17.2. Bulej

Úvodní přednáška zahrnující základy architektur počítačů, jejich vývoje, návrhu a implementace a základy teorie, koncepce a implementace operačních systémů.
mawek
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 5
Registrován: 18. 2. 2009 01:17
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

Re: 17.2. Bulej

Příspěvek od mawek »

Velyger píše:
mawek píše:stale moc nechapem ako sa prevadza mensia adresa VA na vecsiu FA. Ked to mam opacne ze VA je vecsia, tak si to rozdelim, na nejake pocty bitov a prva skupina mi urcuje velkost adresara, dalsia pocet zaznamov nejakej urocne... az posledna velkost stranky ale takto do toho moc nevidim
prepocitavas cislo stranky na cislo ramca, a to cislo ramca moze byt hocijake, trebars aj 300bitove :D aspon ja to tak chapem
EDIT: ak to chces presne tak si dojednaj konzultaciu, lebo tie kolektivne vedomosti co tu na fore mame su z roznych zdrojov a Bulej k tomu moc nepovedal, on to poslednu prednasku len tak akoby narycho zhrnul :P
no proste nechapem:) zajtra je posledny termin tak si tu konzultaciu uz asi nedohodnem:) nevie niekto kde by som nasiel riesenie na tento typ zadania? prebrusil som forum ale vecsinou su thready len na ostatne pripady.
Uživatelský avatar
hippies
Admin(ka) level I
Příspěvky: 990
Registrován: 29. 9. 2004 12:46
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: 17.2. Bulej

Příspěvek od hippies »

Tak nehledej tady na foru otazku od zkousky, ale radsi pouzij cely internet ke zjisteni jak to funguje;)
Chjo, dovede te si představit svět, kde by byla každá harmonická diferenciální forma (jistého typu) nesingulární projektivní algebraické variety racionální kombinací kohomologických tříd algebraických cyklů..
Velyger
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 27
Registrován: 29. 10. 2008 14:49
Typ studia: Informatika Bc.

Re: 17.2. Bulej

Příspěvek od Velyger »

mawek píše:ja som mal tu istu otazku a spravna odpoved bola ze citanie je destruktivne
hehe, takze kazdy mal ine moznosti :P lebo ja som tam to destruktivne citanie nemal :wink:
Zombie killer
Obrázek
Jookyn
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 115
Registrován: 13. 9. 2008 21:42
Typ studia: Informatika Mgr.

Re: 17.2. Bulej

Příspěvek od Jookyn »

Velyger píše:
Jookyn píše:
Velyger píše: - hlavna vlastnost DRAM pamate - uchovava naboj v kondenzatore
Je nutný je obnovovat ne?
to som si povedal po precitani otazky aj ja, ale ta moznost tam predsa nebola...
Já mam pocit, že já jí tam měl... Ale on dává víc verzí, takže někdo možná ne...
Jookyn
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 115
Registrován: 13. 9. 2008 21:42
Typ studia: Informatika Mgr.

Re: 17.2. Bulej

Příspěvek od Jookyn »

hippies píše:(3.102) / (3.102) ?= (3.3).102+(-2) ?
Když tam dáš 3/3 tak si myslim, že jo...
Přeci 300 / 300 je (3/3)*10^(2-2)

Jinak k tomu přepočtu. Já postupoval takhle. Velikost stránky je 16KiB, tzn offset musí bejt 14bitů, abych mohl v tý stránce adresovat. Virtuální adresa byla 32-bitová, 14 zabíral offset, tzn adresa byla 9 + 9 + 14. Z tý devítky hned plyne počet záznamů ve stránkovací tabulce - 512, což je třeba při počítání PF. A jak se stane z 32-bitový 36-ti bitová? Podle mě prostě ve stránkovací tabulce má číslo stránky 22 bitů, k tomu se připojí 14 bitů offset a je z toho 36ti bitová FA. Ale všechno bez záruky, takhle to chápu já a nevim, jestli to je dobře :D

Jinak tý písemný části bych se nebál, hlavně to chce dát ten kvíz. Očekával jsem z písemný 2 nebo 3, protože několik věcí (ke každý otázce něco) mi tam chybělo, něco jsem jak zjišťuju měl nepřesně atd. A nakonec za 1. Dneska při zapisování řikal, že byla s mínusem, ale že mínusy nejdou napsat, tak že to zaokrouhluje nahoru.
Velyger
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 27
Registrován: 29. 10. 2008 14:49
Typ studia: Informatika Bc.

Re: 17.2. Bulej

Příspěvek od Velyger »

Jookyn píše:Já mam pocit, že já jí tam měl... Ale on dává víc verzí, takže někdo možná ne...
takze na otazku "hlavna vlastnost DRAM" su tri mozne odpovede, teda mame 3 hlavne vlastnosti, no krasa :roll:
a ktora je ta najhlavnejsia? :P
Zombie killer
Obrázek
Uživatelský avatar
hippies
Admin(ka) level I
Příspěvky: 990
Registrován: 29. 9. 2004 12:46
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: 17.2. Bulej

Příspěvek od hippies »

Jookyn píše:
hippies píše:(3.102) / (3.102) ?= (3.3).102+(-2) ?
Když tam dáš 3/3 tak si myslim, že jo...
Přeci 300 / 300 je (3/3)*10^(2-2)
mawek ale psal krat;), takhle samozrejme ano.
Chjo, dovede te si představit svět, kde by byla každá harmonická diferenciální forma (jistého typu) nesingulární projektivní algebraické variety racionální kombinací kohomologických tříd algebraických cyklů..
Jookyn
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 115
Registrován: 13. 9. 2008 21:42
Typ studia: Informatika Mgr.

Re: 17.2. Bulej

Příspěvek od Jookyn »

Velyger píše:takze na otazku "hlavna vlastnost DRAM" su tri mozne odpovede, teda mame 3 hlavne vlastnosti, no krasa :roll:
a ktora je ta najhlavnejsia? :P
Řekl bych - že se musí obnovovat, že má destruktivní čtení a větší kapacitu než statická :) Ale tuhle otázku jsem měl jak na prvnim tak na druhym termínu a vždycky byla odpověď řekl bych jasná.
Uživatelský avatar
hippies
Admin(ka) level I
Příspěvky: 990
Registrován: 29. 9. 2004 12:46
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: 17.2. Bulej

Příspěvek od hippies »

Velyger píše:takze na otazku "hlavna vlastnost DRAM" su tri mozne odpovede, teda mame 3 hlavne vlastnosti, no krasa :roll:
a ktora je ta najhlavnejsia? :P
Prece hlavni z uvedenych;)
Chjo, dovede te si představit svět, kde by byla každá harmonická diferenciální forma (jistého typu) nesingulární projektivní algebraické variety racionální kombinací kohomologických tříd algebraických cyklů..
Odpovědět

Zpět na „SWI120 Principy počítačů a operačních systémů“