testy

Návštěvník

testy

Příspěvek od Návštěvník »

Napište někdo, jaké dává Kryl příklady.
Ať víme, co máme čekat. :twisted:
lyduskag
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 17
Registrován: 7. 9. 2006 18:08

Re: testy

Příspěvek od lyduskag »

tak ja ti mozem akurat povedat, co daval minuly rok..

neviem ako to bolo v prvych terminoch, ale spociatku asi najcastejsie permutacie, ku konci daval nenormalne vela sachovnic s roznymi obmenami, a to zakazane policka, ci kon, dama alebo strelec. objavuje sa celkovo na skuske aj aritmeticka postupnost, monte christo, morzeovka, zarovnavanie textu.

Pre tych, kory vobec neveia programovat, mozu skusit ist na to cez sms vo vodafone, pretoze pokial poslete sms so zadanim niekomu doma, moz vam niekto program poposielat cez sms z internetu. Ale v momente ked mate smsky, tak uspenost je priblizne rovnaka ako keby ste nemali, pretoze kryl obcas dava otazocky, aby ste nieco zmenili a tak.

:) mozno sa uvidime zajtra na skuske :)
vela zdaru
Uživatelský avatar
ivo_svk
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 48
Registrován: 27. 3. 2006 17:03
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Hvězda 1/58
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ivo_svk »

minuly rok zverejnil Dr.Kryl zoznam asi 50 uloh ktore sa mozu vyskytnut pri teste...bohuzial bol to zoznam iba tipov prikladov a pri teste sa vyskytuju rozne obmeny jednotlivych uloh...asi najjednoduchsi priklad ktory sa vyskytoval bol prevod cisel do binarnej sustavy a potom ich porovnanie...potom to boli rozne hry s permutaciami...vypisanie zlozenky...vsetko co je mozne skusat na sachovnici (hladanie najkratsej cesty s ohodnotenymi polickami, najst cestu ako preskakat celu sachovnicu ...samozrejme s roznymi figurkami), prevod vety do morseovky a spat a pod. staci kuknut do archivu
dolezite rady:
-treba si poriadne nastudovat vypis a nacitanie do/zo suboru...minuly rok na tom vyletelo pomerne vela ludi...moze sa stat ze povodne zadanie to neobsahuje ale ked uz to budete mat urobene Kryl vas poziada aby ste to tam dorobili
-POZOR NA SLOVA! viem o com hovorim, sam som dostal prednasku o tom ako sa neviem vyjadrovat (dokonca v lete aj v zime :lol: )
-mat funkcny (odpisany) program NESTACI! vacsinou sa Kryl zvykne pytat ako to funguje (minuly rok mal kamarat napisany funkcny program zalozeny na prehladavani do hlbky, povedal ze to funguje na principe prehladavania do sirky ->letel)
-v pripade ze vam program z nejakeho dovodu nefunfuje a vy neviete najst chybu Kryl nepomoze, vynimkou je pripad ze program sputite a nevie skoncit, vtedy (to sa stalo mne) zacne s vami prechadzat algoritmus a v pripade, ze mu ho vysvetlite a on uzna, ze nieje uplne debilny(nepytajte sa ma co to znamena) je mozne, ze dostanete zapocet
-Kryl neobmedzuje chodenie na zachod (na chode moze byt niekto kto pomoze), rovnako nepozera co vsetko mate v pomocnych papieroch a rovnako trik so sms funguje ale pozor ked zacne mat podozrenie (ako minuly rok) stane sa na testoch mimoriadne neprijemnym
vigous

Příspěvek od vigous »

i letos je to takhle.
příklady - dost podobný (místy zcela stejný) jako v té sbírce. proskákávání, permutace, násobení matic, porovnávání binárního zápisu čísel...
vstup a výstup do souboru je fakt nutný umět, chce to takřka ode všech.
jo a když se ho zeptáte na něco, co je (podle něj) jasný, tak z vás napřed udělá blbce a pak vám poskytne odpověď ve stylu, že to byste měli umět...ale zkusit můžete.
hodně štěstí...
Insider

Kryl je sadistickej obžedár

Příspěvek od Insider »

Vemte si s sebou teleskop.. Aspoň toho zmetka můžete majznout do hlavy 8) Dle § 13 je obrana před počítačovými úchyly nutnou obranou :lol:
Earl Whitebridge
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 1
Registrován: 1. 2. 2007 16:25
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: negative
Kontaktovat uživatele:

Váš názor na praktické testy?

Příspěvek od Earl Whitebridge »

Dámy a pánové,

programování na MFF (PRM 044), konkrétně jeho praktický test, je každoročním strašákem a značná část prváků si ho zopakuje i v dalších ročnících.

