Maximálně paralelní rozvrh

Základní kurs podávající průřez problematikou. Jsou popsány tři úrovně pohledu na data. Konceptuální modelování je založeno na ER modelu, databázové modelování se zabývá podrobně teorií relačního modelu dat (algebra, kalkul, základy SQL, algoritmy návrhu relační databáze, normální formy) a principy objektově-relačního modelu. Transakční zpracování a paralelní přístup, algoritmy implementace relačních operací.
Uživatelský avatar
Ellrohir
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 140
Registrován: 21. 12. 2007 13:29
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Maximálně paralelní rozvrh

Příspěvek od Ellrohir »

ještě jedna věc, která se celkem často objevuje, ale nikde nemůžu najít návod - jaký postup se použivá na vytváření maximálně paralelního rozvrhu? já zkusil cestu "procházet cyklicky jednu transakci za druhou a když může provést svůj následující krok (nečeká na zámek jiné transakce), tak ho provede, pokud ne, jdu na další a k téhle se vrátím až v příštím kole", ale nevím, jestli byla dobře, protože jsem neviděl svou (nepovedenou) písemku opravenou
Jiří Stivín

Re: Maximálně paralelní rozvrh

Příspěvek od Jiří Stivín »

Na to jsem návod také nesehnal, a to jsem se ptal snad všech, které znám. V zásadě platí (a všichni to tak také řešili), že je dobré to tam nějak naplácat, aby to bylo aspon trochu paralelní. Na tom člověk moc bodů neztratí - a vzhledem k tomu, že předešlá část otázky bývá jednoduchá, na tom snad ani nikdo neskončí.

Zkrátka a dobře: SQL, SQL, SQL :-).
Odpovědět

Zpět na „DBI025 Databázové systémy“