Nasobeni dlouhych cisel

Uživatelský avatar
twoflower
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 445
Registrován: 22. 9. 2004 21:07
Typ studia: Informatika Ph.D.
Kontaktovat uživatele:

Nasobeni dlouhych cisel

Příspěvek od twoflower »

Nazdar,

nemate nekdo kod na vynasobeni dvou dlouhych cisel, ktera mam ulozena v poli? Zkousel jsem to dat nejak do kupy pres klasicke "rucni" nasobeni, ale to se mi moc nelibi, myslim ze by melo byt neco elegantnejsiho. Nasobeni integerem uz mam, jde mi o soucin dvou takovych cisel.

Dik.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

já jsem to měl naprogramovat na zkoušce, udělal jsem to stejně, jako se to učí na základce a jak říkáš ty, a Kryl k tomu žádný výhrady neměl. Nerad bych kecal nesmysly, ale myslím, že jednodušeji to snad ani udělat nejde
Uživatelský avatar
Goran
Admin(ka) level I
Příspěvky: 214
Registrován: 23. 9. 2004 09:47
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: HK/Otava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goran »

Ja to mel taky, myslim, ze elegantneji to nejde. Ten postup neni tezky, ale je to hrozny opruz.
Uživatelský avatar
David Nohejl
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 135
Registrován: 10. 10. 2004 17:23
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od David Nohejl »

http://www.codeproject.com/csharp/bigin ... icationBig
je popsane navic jeste reseni "postupnym pricitanim" (prekvapive) ... asymptoticky lepsi O(n) nez normalni nasobeni O(n^2), ale velka multiplikativni konstanta ;)
Never forget: Stay kul and happy (I.A.)
Uživatelský avatar
tutchek
Site Admin
Příspěvky: 795
Registrován: 21. 9. 2004 00:40
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha, Bohnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tutchek »

Prevest do dvojkoveho cisla a pouzit Jirovskeho binarni nasobicku? ;)
exAdmin. Magistr přes umělou inteligenci. Právník přes daně.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

No ja kdyz doma zkousel faktorial 2000, tak klasika s polema (kde v jednom intu pole bylo 10^4) a na 486 to slo v realnem case (asi do minuty). Navic polema to takovej opruz neni, proste rozdelis si jedno z dlouhych cisel na useky delky int a pak nasobis s prvkama pole s tim ze tam mas prenos, ale jde o to nesplest k jakymu poli pricitas hodnotu. navic nasobeni dvou intu se vejde myslim do longu, kterej potom celociselnym delenim rozdelis.
js
Site Admin
Příspěvky: 144
Registrován: 22. 9. 2004 06:06
Typ studia: Fyzika Ph.D.
Bydliště: Praha

Re: Nasobeni dlouhych cisel

Příspěvek od js »

twoflower píše:nemate nekdo kod na vynasobeni dvou dlouhych cisel, ktera mam ulozena v poli?
ahoj, mam ho v packalu a myslim, ze kdyz jsem to zvladla ja, tak ty taky 8) kdyztak mrkni na stranky dr. Cizka, treba ti to pomuze... kdyby ne, ozvi se po ICQ/mailu
JS
Odpovědět

Zpět na „2004“