce priklad s Boothem nebyl, takze nevim, jestli Jirovsky nebo ten jeho student, co to opravuje, treba nevyzaduji presne ten postup, kterej odprednasel. I kdyz ve slajdech rozhodne zadny postup neni (spis jen zadani a vysledek) a uz nevim, jestli na prednasce neco psal na tabuli.
I can whistle with my fingers,
especially if I have a whistle.
Uživatelský avatar
Zdeněk Vilušínský
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 110
Registrován: 16. 1. 2006 22:04
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Železný Brod/Troja A1923
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdeněk Vilušínský »

Já jsem to pochopil takhle:
Když překóduješ do bootha, tak se při násobení stanou 3 možnosti.
Příjde nula - nic se neděje, jen se posuneme o jedna doleva
+1 přičteme k číslo kterým násobíme k číslu které násobíme (na patřičném místě posunu)
-1 číslo odečteme (tedy přičteme dvojkový doplněk)
Věda je jako sex. Jistěže má nějaké praktické výsledky, ale proto ji přece neděláme. - R.P.Feynman

I krátký algoritmus může mít chování tak komplikované, že mu nerozumí ani jeho autor.
PeterBlack

Příspěvek od PeterBlack »

Zdeněk Vilušínský píše:Já jsem to pochopil takhle:
Když překóduješ do bootha, tak se při násobení stanou 3 možnosti.
Příjde nula - nic se neděje, jen se posuneme o jedna doleva
+1 přičteme k číslo kterým násobíme k číslu které násobíme (na patřičném místě posunu)
-1 číslo odečteme (tedy přičteme dvojkový doplněk)
jj presne tak (to tohle nemoh dat jirovsky do slajdu? :( )
Uživatelský avatar
Zdeněk Vilušínský
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 110
Registrován: 16. 1. 2006 22:04
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Železný Brod/Troja A1923
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdeněk Vilušínský »

Jak to jen říct, aby to bylo politicky korektní..

Skripta i slajdy jsou seznamem cizích slov. Ne slovníkem, protože k tomu tam chybí české významy
Věda je jako sex. Jistěže má nějaké praktické výsledky, ale proto ji přece neděláme. - R.P.Feynman

I krátký algoritmus může mít chování tak komplikované, že mu nerozumí ani jeho autor.
Odpovědět

Zpět na „2005“