Jak to vypadá letos?

Základní přednáška z teorie jazyků a automatů. Důraz je kladen na seznámení se základními pojmy a fakty (konečné a zásobníkové automaty, Turingovy stroje, regulární, bezkontextové a kontextové gramatiky).
dtx

Jak to vypadá letos?

Příspěvek od dtx »

Jak vypadají letošní zkoušky? Je trend jako loni dát na první termíny to co je na foru a na poslední uplne zmenit kvizove otazky?
Bude i vice terminu nez jen posledni 28,29,30 ?
Uživatelský avatar
iwtu
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 48
Registrován: 15. 3. 2010 21:54
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Jak to vypadá letos?

Příspěvek od iwtu »

Ahoj. Otazky su trochu pozmene, nie su tazke. Ako kvazi novu otazku si pamatam, ze v diagrame KA kolko je najmenej vstupnych hran. Spravna odpoved je ziadna. Pri quize som spravil hluposti a mal som 17 bodov. Povedal mi, ze nech to skusim a dal mi otazku. Tusim sme taki boli traja, no urcite by som to nebral ako pravidlo. Dalsiu otazku som mal celkom dobre, ale ak videl, ze som mal z testu 17 bodov, tak na 3 trojku mi dal vypisat Chomskeho hierarchiu, co mi prislo vcelku trivialne, tak som skromne poznamenal, ze je to smutne. Vravi, ze nemysli si, ze mam na viac ale ak chcem, mozeme skusit, ale jednotka to nebude. Potom mi dal k Chomskeho hierarchii definovat automaty. Ked som mu to odozval za 2 minuty, videl, ze som sa rozbehol, tak mi postupne mi daval otazky, algoritmy, dokazy. Mal som pocit,ze som tam bol 40 minut, bol som tam 2 hodiny a odisiel som z dvojkou.

Teda asi na rozdiel od minulych rokov ten Quiz berie ako vcelku smerodatny pri znamke.

Na terminy by som sa u Bartaka nespoliehal. Minuleho roku som chcel tu skusku spravit ako poslednu, no nestihol som. Tusim niekedy v polke skuskoveho odisiel a uz sa nevratil. Vazne odporucam sa nespoliehat na dalsie terminy a snazit sa tu skusku spravit cim skor.
Odpovědět

Zpět na „TIN071 Automaty a gramatiky“