Nemohu se ubránit dojmu, že celý test je postaven špatně, vytýkáme mu zejména kombinaci těchto faktorů:
1) příklady mají různou obtížnost
2) vysoká náročnost ve spojení s nedostatečnou časovou dotací
3) program plně nefunguje=padák bez diskuze.

Správný matfyzák si prý nikdy nestěžuje, ale myslím že můžeme udělat malou výjimku. Ať se každý vyjádří, zda se mu praktický test líbí/nelíbí, co by na něm případně změnil a tak.

" We should coordinate our efforts to obtain victory from this chaos" 8)
Naposledy upravil(a) Earl Whitebridge dne 1. 2. 2007 19:01, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
hippies
Admin(ka) level I
Příspěvky: 990
Registrován: 29. 9. 2004 12:46
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Váš názor na praktické testy?

Příspěvek od hippies »

Earl Whitebridge píše:Dámy a pánové,

programování na MFF (PRM 044), konkrétně jeho praktický test, je každoročním strašákem a značná část prváků si ho zopakuje i v dalších ročnících.

Nemohu se ubránit dojmu, že celý test je postaven špatně, vytýkáme mu zejména kombinaci těchto faktorů:
1) příklady mají různou obtížnost
2) vysoká náročnost ve spojení s nedostatečnou časovou dotací
3) program plně nefunguje=padák bez diskuze.

Správný matfyzák si prý nikdy nestěžuje, ale myslím že můžeme udělat malou výjimku. Ať se každý vyjádří, zda se mu praktický test líbí/nelíbí, co by na něm případně změnil a tak.

" We should coordinate our efforts to obtain victory form this chaos" 8)
Na tohle vyjadřování je anketa, .. stačí ji vyplnit podepsaně a bude to on-line;)
No já jsem sice informatik, ale když si vezmu analýzu I, kde mě vyhodili od testu ač jsem všechny výsledky měl;) .. mno nic .. 1) je problém, ale zkus vymyslet rozumě velkou množinu zadání stejné (nízké) obtížnosti? 2) času je na to dost, já to stihl dvakrát pokud si vzpomínám;) (musel jsem to předělat, protože jsem špatně pochopil zadání) 3) o tom ta zkouška je, jestli to dokážeš odladit, jak funguje bubble-sort ví rámcově každý, ale nezapomenout tam někde +-1 a když už, tak tu chybu najít, .. o tom to je

Jinak jestli se nepletu, tak i vy to máte jako zápočet, tak o čem chceš diskutovat?
kralicek
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 8
Registrován: 27. 1. 2007 12:11

Příspěvek od kralicek »

my to sice mame jako zapocet, ale je to vlastne zkouska, je to pet kreditu a navic je to na jeden rok, takze je to pomalu o tom, naucit se to a za chvili hodit za hlavu, pro nas matematiky je to na 2 veci.... :?
Uživatelský avatar
Dodo
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 36
Registrován: 13. 3. 2006 15:25

Příspěvek od Dodo »

kralicek píše:my to sice mame jako zapocet, ale je to vlastne zkouska, je to pet kreditu a navic je to na jeden rok, takze je to pomalu o tom, naucit se to a za chvili hodit za hlavu, pro nas matematiky je to na 2 veci.... :?
Ac take matematik, tak s timto tedy nesouhlasim. Na programovani jsem mel sice Topfera, takze jsem to mel pravdepodobne nekolikanasobne snazsi. Ale rozhodne jsem vsechno nezapomnel a naopak jsem rad za to, co jsem se naucil.
Uživatelský avatar
beaver
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 189
Registrován: 2. 2. 2007 09:33
Typ studia: Nestuduji ale učím na MFF
Bydliště: Praha

Příspěvek od beaver »

kralicek píše:my to sice mame jako zapocet, ale je to vlastne zkouska, je to pet kreditu a navic je to na jeden rok, takze je to pomalu o tom, naucit se to a za chvili hodit za hlavu, pro nas matematiky je to na 2 veci.... :?
Naprosto nesouhlasim. Zaklady algoritmizace potrebujete znat stejne dobre, jako my (informatici) potrebujeme zaklady matematiky. Naopak si myslim, ze je to pro vas mnohem uzitecnejsi, nez pro nas 3 semestry Matematicke Anaylzy (jeden strucny by staci az az). :wink:
Cožpak většina z nás svým způsobem nehledá svou kravičku?
T. Pratchett, z knihy "Kdepak je má kravička"
Uživatelský avatar
beaver
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 189
Registrován: 2. 2. 2007 09:33
Typ studia: Nestuduji ale učím na MFF
Bydliště: Praha

Re: Váš názor na praktické testy?

