Test 21. ledna

Uživatelský avatar
Necroman
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 459
Registrován: 20. 1. 2005 19:46
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Louny / kolej Jednota, Praha
Kontaktovat uživatele:

Test 21. ledna

Příspěvek od Necroman »

Tak jsem byl dnes na testu u prof. Kryla. Psalo se v místnosti, kde byly jen počítače s DOSem, jak je zvykem. Bylo tam cca 20 lidí, každému dal vylosovat téma, poté všechny obešel, a poradil, co a jak to asi řešit. Až potom se spustil čas.
Já měl projet šachovnici věží co nejkratší cestou, když jsou některé pole zakázaná. Místo toho jsem ale našel algoritmus pro průchod králem( který ovšem fungoval!) => tak příště :( Jak jsem si všiml, tak otázky byly ze všech okruhů, kalendář, matice, permutace, šachy, složenka, víc nevim...
WANTED:
Dead or Alive
^-^
( ^ )
Schroedinger's Cat
Uživatelský avatar
David Nohejl
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 135
Registrován: 10. 10. 2004 17:23
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Test 21. ledna

Příspěvek od David Nohejl »

Necroman píše: Já měl projet šachovnici věží co nejkratší cestou, když jsou některé pole zakázaná. Místo toho jsem ale našel algoritmus pro průchod králem( který ovšem fungoval!) => tak příště :( Jak jsem si všiml, tak otázky byly ze všech okruhů, kalendář, matice, permutace, šachy, složenka, víc nevim...
LOL tak tos me clovece pobavil! (sry)

Ja sem psal teda uz 14tyho, ale taky nedal. :( pohorel sem na takovyty veci jak mas na vstupu n<=8 dekadickych cifer a mas mezi ne nastrkat +-*/ a nebo pospojovat cifry (1 2 -> 12) . Napred sem dlouho premyslel jestli to de delat jinak nez generovat vsechny zpusoby, pak sem chvili resil ze generuju ty permutace spatne (pritom sem mel jenom spatnej index pri vypisu, algoritmus fungoval!) a nakonec sem skoncil na tom ze sem mel chybku ve vyhodnocovani vyrazu typu 1+4*45/12 (bez priorit operatoru!) a nemel sem uz cas (cti nebyl sem schopnej ) ji najit&opravit :(

David
Never forget: Stay kul and happy (I.A.)
-j&kup-
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 5
Registrován: 28. 1. 2005 16:42
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Test 21. ledna

Příspěvek od -j&kup- »

David Nohejl píše:
Necroman píše: Já měl projet šachovnici věží co nejkratší cestou, když jsou některé pole zakázaná. Místo toho jsem ale našel algoritmus pro průchod králem( který ovšem fungoval!) => tak příště :( Jak jsem si všiml, tak otázky byly ze všech okruhů, kalendář, matice, permutace, šachy, složenka, víc nevim...
LOL tak tos me clovece pobavil! (sry)

Ja sem psal teda uz 14tyho, ale taky nedal. :( pohorel sem na takovyty veci jak mas na vstupu n<=8 dekadickych cifer a mas mezi ne nastrkat +-*/ a nebo pospojovat cifry (1 2 -> 12) . Napred sem dlouho premyslel jestli to de delat jinak nez generovat vsechny zpusoby, pak sem chvili resil ze generuju ty permutace spatne (pritom sem mel jenom spatnej index pri vypisu, algoritmus fungoval!) a nakonec sem skoncil na tom ze sem mel chybku ve vyhodnocovani vyrazu typu 1+4*45/12 (bez priorit operatoru!) a nemel sem uz cas (cti nebyl sem schopnej ) ji najit&opravit :(

David
..tento priklad se resi prevedenim vyrazu na binarni strom? ..uplne dole cisla..o urovne vyse pak nasobeni a deleni..vyse + a - ? Je to tak?

-j&kup-
Uživatelský avatar
David Nohejl
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 135
Registrován: 10. 10. 2004 17:23
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od David Nohejl »

to vyhodnocovani vyrazu? Ja to delal sekvencne.... ( to vyhodnocovani) Ale asi by to slo i tak jak rikas. hmmm :?
Never forget: Stay kul and happy (I.A.)
Uživatelský avatar
Necroman
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 459
Registrován: 20. 1. 2005 19:46
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Louny / kolej Jednota, Praha
Kontaktovat uživatele:

Second service

Příspěvek od Necroman »

Dneska jsem byl na opravě a tentokrát u prof. Holana. Štěstí jsem měl na výběr otázky opravdu veliké - vytáhl jsem si orogram: "Najít dostupná políčka na šachovnici s překážkami, průjezd králem" :-D, Za hodinu napsáno... Přeji všem podobné štěstí při losu.
Btw. malá rada (bez záruky!) na menších papírcích při losu bývají kratší zadání a , možná, i lehčí ;-) .
WANTED:
Dead or Alive
^-^
( ^ )
Schroedinger's Cat
Uživatelský avatar
Ferro_the_King
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 61
Registrován: 15. 11. 2004 19:49

Re: Second service

Příspěvek od Ferro_the_King »

Necroman píše:Dneska jsem byl na opravě a tentokrát u prof. Holana. Štěstí jsem měl na výběr otázky opravdu veliké - vytáhl jsem si orogram: "Najít dostupná políčka na šachovnici s překážkami, průjezd králem" :-D, Za hodinu napsáno... Přeji všem podobné štěstí při losu.
Btw. malá rada (bez záruky!) na menších papírcích při losu bývají kratší zadání a , možná, i lehčí ;-) .
Velky kulovy. Ja byl u Kryla, vytah si nejmensi papirek a na nem byl prevod morse--)Abeceda a Abeceda--)morse. No, dve hodiny sem valcil se zapisovanim do souboru a ctenim z nej, nacez sem zjistil, ze tam ty soubory zustaly po nejakym praseti predemnou a muj algoritmus cetl (Mely stejny mena, jen byly jinde umisteny) z nich misto mejch:-( A kdyz sem na to prisel, tak sem to pak ani nestihnul ani dodelat... Vostatni mely kralovny, permutace-- To bych dal. Ach jo, tak snad priste...
mike04
Donátor
Donátor
Příspěvky: 79
Registrován: 23. 9. 2004 12:00
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Děčín/ Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Second service

Příspěvek od mike04 »

Necroman píše:Btw. malá rada (bez záruky!) na menších papírcích při losu bývají kratší zadání a , možná, i lehčí ;-) .
Tak to já si vytáhl papír větší a byla tam snad ta nejlehčí úloha - Najít všechny možný správný uzávorkování...
Odpovědět

Zpět na „2004“