priebeh skusky 1. a 2. februara a dalsie dolezite info

bartsch

priebeh skusky 1. a 2. februara a dalsie dolezite info

Příspěvek od bartsch »

Vcera sme mali termin z analyzy, zadanie su tusim uz v jednej teme napisane. Dnes nas Drahos zavolal na ustnu a vyzeralo to vsetko asi takto:

Na zaciatku povedal zoznam ludi, ktori presli. Bolo ich asi sedem zo styridsat. Povedal, ze z pisomky sa dalo ziskat 30b, hranica bola 17, ale napokon to znizil na 15 a tak ti siedmi postupili. Okrem toho povedal, ze dalsim ludom da este sancu a teda ti, ktori maju nad 10 bodov, ak spocitaju limitu, ktoru zada, tak mozu postupit dalej.

Tiez ich ale nebolo az tak vela, asi 10ludi, mozno aj to som prehnal. Nadiktoval im limitu a zacal skusat tych, co presli.

Vyzera to tak, ze si kazdy vyberie otazku pozostavajucu zo styroch casti. 1.Klucovy pojem - vec, ktoru musi kazdy vediet, inak to nedostane (ja som dostal def. Taylorov polynom)
2.D,V,V - co je jedna definicia (ja som mal sucet zobecnenej rady), a V je veta, bez dokazu (vztah znamienka f'' a ohybania na f, def. konvexity)
3.LV - lahka veta s dokazom (veta o limite zlozenej funkcie)
4.TV - tazka veta s dokazom (z ktorych postupnosti dokazeme vybrat konvergentnu)

Celkove hodnotenie vyzera tak, ze Drahos ma niekolko koloniek. Body za pisomku, body za tu bonusovu pisomku (ratala sa:)))) ) a potom body za tieto jednotlive podotazky. Priblize je to asi tak, ze TV je za 20, LV tusim 15, klucovy za 5 a zvysok fakt neviem. Za tieto cisla nerucim. Nad 80 je jednotka.

Ak mate nerozhodne, kludne ho poproste, da vam dokazat nejaku vetu a ak ju spravite, tak to mate za lepsiu znamku. (mne dal BC pre postupnosti).

Takze skuska vyzerala asi takto.

Este som zabudol, ze vravel, ze vidi, ze parametre na pisomke robia problemy a tak dalsie terminy by mali mat uz pisomku bez parametrov. Okrem toho vypise aj nejake terminy na zaciatku LS, tusim dva.

To je vsetko. Dufam, ze som vam nejako pomohol. Drzim palce.
bartsch

Příspěvek od bartsch »

a este som zabudol povedat, ze na pisomke fakt vsetko zdovodnujte. mne stiahol body sa to, ze som nad rovna sa nedal A.L, to potom fakt cloveka nastve. Takze vsetko zdovodnujte!
Tommy

Příspěvek od Tommy »

No, kezde kolega to tu velmi pekne zhrnul nezostava mi nic ine ako dodat nejake malickosti.
Najprv bol Drahos na nas 7 sam a suril nas nech rychlejsie chceme ist odpovedat, lebo je na to sam a chce to rychlejsie zvladnut. A ze citujem:"Doktor Spurny prijede pozdeji". V tej chvili sa prihlasil jeden a kym ho Drahos doskusal prisiel doktor Spurny. Medzitym na ustnu postupili dalsi 4 uchadzaci. Tak potom este dvoch skusal Drahos a Spurny sa len pozeral a potom sa karta obratila.
Takze ten na ktoreho vysla rada sa riadne zapotil... ked mu Spurny povedal po klucovom pojme ze toto nie je ziadny matematikcky vyrok a chybaju tam kvantifikatory. Nakoniec to dostal za dva. Potom skusali osobitne. Na mna vysiel Spurny a akonahle vam v definicii chyba jeden kvantifikator tak vam povie ze tomu nerozumie... tak sa musite opravit. Podstata pri nom je vyjadrovat sa matematicky a nie ze toto ide tam a preto tamto je vacsie. A hlavne pouzivajte kvantifikatory! ale neradim len tak od brucha...
Trosku som sa zapotil ale vedel som, ze poistka v podobe 15 bodov ma zachrani. Aj som sa vyjadroval celkom presne a za definicie a znenia viet som mal myslim plny pocet. Myslienka tazkeho dokazu mi nebola uznana a z lahkeho dokazu som dostal 2,5 boda lebo som rozumel principu jednej implikacie z dvoch. No a po scitani bodov ... sa objavilo cislo 59-dost prekvapenie ze tak malo, ked som to aj celkom vedel a mal som aj 15 bodov z bonifikacnej a 17 za pisomku. NO ALE KTO BY POHRDOL TROJKOU Z ANALYZY? 8) Takze reci o tom, ze kto spravi pisomnu je za vodou a moze mat lahko jednotku nie su uplne namieste. Ale sanca je velmi vysoka ak to uplne nedomrvite ;)
Btw Drahos poslal domov jedneho cloveka a Spurny mal skore vyssie. dvoch urcite a jedneho neviem. Tak sa naucte vsetky poucky presne a hlavne s kvanfikatormi.

Moje zadanie:
1.Klucovy pojem: supremum M :D
2.D,V,V: vybrana postupnost, vztah lim(a) a jednostrannych limit, Leibnitzovo kriterium
3.LV+dokaz:Vztah znamienko f'', monotonnost f', a ohybanie funkcie
4.TV+dokaz:Prerovnavani abs. konv rad.

Dnes som dal analyzu! Hurá! :D
Kubo

Příspěvek od Kubo »

No, ak to niekomu pomoze, tak pridam aj moje otazky z ustnej skusky:

KP: inf M
D,V,V: inflexny bod, vztah lim sup, lim inf a lim postupnosti (este stale neviem,co mala byt ta druha veta, zevraj nieco o vytvoreni limes superior, ale nic take som v zosite nenasiel..)
LV: existencia nespocetnej mnoziny (to s jednickami a nulami)
TV: Heine

za dve male neexaktnosti v dokazoch som prisiel o 11 bodov, co ma stalo jednotku, ale nestazujem sa, Drahos je fer chlap a strasne chce, aby vsetci presli (citujem: "My vam to vsetkym dame, len nam musite dat prilezitost vam to dat..")
Uživatelský avatar
MSm
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 19
Registrován: 9. 12. 2004 14:38
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Praha 3, Žižkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MSm »

Tady mate moje zadani:

1. Def: derivace
2. V: aritmetika derivaci (kolega Spurny prohlasil, ze tu cast o soucinu mi neveri a ze ho mam presvedcit), V: Cauchyho odmocninovy priznak konvergence, jakou jsem mel definici uz nevim
3. LV+D: Vypocet asymptoty y=kx+q
4. TV+D: Taylor

Spurny to chtel vsechno exaktne, ne ze napisete u jednicky f'(a) = lim..., musite tam mit i co je f a co je a, proste kompletne korektni definici. Na to bacha...
Odpovědět

Zpět na „2005“