Písemka 17.1.2006

zehyo

Písemka 17.1.2006

Příspěvek od zehyo »

No, na vse si nepamatuji, ale:
Prevedeni 377 z decimalni do sedmickove soustavy.
Virtuální procesor inc hodnoty v akku
2 priklady byly s cislama v plovouci radove carce
2 matice 100x100, musime je nasobyt za mene, nez 0,2s, Na vypocitani soucinu je potreba 2*n^3-n kroku, kde n je rad matice. (reseni v MFLOPS)
no, na ostatni si napamatuji, snad si zpomenu, nebo tu pisemku uvidim na usti..
Uživatelský avatar
Abriel
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 7
Registrován: 17. 1. 2006 13:15
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

trochu doplnime

Příspěvek od Abriel »

1) 377 do sedmickove soustavy
2) ukazat relativni adresovani vuci PC
3) napsat 0.174 v plovouci radove carce
4) deleni Flynnovy taxonomie
5) nakreslit daisy chain (centralizovane a decentralizovane)
6) odecist od cisla 13 cislo dvanact metodou ("end-arround-carry")

jeste chybi jedna otazka na kterou si nevzpomenu


jinak celkove ste mohli dostat 40 bodu (kadej priklad za 4 body) a meli ste to dat behem 40 minut, takze docela rychlovka

zejtra sem jeste prihodim co po me bude chtit v ustnim (pokud teda neco chtit bude)
Návštěvník

Re: trochu doplnime

Příspěvek od Návštěvník »

Abriel píše:zejtra sem jeste prihodim co po me bude chtit v ustnim (pokud teda neco chtit bude)
Prej bude od kazdeho...kde ze bude zitra ta ustni? Bude to od 12:00, ale KDE??
Návštěvník

Re: trochu doplnime

Příspěvek od Návštěvník »

Anonymous píše:Prej bude od kazdeho...kde ze bude zitra ta ustni? Bude to od 12:00, ale KDE??
no myslim ze to bude v jeho pracovne a ta je na male strane 3. patro c. 309, ale nejsem si tim uplne jistej
Uživatelský avatar
Abriel
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 7
Registrován: 17. 1. 2006 13:15
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Abriel »

Predchozi prispevek byl ode me, jen jsem se zapomnel lognout
zehyo

Příspěvek od zehyo »

Abriel píše:Predchozi prispevek byl ode me, jen jsem se zapomnel lognout
thx za info, ja byl ten druhy anonim...
Uživatelský avatar
Abriel
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 7
Registrován: 17. 1. 2006 13:15
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

Je to za nama

Příspěvek od Abriel »

Pisemka za 15b, takze bez otazek za trojku :)
Uživatelský avatar
Trichogaster
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 7
Registrován: 18. 1. 2006 14:29

Příspěvek od Trichogaster »

No myslim že kdo chcete trojku z písemky, tak si stačí opravdu projít loňské a předloňské otázky, zkombinovat to trochu se skriptama a nucit se pocitat ty priklady. dnes na ustnim daval trojku i za 14 bodu(treba me :D ) jinak pisemku nenapsali ctyri,vite o nekom kdo neprosel pres ustni?
Uživatelský avatar
Trichogaster
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 7
Registrován: 18. 1. 2006 14:29

Příspěvek od Trichogaster »

ten jeden priklad na plovouci carku je ze slajdu prevod ´do osmickove a jaka bude chyba
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Tiez som bol dnes na skuske. Dost ma prekvapilo, ze Jirovsky bol celkom v pohode. Najprv so mnou presiel pisomku, ktoru som mal 24 zo 40, vysvetlil mi chyby, a potom mi dal otazku ze pocitace Epic tusim. Nemal som ani paru, co to je, lebo som nechodil na prednasky, a ako mi s usmevom povedal, tak v skriptach to nie je. Tak mi dal dalsiu, ktoru som tiez na prvy pohlad nevedel, ale pomocnymi otazkami ma nejako po 5-7minutach dokopal do odpovede. Napokon mi dal za dva.
Vcelku dobry dojem som z neho mal, nemal som pocit, ze by chcel za kazdu cenu vyhodit.
zehyo

