30.1. Stara

Dostali ste sa na ustnu?

Můžete vybrat 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

Radooo
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 7
Registrován: 29. 1. 2007 00:13
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

30.1. Stara

Příspěvek od Radooo »

a dnes sme mali dalsiu pisomku...
Zvedavci stahujte prilohu
doposial napisane pisomky su uverejnene aj s vysledkami na stranke mrs doc. Starej http://www.karlin.mff.cuni.cz/~stara/
Přílohy
matalyza.pdf
pisomka C
(21.04 KiB) Staženo 274 x
Naposledy upravil(a) Radooo dne 1. 2. 2007 21:04, celkem upraveno 2 x.
Whole life is only your imagination...
Radooo
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 7
Registrován: 29. 1. 2007 00:13
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radooo »

Zadanie uz by malo byt v poriadku
Naposledy upravil(a) Radooo dne 31. 1. 2007 00:29, celkem upraveno 1 x.
Whole life is only your imagination...
matfyzak
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 5
Registrován: 3. 1. 2007 18:34

Příspěvek od matfyzak »

Dostali ste sa na ustnu?
ano
> ano, ale priklad som mal s otaznikom :)
nanestastie nie
Ty body s otazníkem jsem dostal za příklad č. 1, kde jsem se s tim vůbec nepáral a řekl jsem si že Limit(cos(n^(-1) - (1+n)^(-1)), n=infinity) = 1, takže jsem tam tu jednotku sprostě dosadil a řešil jen Limit((1+1/n)^(n/7), n=infinity). Nechápu proč, ale z nějakého záhadného důvodu to vyjde správně (e^(1/7)). A dostal jsem za to "4?" bodů, i když taky nechápu za co, poněvadž to je zjevně špatný postup. Ale i kdybych za to měl 0, tak by mi to stejně stačilo na postup.
stinny
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 42
Registrován: 23. 1. 2007 15:23

Příspěvek od stinny »

matfyzak píše:Ty body s otazníkem jsem dostal za příklad č. 1, kde jsem se s tim vůbec nepáral a řekl jsem si že Limit(cos(n^(-1) - (1+n)^(-1)), n=infinity) = 1, takže jsem tam tu jednotku sprostě dosadil a řešil jen Limit((1+1/n)^(n/7), n=infinity). Nechápu proč, ale z nějakého záhadného důvodu to vyjde správně (e^(1/7)). A dostal jsem za to "4?" bodů, i když taky nechápu za co, poněvadž to je zjevně špatný postup. Ale i kdybych za to měl 0, tak by mi to stejně stačilo na postup.
Nemůžeš dostadit za část limity její limitu. Nejdřív je potřeba dokázat, že ten zlomek (označme ho f(n)) jde k nule, potom to převést na (1 + f(n))^(n * f(n) / f(n)) = ((1 + f(n))^f(n))^(n / f(n)) ... potom ta závorka jde k e, tak ji tím můžeš nahradit, to už je korektní úprava.
matfyzak
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 5
Registrován: 3. 1. 2007 18:34

Příspěvek od matfyzak »

stinny píše:Nemůžeš dostadit za část limity její limitu. Nejdřív je potřeba dokázat, že ten zlomek (označme ho f(n)) jde k nule, potom to převést na (1 + f(n))^(n * f(n) / f(n)) = ((1 + f(n))^f(n))^(n / f(n)) ... potom ta závorka jde k e, tak ji tím můžeš nahradit, to už je korektní úprava.
No já jsem to ale vskutku udělal jak píšeš. Jenže to je taky špatně.
stinny
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 42
Registrován: 23. 1. 2007 15:23

Příspěvek od stinny »

matfyzak píše:No já jsem to ale vskutku udělal jak píšeš. Jenže to je taky špatně.
No ... špatně. Ono se to ve skutečnosti má převádět na e^(f(x) * ln(g(x)) a pak využiješ toho, že exp je spojitá fce. Aspoň tohle stačilo Drahošovi - nevím, co je zač Stará :-)
Chapadlo
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 12
Registrován: 17. 1. 2007 12:36

Příspěvek od Chapadlo »

jaky dava otazky stara na ustni?(vim jaky ma pozadvky na strankach) resp. jak presne ustni vypada?
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Chapadlo píše:jaky dava otazky stara na ustni?(vim jaky ma pozadvky na strankach) resp. jak presne ustni vypada?
Byl jsem tam teď ve středu (7.2.2007). Přišel jsem tam, sed jsem si do lavice, přísla ke mně doc. Stará s obálkou, ze který jsem si vytáhnul jeden lísteček. Na něm bylo napsáno:

Klíčový pojem: Spojitost funkce v bodě
Definice a věty: Limita superior a inferior, konkávní funkce, Langrangeova věta, Věta o substituci 2 (20 bodů)
Lehká věta + důkaz: Bolzano-Weierstrassova věta (5+10 bodů)
Těžká věta + důkaz: Cauchyova věta o střední hodnotě (5+20 bodů)

Pak mi ještě dala tu písemku co jsem psal, zeptala se jestli je všechno jasný. Člověk na to má asi tak 30 minut.
Odpovědět

Zpět na „2006“