pisemka 1.2.

qk

pisemka 1.2.

Příspěvek od qk »

1)a) zneni binomicke vety + dokazat s jeji pomoci ze (14^13)-1 je delitelne 169
b) definovat indukovany podgraf + kolik nesouvislych indukovanych podgrafu ma graf Km,n
c) definice stromu + dokazat ze strom s vrcholem stupne 4 ma aspon 4 listy

2) Vzorec pro pocet permutaci bez pevnyho bodu na mnozine (1..n) a tento vzorec dokazte. (pevny bod je ze napr 1 nesmi byt na prvnim miste)

3) Mohou mit dva grafy stejne skore, pokud
a) 2-souvisly, nesouvisly
b) strom, nesouvisly
c) nerovinny, kruznice
d) nerovinny strom

4) Uplny graf K ma vrcholy 1..n a hrana(i,j) ma hodnotu max(i,j). Najit minimalni kostru + spocitat jeji vyhu + zduvodnit

Za kazdej priklad 6 bodu, 24-20 1, 19-16 2, 15-12 3 a tak do 8 jeste dozkusoval.

Bylo to jednoduchy, klidne napisu i jak sem to resil, rpvni zkouska doma a hned za 1, jeste aby tak sla i matalyza :lol:
hexboy

Příspěvek od hexboy »

Um, ja jsem asi uuplne pitomy, ale mohl by mi nekdo prozradit, jak na
"dokazat s jeji pomoci ze (14^13)-1 je delitelne 169" ...DIKY
Grafik
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 10
Registrován: 14. 1. 2005 14:08

Příspěvek od Grafik »

cez binomicku vetu: 14=1+13, no a dalej to vies rozlozit podla vzorca, jednicky sa zozeru a odvsadial vyjmes 13^2
qk

Příspěvek od qk »

Grafik píše:cez binomicku vetu: 14=1+13, no a dalej to vies rozlozit podla vzorca, jednicky sa zozeru a odvsadial vyjmes 13^2
jenom dodat ze po pozrani je posledni clen (nejmensi) (13nad1)*13^1 coy je 13^2..tohle vzmzslet mi teda dalo trochu zabrat, protoze k tem neco nad neco sem napsal ze to je odpad a pak se divil proc ten posledni ma jen jendu trinactku :lol:
Odpovědět

Zpět na „2004“