Další termíny (ZS 2012/13)

Výroková logika, normální tvary formulí, predikátová logika, věty o úplnosti výrokové a predikátové logiky, prenexní tvary formulí, modely teorií 1. řádu. Meze formální metody, Gödelovy věty.
mykem
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 81
Registrován: 13. 2. 2011 18:52
Typ studia: Informatika Ph.D.

Další termíny (ZS 2012/13)

Příspěvek od mykem »

Tak dneska jsme se na zkoušce dozvěděli, že jeden termín bude pravděpodobně v dubnu a pak ještě jeden nebo dva v září.
mykem
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 81
Registrován: 13. 2. 2011 18:52
Typ studia: Informatika Ph.D.

Re: Další termíny (ZS 2012/13)

Příspěvek od mykem »

A zadání dnešní zkoušky (na webu odkaz na ten soubor zatím není).
Alesak
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 15
Registrován: 9. 2. 2011 11:27
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Další termíny (ZS 2012/13)

Příspěvek od Alesak »

Novej termín už je - už je dokonce i plnej - 10.4.2013
nemat

Re: Další termíny (ZS 2012/13)

Příspěvek od nemat »

Je to skandál tenhle předmět.
Nejlepší by snad bylo napsat nějakou petici vedení školy, ať to nechají učit někoho jiného.
Určitě existuje někdo, kdo si umí látku uspořádat a srozumitelně vyložit.
mjk
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 11
Registrován: 6. 9. 2011 17:40
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Další termíny (ZS 2012/13)

Příspěvek od mjk »

Příští rok to prý má místo Mlčka přednášet jeden ze cvičících...
mykem
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 81
Registrován: 13. 2. 2011 18:52
Typ studia: Informatika Ph.D.

Re: Další termíny (ZS 2012/13)

Příspěvek od mykem »

Problém je ono "prý". Taky jsem to slyšel a slyšel to snad skoro každý, otázka je, jestli si to někdo jen nevymyslel :) Nezbývá než doufat, že ne, no. Jako očekával bych, že místo potenciálních petic bude fungovat anketa v SISu, kde se člověk ohledně logiky doc. Mlčka člověk taky spoustu zajímavých věcí dočte...

Jo a btw, ten další termín (duben) má zapsaných 30 lidí a dalších 24 už je na čekající listině...
natem

Re: Další termíny (ZS 2012/13)

Příspěvek od natem »

mykem píše: Jako očekával bych, že místo potenciálních petic bude fungovat anketa v SISu, kde se člověk ohledně logiky doc. Mlčka člověk taky spoustu zajímavých věcí dočte...

Máš pravdu. Minulý rok nastupoval nový děkan a organizoval speciální papírovou anketu. Studentům se stále zdůrazňuje, aby vyplňovali anketu. K čemu to, když se jejími výsledky nikdo už několik let nezabývá?
Alesak
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 15
Registrován: 9. 2. 2011 11:27
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Další termíny (ZS 2012/13)

Příspěvek od Alesak »

Poslední písemka je na webu: http://ktiml.mff.cuni.cz/~mlcek/ET-6_12.pdf

A taková tematická otázka, nevíte, jaká je šance domoci se zapsání předmětu potřetí?
zlej.vokoun

Re: Další termíny (ZS 2012/13)

Příspěvek od zlej.vokoun »

Alesak píše:A taková tematická otázka, nevíte, jaká je šance domoci se zapsání předmětu potřetí?
Prakticky nulová. Dej si přihlášku na nové studium a nech si uznat splněné předměty.
QZuzka
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 209
Registrován: 2. 12. 2007 19:51
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha 4

Re: Další termíny (ZS 2012/13)

Příspěvek od QZuzka »

Alesak píše:Poslední písemka je na webu: http://ktiml.mff.cuni.cz/~mlcek/ET-6_12.pdf

A taková tematická otázka, nevíte, jaká je šance domoci se zapsání předmětu potřetí?
u některých předmětů je prý zkoušející ochotný rozhodnout se, že se vlastně nejednalo o zkoušku, ale jen o konzultaci, což dává ještě jednu poslední šanci, ale ve stejném roce.
JaZ