Příspěvek od zehyo »

No, ja mne za 14b -> 3 bez otazek...ale porad nechapu, ze proc bylo potrebne to 0,174 prevezt do BCD? Ja napsal normalne mantisu aj exponent ve dvojove se dvojkovym zakladom, a rekl mne, ze je to uplna blbost. A taky jak bylo druhe prevedeni do plovouci radky, ze jsem tam prej nenapsal jaka je chyba...nepamatuji si, ze by to tam bylo napsane, ze mam uvest jaka je chyba...bylo to vubec v zadani?
Uživatelský avatar
Trichogaster
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 7
Registrován: 18. 1. 2006 14:29

Příspěvek od Trichogaster »

zehyo píše:ale porad nechapu, ze proc bylo potrebne to 0,174 prevezt do BCD?
...ze mam uvest jaka je chyba...bylo to vubec v zadani?

no napsany to tam bylo, ja to taky nenapsal takze dva body dolu, a do bcd kuli tomu ze 0.174 je jinak v normalni dvojkovy dost nekonecny cislo:)
jinak to sou jen 3 cifry dekadicky, v dvojkovym zapisu, taky mi to nedoslo :wink:
Trojka je taky dobrá:)
Uživatelský avatar
Myshaak
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 161
Registrován: 18. 1. 2006 22:29
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Tanvald / Troja A820

Příspěvek od Myshaak »

Trichogaster píše:
zehyo píše:ale porad nechapu, ze proc bylo potrebne to 0,174 prevezt do BCD?
...ze mam uvest jaka je chyba...bylo to vubec v zadani?

no napsany to tam bylo, ja to taky nenapsal takze dva body dolu, a do bcd kuli tomu ze 0.174 je jinak v normalni dvojkovy dost nekonecny cislo:)
jinak to sou jen 3 cifry dekadicky, v dvojkovym zapisu, taky mi to nedoslo :wink:
BTC je dobre, jen bych se zeptal, na kolik mist se pise exponent? Jestli 8 bitu nebo 4 bity. A taky kdyz je t v BTC tak tam zadna chyba neni, ne? Ta vznikne prave kdyz nejaky cislo v binarnim zapisu "oriznu".
zehyo

Příspěvek od zehyo »

Trichogaster píše:
zehyo píše:ale porad nechapu, ze proc bylo potrebne to 0,174 prevezt do BCD?
...ze mam uvest jaka je chyba...bylo to vubec v zadani?

no napsany to tam bylo, ja to taky nenapsal takze dva body dolu, a do bcd kuli tomu ze 0.174 je jinak v normalni dvojkovy dost nekonecny cislo:)
jinak to sou jen 3 cifry dekadicky, v dvojkovym zapisu, taky mi to nedoslo :wink:
No to je pravda, já tam taky napsal chybu, ze je to 0,0021, nebo neco takoveho. Porad ale nevim proc by to tak nemohlo byt...vzdyt kdyz mam napsat 1/3, tak taky nenapisu 0,1 v trojkove, pritomby to bylo presne, na rozdil od dvojkove nebo desitkove...
Uživatelský avatar
Trichogaster
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 7
Registrován: 18. 1. 2006 14:29

Příspěvek od Trichogaster »

ta chyba se mela napsat u toho prvniho prikladu, kde byl prevod do plovouci carky s osmickovym zakladem.


ale v BCD je to tez presne bez chyby, preci 0,174 bude znamenko, exp. a mantisa bude: 0001 0111 0100, takze 1 7 4, vyjadreny s dekadickym zakladem ve dvojkove soustave
Trojka je taky dobrá:)
Odpovědět

Zpět na „2005“