Vivat g++

Samostatné vypracování náročnějšího programu v libovolném programovacím jazyce (obvykle v jazyce C++) a příslušné vývojové a uživatelské dokumentace jako završení výuky individuálního programování. Tento program se může stát základem pro individuální projekt požadovaný k bakalářské zkoušce z informatiky. Zápočet bude udělen za vypracování detailní specifikace a předvedení rozpracované verze díla.
Uživatelský avatar
Eubie
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 295
Registrován: 8. 10. 2005 15:35
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

Vivat g++

Příspěvek od Eubie »

Ahoj,

potřeboval bych se na něco zeptat lidí, kteří pokud možno vědí něco o linkování v g++. Mám kopu svých zdrojáků, ale jelikož se na serveru nedá změnit stará verze knihovny za novou, musím si tu novou zkompilovat sám a potom ji přilinkovat do svého programu. A to je kámen úrazu. Svojí ( statickou ) knihovnu pojmenuju dejme tomu libAA.a a podle všech návodů by mi mělo g++ -o jmeno_binarky `ls *.o` -lAA běžet ( soubor libAA.a mám tam, kde všechny soubory .o, tedy v aktuákním adresáři ). G++ mi na to vypíše, že nemůže najít -lAA ( i s pomlčkou ). Neví někdo, kde je chyba? Co dělám špatně? Proměnná LD_LIBRARY_PATH, o které mi říkal vedoucí RP, se týká dynamicky připojovaných knihoven a tohle by měla být staticky připojovaná, takže její použití se mi zdá "zvláštní", ani přepínač -static u g++ situaci nepomůže.
Děkuju za případnou odpověď.
Uživatelský avatar
macbeth
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 201
Registrován: 11. 2. 2005 14:48
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: PPraha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od macbeth »

ahoj, riesil som podobny problem a mne pomohlo dat mu ako parameter -Lumiestnenie_kniznice -lkniznica, teda napriklad

Kód: Vybrat vše

-L/usr/local/lib -lmy_lib_debug
...pripadne mozes k tomu este skusit option -rpath, ktoru tam mam, ale uz neviem, na co sluzi...

manual ku gcc ma skoro 10 000 stranok... Hallelujah!
Uživatelský avatar
Eubie
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 295
Registrován: 8. 10. 2005 15:35
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Eubie »

Vdaka vdaka vdaka. Prepinac -L. to vyresil.
Odpovědět

Zpět na „PRG033 Ročníkový projekt - specifikace“