Pisemka 9.2.

Uživatelský avatar
Munch
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 27
Registrován: 17. 1. 2006 16:19

Pisemka 9.2.

Příspěvek od Munch »

Nuze, dnesni pisemka vypadala nasledovne:

1) lim y->0 ((2-2cos(y))/sin(y^2))^(1/y^2)

2) Suma n->inf. (-1)^n * (2^n*n!) / n^n

3) f(x)= arctg(sqrt(abs((1-x)/(1+x))))

Bodovani 8, 8, 17 ...
Sacrificing minions: Is there any problem it can't solve?
http://www.giantitp.com
marcus

Příspěvek od marcus »

ustna 10.2.
KP: min a max mnoziny
D,V,V: rast v bode, ex. lim sup, vztah n-ta derivacia a invex. bod
LV: aritmetika limit
TV: prerovnanie neabs. konverg. rad

Na ustnej treba ziskat aspon 25b. Ja som mal 21, takze mi pan Drahos neratal bonusovu pisomku a musim opakovat. Keby som mal z ustnej o sest bodov viac tak sa mi rata aj bonusovka a mam za dva(teda ak plati to, ze za sesdesiat je 2) . . . sranda, ze? :)
LordWolverin
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 25
Registrován: 30. 1. 2005 12:18
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

Prubeh

Příspěvek od LordWolverin »

Ja mel na ustni:

1: Sup M
2: vztah jednostrannych limity a limity, definice vybrane posloupnosti, Leibnitzovo krit
3. vztah znamenka druhe derivace, monotonnosti prvni a ohybani fce (takova ta implikace A => B => C)
4. prerovnani absolutne konvergentnich rad

Diky me neznalosti dukazu a par nepresnosti v definich nakonec s 23 body z pisemky a 15 z bonusovky za, slovy Drahose "peknou trojku". O dvojku jsem se ani nepokousel a radsi rychle zmizel,.

Jinak moje postrehy pro ty, co se na tuto veledulezitou zkousku teprve chystaji:

- pisemka je naprosty zaklad a urcite neuskodi mit alespon neco spocitano. Neni na ni zas tolik casu, aby se dalo mnoho vymyslet. V soucasne uprave bodovani hraje nejvic prubeh funkce, takze si zaslouzi nejvetsi pozornost - zvlast doporucuju dat pozor na prvni derivaci a jeji znamenko. Stoji to za hloubkovou kontrolu, protoze jakakoli chyba se pak presouva dal

- jeste pred ustnim si pisemku projdete se zkousejicim, jednak delaji dost chyb v souctu bodu u prubehu, jednak nekdy lze pouzit metodu: "aha, tady mam chyby, takze se to podle VOLSF melo delat asi takhle." Je sance, ze zkousejici pookreje a jeste nejaky bodik doda

- na ustni NENI POTREBA umet zadny dukaz, je ale potreba si zapamatovat definice s kvantifikatory a u tezsich vet je prijemna i idea dukazu, muze za ni byt treba osm bodu! Doporucuji taky u zalezitosti kolem derivaci vedet, co je zakladem dukazu (Rolle, Lagrange, Cauchy). Hodne prace si dat s klicovym pojmem, alespon u me docela zkoumal, zda ho ovladam.

- ke kazde otazce na ustni je fajn mit v hlave par pravdepodobnych modifikaci, pokud si nejste jisti (treba R* misto R a tak). Vetsinou naznaci, kde se mu to nezda a pokud rychle reagujete, nic se vlastne nestalo :o).

- no a konecne: u Spurneho i Drahose je zjevna fascinace TAYLOREM! Jak definici, tak vetou. Pokud ho nedostanete na ustni hned, nejspis ho dostanete na doplnujici otazce, dojde-li na ni.

No a na zaver preju hodne stesti vsem a omlouvam se za svou grafomanii. Drahos a v podstate i Spurny je velmi ferovy (i kdyz Spurny ma pristup: presvedcte me, nebo alespon pobavte) a je tedy podle me sance ziskat MA I o hodne lacineji nez treba u Kalendy a dalsich silencu. Nikdy nevite, kdo bude mit MA I pristi rok :o).
Naposledy upravil(a) LordWolverin dne 13. 2. 2006 14:22, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Isidor
Adoptoval Tutcheka
Adoptoval Tutcheka
Příspěvky: 247
Registrován: 8. 12. 2004 23:22
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: mám
Kontaktovat uživatele:

Re: Prubeh

Příspěvek od Isidor »

LordWolverin píše:- na ustni NENI POTREBA umet zadny dukaz ...
wtf??! :shock: Ach, ten matfyz ide dole vodou.... :cry: :P
Inteligentních lidí je menšina. Demokracie je vláda většiny.
LordWolverin
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 25
Registrován: 30. 1. 2005 12:18
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LordWolverin »

Asi jsem to nenapsal uplne jasne. Samozrejme predmetem dvou otazek (Lehka veta a tezka veta) je i jejich dukaz. Nicmene pokud ma clovek slusny vysledek pisemky, neco z bonusovky a jinak v ustni vsechno plus minus (spis plus) dobre, tak se da dostat trojka i bez predvedeni tohoto. Howgh.
Uživatelský avatar
Isidor
Adoptoval Tutcheka
Adoptoval Tutcheka
Příspěvky: 247
Registrován: 8. 12. 2004 23:22
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: mám
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Isidor »

Ano, to mi doslo. U nas (doc. Pick konkretne) by si bez oboch dokazov mal 10+15=25 bodov dole a dovidenia (nie zbohom) :P
Inteligentních lidí je menšina. Demokracie je vláda většiny.
LordWolverin
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 25
Registrován: 30. 1. 2005 12:18
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LordWolverin »

To je fakt, ale zase treba RNDr. Klazar, co mel loni nasi paralelku, byl taky celkem tolerantni. Je to holt o lidech :o). Nicmene i u Drahose to chce z 50 bodu alespon 25, a to jeste s odrenyma usima. Takze alespon nejakou myslenku to vetsinou chce.
Uživatelský avatar
Zdeněk Vilušínský
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 110
Registrován: 16. 1. 2006 22:04
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Železný Brod/Troja A1923
Kontaktovat uživatele:

Re: Prubeh

Příspěvek od Zdeněk Vilušínský »

LordWolverin píše: u Spurneho i Drahose je zjevna fascinace TAYLOREM! Jak definici, tak vetou. Pokud ho nedostanete na ustni hned, nejspis ho dostanete na doplnujici otazce, dojde-li na ni.
Copak jsem to jen měl u doplňující otázky? Že by Taylorovu větu? :D
Věda je jako sex. Jistěže má nějaké praktické výsledky, ale proto ji přece neděláme. - R.P.Feynman

I krátký algoritmus může mít chování tak komplikované, že mu nerozumí ani jeho autor.
Odpovědět

Zpět na „2005“