Písemka 26.1.

keff
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 28
Registrován: 24. 1. 2006 19:17

Písemka 26.1.

Příspěvek od keff »

1-rozbor funkce
2-urči konvergenci v závislosti na alfa
3-urči limitu s parametrem alfa

Docela by to šlo, ale 3 chtěla kromě mě známých triků ještě jeden navíc a v rozboru funkce byly 2 2. derivace a každá z nich byla 4členný polynom/5tičlenný a na to abych o tom něco řekl mám moc málo umělohmotých ledvinek a moc oholené strniště :). Přenechám pošukům :).
Přílohy
Nuže, zde jest.
Nuže, zde jest.
pisemka 26012006.jpg (41.94 KiB) Zobrazeno 5420 x
Uživatelský avatar
Void
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 54
Registrován: 17. 1. 2006 16:21
Typ studia: Informatika Mgr.

Příspěvek od Void »

Mno ona v tý jedničce sice vyšla ta druhá derivace s polynomem, kde bylo x^4, ale bylo to nějak jako že se z toho dala udělat kvadratická rovnice, když sis představil, že kořeny sou x^2...
..ale dík tý trojce určitě nejsem pošuk, co by měl nějak moc bodů :)
Aurë Entuluva!!
Uživatelský avatar
Andreas
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 26
Registrován: 18. 1. 2006 16:47
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Andreas »

O jaky trik navic se jedna v te 3? :?: Prosim poradte nekdo... protoze ja to tam fakt nevidim
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

no nejsem schopen ani správně zadat datum lol
1. Průběh funkce

f(x)=arctg(x+1/abs(x))

2. V závislosti na reálném parametru A rozhodnout o konvergenci řady

s(n)=suma((ln(n+100)/n*n+1)^A
3.limita posloupnosti v závislosti na reálném parametru B

a(n)=(sqrt(n*n+2n)-n)^(n^B)
Celkově menší hrůza než ta předchozí písemka... chudáci ti co tam byli.
Jakobicek
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 53
Registrován: 26. 1. 2006 12:42
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Praha... VSE/MATFYZ

Příspěvek od Jakobicek »

ani prihlasit a cist predchozi prispevky neumim delam tu bordel lol... no nicmene na postup k ustni zkousce stacilo 15 bodu. Ja jsem ziskal 16,5 :oops: na ustni jsem mel nasledujici otazky
1. derivace
2. a- věta o aritmetice derivací 5b
b- definuj vybranou posloupnost 5b
c- Cauchyho(odmocninové) kriterium konvergence řad 5b
3.věta + důkaz o existenci asymptot funkce f 5b formulace + 10 za dukaz
4.Taylorova věta + důkaz 5b formulace + 15b dukaz
Drahoš byl velmi mírný.. 8) mé sbastlené důkazy a nepříliš čisté definice akceptoval, snažil se pomoct a v důkazech se nijak zvlášť nešťoural. Vzhledem k 15 bonifikacnim bodum z bonifikační písemky :wink: je více méně jedinou překážkou k úspěšnému zdolání matalýzy u Drahoše písemka. I s moji poměrně vágní znalostí důkazu Taylorovy věty a s tim ze lehkou vetu jsem dokazoval na kolene jsem ziskal celkem 73,5 bodu coz je jednicka. Platila nasledujici veta: student dostal jednicku prave tehdy kdyz se dostal na ustni zkouseni :)
jestli to cte forum mod... tak prosim smaz ten predchazejici anonymni post je vice mene duplicitni
Naposledy upravil(a) Jakobicek dne 26. 1. 2006 20:55, celkem upraveno 1 x.
Minsk will lead with blade and sword Boo will sort out the details
Uživatelský avatar
Void
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 54
Registrován: 17. 1. 2006 16:21
Typ studia: Informatika Mgr.

Příspěvek od Void »

Já měl u ústní tohle:
1. Ohýbání fcí
2. Cauchyho věta, Stolzova věta, spočetnost
3.Věta + důkaz existence jednostr. limity u monotónní fce.
4.L´Hospital znění + důkaz... důkaz jen k případu 0/0 :)

Jinak musim potvrdit, že veledůležitá je písemka, ústní pak už dá kdokoli - př já :wink: Vůbec sem netušil ani Stolzovu větu ani celou 3., ale Drahoš mě tak popoháněl, až se toho nakonec sám lekl, protože zjistil, že mi ještě má připočíst body za tu přilepšovací písemku a že to najednou teda budu mít i já za jedna :lol: ....
Aurë Entuluva!!
Uživatelský avatar
Void
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 54
Registrován: 17. 1. 2006 16:21
Typ studia: Informatika Mgr.

