Zkouška 18.1.

Uživatelský avatar
Dawe
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 360
Registrován: 12. 10. 2004 12:32
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Doma a nebo na koleji

Zkouška 18.1.

Příspěvek od Dawe »

Tak jsem byl jeden z těch co šel na zkoušku 18.1. byl jsem tam jako jeden z prvních co nastupovali od 8:30. Do asi 8:50 se nic nedělo, pak místo pana Dr.Tůmy přišel Mgr. Růžička. Navzdory tomu co jsem psal v minulém příspěvku, že by to s ním bylo OK mě tam dost dusil. Druhý student co tam byl se mnou se z toho asi dostal šikovnějš než já a tak po pár minutách diskuze odešel s jedničkou. Myslím, že měl Vandermondovu metodu, nebo jak se to jmenuje a ještě něco z toho lehčího. Já dostal Stenitzovu větu o výměně (bylo mi to zadáno asi takto: "popište tu větu o výměně, víte ne?" "myslíte Steinitzovu?" "Jo tu" ) 8) No a ještě popsat Linearní zobrazení a co je to dimenze. Ke Steinitzově větě mi bylo řečeno, že stačí naznačit důkaz.
No ne že bych měl všechno tak jak je ve skriptech, ale určitě toho tam bylo dost, navíc jsem věděl tak nějak vše jak funguje, ale i přesto to asi moc nepřesvědčilo. Nakonec jsem tomu ještě přhoršil, když jsem trochu poplet formuli matice lin.zobrazení. Nejdříve mi pan Růžička řekl, že to bylo lepší než u studentů kterým dává za 3, ale hned na to řekl, že by byl rád, kdybych se naučil důkazy a přišel znovu (ty důkazy jsem uměl, jen ne do detailu, jak asi bylo požadováno). Nakonec jsem vyvázl s 3, takže to mám za sebou a jsem docela šťastnej i za to trojku, znovu by se mi tam chodit teda nechtělo.
Nevím jak u Dr. Tůmy, ale u Mgr. Růžičky není to nejpodstatnější vše pochopit - to jsem totiž zvládl.
Přeju všem alespoň takovýto úspěch, ale spíš lepší!
Jo ještě další otázka co tam padla, byla maticepřechodu, jen tak pro zajímavost.
Odpovědět

Zpět na „2004“