Příspěvek od beaver »

Earl Whitebridge píše:Dámy a pánové,

programování na MFF (PRM 044), konkrétně jeho praktický test, je každoročním strašákem a značná část prváků si ho zopakuje i v dalších ročnících.

Nemohu se ubránit dojmu, že celý test je postaven špatně, vytýkáme mu zejména kombinaci těchto faktorů:
1) příklady mají různou obtížnost
2) vysoká náročnost ve spojení s nedostatečnou časovou dotací
3) program plně nefunguje=padák bez diskuze.

Správný matfyzák si prý nikdy nestěžuje, ale myslím že můžeme udělat malou výjimku. Ať se každý vyjádří, zda se mu praktický test líbí/nelíbí, co by na něm případně změnil a tak.
8)
Pokud bych mel hodnotit fer a nefer pristup vyucujicich na MFF ke studentum, tak absolutne nesouhlasim. Vsude na MFF jsem se setkal se vstricnym a ferovym pristupem. Jedinou vyjimky tvori katedra matematicke analyzy, kde je to jeden Dr Zlo vedle druheho (viz CVUTacky comix). Celou pisemku jsem mel dobre a dostal jsem asi 60pcent bodu. Do dneska mi nikdo nerekl proc. Zkouska bylo zapaseni o slovicka, kdy mi nejmenovany doktorand rekl: a tady jste se nadechl, nez jste rekl druhy predpoklad ... pul bodu dolu.

Takhle bych mohl pokracovat, ale k tvym pripominkam
ad 1) ano to maji, ale i ty nejtezsi priklady jsou dost jednoduche
ad 2) narocnost neni rozhodne vysoka, podle me je primerena tomu, co byste se meli za semestr naucit. Pokud se ti zda vysoka, pak jsi cely semestr nic nedelal (chce to cely semestr prubezne programovat, zvlast pokud jsi drive vubec neprogramoval).
Casu na to mate 3-4x vic, nez kolik potrebuje prumerny informatik, coz je podle me dost.
ad 3) program plne nefunguje je ekvivalentni s priklad ti vysel spatne. Na rozdil od toho, kdyz ti priklad vyjde spatne, program si muzes otestovat a ladit ho (priklad jen tak neotestujes a chybu vetsinou najdes jen tak, ze to spocitas znova).

Proste jsi sel na MFF a musis mit nejake znalosti i zjinych oboru, nez jen tva oblibena matika. Informatici si take nestezuji, ze maji v 1. semestru 2x vic matiky, nez informatiky. :wink:
Ja osobne si myslim, ze prakticky test je jediny rozumny zpusob, jak otestovat znalosti studentu. Pokud nekdo vymysli lepsi, tak sem s nim.
Cožpak většina z nás svým způsobem nehledá svou kravičku?
T. Pratchett, z knihy "Kdepak je má kravička"
Uživatelský avatar
hippies
Admin(ka) level I
Příspěvky: 990
Registrován: 29. 9. 2004 12:46
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hippies »

No ono teoretická informatika (např. při výpočetch složitostí nebo při analýze grafiky, ..) užije matiku hodně, ale co třeba numerici, že, tam zas matematik potřebuje programování.

Jinak u nás je to také "jen" zápočet, ale jinak je to formou zkoušky, tady není rozdílu.

Jinak stejným způsobem bych se mohl ozvat, proč musí umět informatik plavat, .. prostě musí a hotovo:P
Uživatelský avatar
beaver
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 189
Registrován: 2. 2. 2007 09:33
Typ studia: Nestuduji ale učím na MFF
Bydliště: Praha

Příspěvek od beaver »

hippies píše:Jinak stejným způsobem bych se mohl ozvat, proč musí umět informatik plavat, .. prostě musí a hotovo:P
Plavani se matfyzakovi hodi. Ja jsem kuprikladu v analyze plaval cele tri semestry. Ale protoze jsem zdatny plavec, doplaval jsem :wink: :lol:
Cožpak většina z nás svým způsobem nehledá svou kravičku?
T. Pratchett, z knihy "Kdepak je má kravička"
maherik

Příspěvek od maherik »

Hele, že vám skáču do diskuze, je pravda že ty úlohy sou fakt dost lehký, akorát bych ocenil kdyby sem někdo napsal jak se řeší ta úloha kde na vstupu dostanene dominový kostky a máte najít nejdelší řadu z nich. Dík
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

maherik píše:Hele, že vám skáču do diskuze, je pravda že ty úlohy sou fakt dost lehký, akorát bych ocenil kdyby sem někdo napsal jak se řeší ta úloha kde na vstupu dostanene dominový kostky a máte najít nejdelší řadu z nich. Dík

http://john-fox.webpark.cz/prg/prg.html
Odpovědět

Zpět na „PRM044 Programování I“