Příspěvek od Void »

Andreas napsal:
O jaky trik navic se jedna v te 3? Prosim poradte nekdo... protoze ja to tam fakt nevidim
Mno jak nám to potom počítal, tak hlavní trik byl asi si ten základ rozšířit a využít a^2 - b^2, potom postupovat standartně( použít limitu ln x / (x-1) pro x -> 1) a pak JEŠTĚ JEDNOU upravit vzniklé zlomky využitím a^2 - b^2...
Jinak mě tohle vůbec nenapadlo, tak sem to dělal nemocnicí a vycházely mi tam samý hrůzy a nakonec i špatnej výsledek... ale měl sem ten příklad za 6.5 bodu 8) ..
Aurë Entuluva!!
Jakobicek
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 53
Registrován: 26. 1. 2006 12:42
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Praha... VSE/MATFYZ

Příspěvek od Jakobicek »

jak se dokazuje existence jednostranne limity u monotonni funkce?
pres spojitost tusim ze nekde bylo tvrzeni ze monotonni fce obashuje nanejvys nespojitost 1 stupne nebo tak neco... ale dukaz funguje jak? a spocetnost mnoziny tech prvku kde je monotonni fce nespocetna??? nebo jak... eh... au stolzovka... ja jsem sice trik s rozsirenim pouzil ale formalni nedostatky mi z prikladu dali tolik kolik tobe
Minsk will lead with blade and sword Boo will sort out the details
Uživatelský avatar
Void
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 54
Registrován: 17. 1. 2006 16:21
Typ studia: Informatika Mgr.

Příspěvek od Void »

No právě, netušil sem jak to dokázat, tak sem mu nakonec navrh jít dál a potom už se nějak jen sčítaly body :wink: ... ale z toho důkazu sem měl 0 z 10.
Jo asi se to dělá přes to, že to může mít max. nespojitost 1. druhu, tam je asi přímo v definici, že to má vlastní limity z obou stran, který se akorát nerovnaj :?: .. opravte mě pokud si už moc vymejšlim :)
btw: thx 8) spam ftw!
Aurë Entuluva!!
strevlik

Příspěvek od strevlik »

pouzival tam nekdo Heineho? ja tuhle vetu pisu ke vsem prikladum a nevim jak vypada uple korektni overovani jejich predpokladu. to by mne zajimalo nejvic.
Jakobicek
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 53
Registrován: 26. 1. 2006 12:42
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Praha... VSE/MATFYZ

Příspěvek od Jakobicek »

no heineho jsem pouzival... u heineho by se melo napsat ze pokud existuje limita te funkce pak existuje i limita posloupnosti... alespon tak si to myslim... ale na ty predpoklady je kladen velky duraz... takze si na to davejte pozor... na druhou stranu neni mnoho casu... takze ta pisemka je narocna--- rada pro ty co maji s analyzou problemy... na dukazy se vykaslete... ucte se pocitat limity a prubeh funkce-... no a na ustni se naucte predevsim zneni vet... za dukazy je jen 25 bodu.... na to abyste odesli s trojkou bez vetsich potizi staci definice a bonifikacni pisemka :wink: takze pokud dukazum prilis nerozumite koncetrujte se na prakticky vypocet limit rad a prubehu funkce :roll:
Minsk will lead with blade and sword Boo will sort out the details
keff
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 28
Registrován: 24. 1. 2006 19:17

Příspěvek od keff »

Jakobicek píše:Platila nasledujici veta: student dostal jednicku prave tehdy kdyz se dostal na ustni zkouseni :)
Tak tuhle vetu jsem vyvratil sporem, dokonce uplne, ale v tom ma prsty mr. Spurny a ma neumelost v oblasti nejexaktnejsich definic, ne Drahos :)). Takze jeste jednou...
Odpovědět

Zpět na „2005“