zkouška 1.2.2006 (úplné zadání a částečné řešení)

Ošklivý sup
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 49
Registrován: 2. 2. 2006 15:58

zkouška 1.2.2006 (úplné zadání a částečné řešení)

Příspěvek od Ošklivý sup »

Zkouška začíná v 9, čas na test 1,5 hodiny. Končilo se tedy v 10.30. Pak opravovali, první polovina abecedy měla přijít na 13:30, druhá na 13.50.

hodnocení:
4 příklady každý za 6 bodů.
20-24 jedna
16-20 dva
11-16 tri
8-11 opravitelna na 3
0-8 priste
Kam patří ty okrajové body netuším, takhle to napsal, ale zřejmě je to prostor pro diskusi :-)

Pokud chete znáku pdole hodnocení, ihned vám ji napíše, jinak můžete na ústní. Ale bacha, říkal, že na ústní si to můžete i zkazit (a prý i minulý rok dal nakonec někomu kdo měl mezi 1-2 nakonec trojku, protže to při ústní totálně projel).
Já měl za 14 a sice se ptal jestli nechci na ústní, ale vzhledem k výše jsem nechtěl :-)

Naskenoval jsem zadání: http://www.osklivy-sup.cz/mff/
Jsou tam taky sebrané otázky a nějaké další linky.

K řešení:
1)a) není (není reflexivní), je (porblém je ukázat tu tranzitivitu, nevíte někdo?), není (ení reflexivní, když jde sama na seb, to sem nějak nepochopil, ale není tranzitivní což sem ukázal :-)
b) 6koster je nejednoduší kružnice na 6 vrcholech.
c) napsal mě tu (suma od i=1 do n+1)i ale netuším moc proč.
2)Věta v učebnici i s důkazem. Jsem nějak nedal, člověk to podvědomě zná, umí to počítat ale nevěděl sem přesné znění té věty a tak ani nebylo co dokazovat :-(( Vědět to tak sem mohl mít i jedničku
3) PIE
všech kombinací slova je 8! a od toho odečteme ty co tam nepatří a ty se spočtou přes PIE.
K (množina všem slov s KOP)=8!/3!
P (PAST)=8!/4! = V (VODA)
K průnik P = 8!/6!
K průnik V = 6* 8!/6!
P průnik V = 4*8 = 32
K průnik P průnik V = 2*2 = 4
Já ty jednotlivé počty počítal tak, že jsem umístil napevno písmena, která byla daná svojí pozicí a mezi to jsem pak libovolně umístil zbytek. Takže dám KOP a mezi to se libovolně dají zbýlých 5 písmen = 8!/3!
4) Tak tady fakt nevím. Sice to vysvětloval, ale nějak sem to nepochopil. Tady byl nějvětší problém že já to pochopil (nejen já) že to mělo být na těch "n" vrcholech, ale to není pravda. Byl to libovolný podgraf (tedy i samotné 2 vrcholy). Jestli někdo víte řešení, prosím doplňte.

Známkování bylo výborné, fakt dává body kde to jde. Sice jsem tam u 1/a/i špatně udělal reflexi a symetrii, ale tranzitivitu sem mel ok a tim i vysledek a mel sem za to body :-)

JInak pokud něco ktomu víte, díky za doplnění řešení!
Uživatelský avatar
themish
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 8
Registrován: 31. 1. 2006 21:52
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: skoro prahaa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od themish »

Ahoj!

1)a)ii) myslim ze ta tranzitivita by sla ukazat takhle: odm(x.y)=odm(x).odm(y) a soucin je z Q prave kdyz jsou obe cisla z Q. Takze kdyz je odm(x.y) a odm(y.z) z Q, znamena to ze odm(x),odm(y) i odm(z) jsou z Q a tak i odm(x.z) je z Q

1)c) Pajnc je to cesta, jsou souvisle jen indukovane podgrafy, tech je pro 1 vrchol n+1, pro 2 vrcholy n, ... , pro n+1 vrcholu 1, no a staci secist.

4) moc :shock:
Odpovědět

Zpět na „2005“