UNIX 27.06.2013

Seznámení se základními principy operačního systému UNIX, převážně z uživatelského hlediska. Absolvent kurzu by měl být schopen napsat netriviální program v shellu.
KorporatnyFanboy

UNIX 27.06.2013

Příspěvek od KorporatnyFanboy »

ListServer

Zadanie

Mate za ulohu naprogramovat server, ktory bude udrzovat rozne konferencie. Nieco ala vintage chatovacie miestnosti. Ak dostane mail, tak ho treba rozposlat vsetkym uzivatelom, ktory su v danej konferencii (uchovavaju sa pomocou emailov) a da sa navyse editovat rovnako pomocou mailov.

skript sa spusti po prijati mailu - a mail mame na standartnom vstupe

Ak sa mojskript.sh bude spustat bez parametra to znamena ze som na vstup dostal niejaky email s prikazom (v tele moze ich byt viac), prikazy mohli byt
Zapis ma do konferencie (mohla byt aj zablokovana, vtedy sa pise email administratorovy) a ten odpovie emailom, ak tam daneho cloveka chce zaradit.
Autentifikacia potvrdenie cloveka, ktory caka nez ho zapiseme do zablokovanej konferencii
Zmaz ma vymazem ho z miestnosti, alebo pokojne aj zo vsetkych (mohla mat parametre nazov konferencie alebo *)
Vypis vypise vsetky konferencie
Ludia vypise vsetkych ludi v danej konferencii
Object vytiahne z archivu mailov (kazda konferencia ma vlastny) mail, ktory uzivatel bude specifikovat unikatnym cilom

Ak ma parameter tak ma novu spravu a treba ju rozposlat vsetkym ako som spomynal.

Este vela vylepseni ako: lock subory, tajny uzivatel (nikto ho nevidi)...

Uspesnost v celku fajn My traja za 1, traja za 2 ,dvaja za 3,, 4 vyhodil a 1 odisiel behom skusky. Bolo to velmi narocne stihnutelne. Ako dalo sa to ja som napriklad nestihol dopisat vsetky funkcie k mojej spokojnosti. Napriek tomu to vsak nevadilo, nakolko som mal spon popisane co robia a aj ked som mal zo 2 nedokoncene, tak stale lepsie ako ukazat ze neviete co treba robim.

-Vela zdaru-
Odpovědět

Zpět na „SWI095 Úvod do UNIXu“