14.6 - ustna skuska

Uživatelský avatar
ivo_svk
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 48
Registrován: 27. 3. 2006 17:03
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Hvězda 1/58
Kontaktovat uživatele:

14.6 - ustna skuska

Příspěvek od ivo_svk »

dnesne moje otazky (skusal ma doc. Pick):
-Banachova veta
-vztah medzi Riemanovym a Newtonovym integralom
-dokazat ze riesenie dif. rovnice je lin. priestor

-kedze som mal pisomku tesne pod hranicou 1 tak mi dal este doplnujuce otazky na uplne priestory (je diskretny uplny? je, a jeden priklad na uplny a neuplny priestor), inak Pick je uplne v pohode a ked nahodou som si nebol celkom isty snazil sa pomoct a mal som pocit ze chce dat dobru znamku
- akurat odporucam vediet dokazy detailne, resp. na co sa pouzivaju predpoklady, lebo mna sa na to pri Banachovarj vete pytal
jacube
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 26
Registrován: 14. 6. 2006 13:17
Typ studia: Informatika Ph.D.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jacube »

Bohuzel nemuzu souhlasit s prijemnosti zkousejicich. Dneska jsem dostal u doktora Kaplickeho tyto veci:

- Newtonuv integral - definice, per partes s dukazem
- veta o rovnosti Riemannova a Newtonova integralu (rekl jsem rovnou, ze si nepamatuju dukaz)
- Metricke prostory - definice MP,
- vnitrek, hranice, uzaver mnoziny definice + vztah mezi nimi i s dukazem

Na zacatku mi to prislo docela v pohode. Ale kdyz poprve prisel a prohlizel si to, docela mi zmrazil usmev. Dukaz "per partes" mel byt podle nej precizne zapsany krok po kroku do vsech detailu. To jsem samozrejme nemel, takze jsem to pak tezce potil, aby s tim vubec souhlasil, ze je to dokazane. Nejhorsi bylo, ze skoro vubec nic nerikal a ja jsem nevedel, co si mam myslet. Cekal jsem vetsi diskuzi.
Definice jsem mel vsechny spravne a vztah "uzaver je sjednoceni vnitrku a hranice" taky. Ovsem dukaz byl opet problem. Vedel jsem zhruba, jak to dokazat. Jenze to mu opet nestacilo. Potreboval to mit vsechno presne zapsane. Nakonec mi to odsouhlasil se slovy: "...tohle neni matematika..." a ptal se me "...studoval jste to vubec..." Jsem si myslel, ze si ze me dela srandu. Vyvaznul jsem s trojkou s odrenyma usima... A to mi prislo, ze to docela umim. Njn, asi jsem si to jen myslel.
Kriket
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 14
Registrován: 12. 6. 2006 14:59

zkouska

Příspěvek od Kriket »

+ Nutna a postacujici podminka Riemanova int (+prislusne definice atd.);
+ Charakterizace spojiteho zobrazeni (vzory otevrenych otevrene, uzavrenych uzanrene);
+ Linearni dif. rovnice 1. radu (+podminky pro a(x), b(x));

Me zkousela doc. Stara. Byla opravdu velmi prijemna a chapajici pani. Kde jsem tapal v dukazu, tam mi pomohla a zpetne to nazvala jen malym zadrhnutim. O problematice se mnou spise diskutovala. Nakonec se podivala na pisemku (84 bodu) a nabidla mi jednicku, jestli nebudu protestovat... Ja neprotestoval, a tak jsme jeste prosli chyby v pisemce. Poprala mi hodne stesti a ja mohl jit domu... :)
Takze fakt stesti tuto pani na zkousce potkat!
Uživatelský avatar
ivo_svk
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 48
Registrován: 27. 3. 2006 17:03
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Hvězda 1/58
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ivo_svk »

to jacube...ja som netvrdil, ze vsetci skusajuci su prijemny, aj som mal stastie a natrafil som akurat na doc. Picka a ten bol naozaj mily a nesnazil sa mi dokazat co vsetko neviem ale prave naopak...bohuzial asi taky niesu uplne vsetci :(
jacube
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 26
Registrován: 14. 6. 2006 13:17
Typ studia: Informatika Ph.D.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jacube »

Bohuzel nemuzu odsouhlasit ani tvuj nazor na doc. Picka, ktery si podal kamarada. Vykoupal ho solidne. Nakonec mu rekl, ze to byla hrozna mizerie a poslal ho domu milostive s trojkou...
Uživatelský avatar
ivo_svk
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 48
Registrován: 27. 3. 2006 17:03
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Hvězda 1/58
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ivo_svk »

tak som mal asi fakt stastie :D
Odpovědět

Zpět na „MAA001 Matematická analýza 1a“