Re: Další termíny (ZS 2012/13)

Příspěvek od JaZ »

Za nás byla možnost 2x zápisu předmětu, každý po minimálně 3 termínech. Více než dva zápisy do indexu nešly, ale snad šlo přejít na kombinované studium a rok si rozložit (snad i s novejma třema termínama), ale to je záležitostí poníženého dotazu na studijní. Za celé studium (bc + nmgr) do státnic však nepamatuju nikoho, kdy by šestej termit nedal... To odešli lidé spíš dobrovolně. A tedy se mi naskýtá otázka: kdo to učí?
nemat

Re: Další termíny (ZS 2012/13)

Příspěvek od nemat »

JaZ píše: Za celé studium (bc + nmgr) do státnic však nepamatuju nikoho, kdy by šestej termit nedal... To odešli lidé spíš dobrovolně. A tedy se mi naskýtá otázka: kdo to učí?
Těch 6 termínů máš spíš teoreticky. Musíš dělat zkoušky i z jiných předmětů, takže těžko zvládneš tři termíny v průběhu zkouškového. Snad když je termín i v září, tak to můžeš zkusit tam.

Na otázku "kdo to učí" je bohužel odpověď: nikdo. To co předvádí doc. Mlček nelze nazvat výukou. Za prvé mu není rozumět, protože mumlá. Za druhé jeho výuka spočívá v odkazech na jeho skripta s tím, že se to máme naučit doma.

A ta skripta jsou spíš referenčí příručka než učební text.
JaZ

Re: Další termíny (ZS 2012/13)

Příspěvek od JaZ »

Tak pamatuji i lidi, co na autogramech byli pošesté. A dali... Sice za tři a s odřenýma ušima, ale dali. Když jsem koukal Vaše na zadání, tak s Logikou pana profesora Štěpánka, co jsme měli my, to nemá nic společného.
QZuzka
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 209
Registrován: 2. 12. 2007 19:51
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha 4

Re: Další termíny (ZS 2012/13)

Příspěvek od QZuzka »

JaZ píše:Za nás byla možnost 2x zápisu předmětu, každý po minimálně 3 termínech. Více než dva zápisy do indexu nešly, ale snad šlo přejít na kombinované studium a rok si rozložit (snad i s novejma třema termínama), ale to je záležitostí poníženého dotazu na studijní. Za celé studium (bc + nmgr) do státnic však nepamatuju nikoho, kdy by šestej termit nedal... To odešli lidé spíš dobrovolně. A tedy se mi naskýtá otázka: kdo to učí?
Rozklad ročníku byl v poslední době výrazně omezen, možná až zrušen.

Jediné technicky čisté řešení pro opatrné mě napadá po prvním neúspěšném zápisu si ten předmět druhý rok nezapisovat normálně, ale přihlásit se paralelně na placené mimořádné studium (nebo možná jakékoliv jiné studium v rámci UK, třeba přihláška na fyziku), zapsat si ho tam - a když se povede, tak další rok si ho nechat uznat :)

Ale neznám nikoho, kdo by to provedl, takže než by to někdo zkoušel, ověřte si na studijním :)
mykem
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 81
Registrován: 13. 2. 2011 18:52
Typ studia: Informatika Ph.D.

Re: Další termíny (ZS 2012/13)

Příspěvek od mykem »

nemat píše:Na otázku "kdo to učí" je bohužel odpověď: nikdo.
Ale jo, na cvičeních (třeba u pana Glivického) to učí moc pěkně - taky je to (alespoň pro mě) jedinej důvod, že mám vůbec nějakou naději (prozatím teda, pravda, planou) na zdolání zkoušky.
JaZ píše:Tak pamatuji i lidi, co na autogramech byli pošesté. A dali... Sice za tři a s odřenýma ušima, ale dali. Když jsem koukal Vaše na zadání, tak s Logikou pana profesora Štěpánka, co jsme měli my, to nemá nic společného.
Přesně, bohužel je to něco úplně jinýho... Jeho skripta jsou totiž moc pěkný a srozumitelný, ale k týhle zkoušce člověku skoro vůbec nepomůžou...
Odpovědět

Zpět na „AIL062 Výroková a predikátová logika“