[Zk Odbrzalek] 30.1.2007

LnK
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 26
Registrován: 9. 6. 2006 11:19
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Troja

[Zk Odbrzalek] 30.1.2007

Příspěvek od LnK »

1. Zapiste cislo 0,151 (nebo takove nejake :) ) v zaznamu pro plovouci radovou carku ve dvojkove soustave podle normy IEEE-754, pokud by pripoustela nasledujici parametry: exponent s posunem o 63, mantisa 8 bitu.

2. Secete cisla 38 a -57 ve tvaru dvojkoveho doplnku a vysledek interpretujte.

3. Uvedte zpusoby zaznamu vyrazu a na vzdy stejnem vyrazu je ukazte. Pak uvedte jejich vyhody a nevyhody.

4. Vysvetlete pojmy fault, error, failure a uvedte priklad - jiny, nez byl na prednasce.

5. Vysvetlete pojmy "little endian" a "big endian" a demostrujte na prikladu.

6. Zpusoby reseni problemu skoku u pipeline.

7. Vysvetlit, co je to CLOCK.

8. Napiste mirkoprogram pri instrukci LOAD
Medved
Admin(ka) level I
Příspěvky: 168
Registrován: 30. 5. 2006 21:18

Příspěvek od Medved »

Zdar.
Koukam, ze ta (1) je vlastne na kazde pisemce a ja porad uplne nechapu, jak to ma presne vypadat. Mohl by mi to nekdo dopodrobna ukazat?

A taky co chapete pod pojmem diskuse IEEE ablabla. Ja si stahl specifikaci, a je to dost dlouhe na to, abych mu to tam za tu hodinu stihl vypsat.

Taky mi casto prijde, ze si Obdrzalek ty terminy vymysli, protoze kdyz zadam do googlu mikroprogramovani, tak mi to nic krom mff vysledku (diskusnich for k tomuto predmetu z minulosti) vpodstate nevyhodi... To se pak blbe uci :(
LnK
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 26
Registrován: 9. 6. 2006 11:19
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Troja

Příspěvek od LnK »

Doporucuju zahledat v historii fora :wink:

http://forum.matfyz.info/viewtopic.php?t=2673 (a i na dalsich mistech) mas rozebrany ten floating point.

K mikroporgramovani staci vygooglit treba to, co ma Obdrzalek na slajdech uvedeno jako zdroj obrazku k danemu tematu. http://www.cs.clemson.edu/~mark/uprog.html

Zbytek jsem se osobne ucila vicemene jen slajdu a nejasne pojmy (a zahadne zkratky :lol: ) dohledavala na wikipedii.
Odpovědět

Zpět na „2006“