Precedencni graf, seriovy rozvrh, commity

Základní kurs podávající průřez problematikou. Jsou popsány tři úrovně pohledu na data. Konceptuální modelování je založeno na ER modelu, databázové modelování se zabývá podrobně teorií relačního modelu dat (algebra, kalkul, základy SQL, algoritmy návrhu relační databáze, normální formy) a principy objektově-relačního modelu. Transakční zpracování a paralelní přístup, algoritmy implementace relačních operací.
karelpablb

Precedencni graf, seriovy rozvrh, commity

Příspěvek od karelpablb »

Kdyz se podivate na presentaci 9, slajd o detekci konfl. usporadatelnosti - mame tam WW i RW konflikt z T1 do T3 (v te druhe verzi, kde je R(A) u T2) , ktera ovsem zacina az po commitovani obou T1 i T2, tudiz by se tam nemela vubec pocitat podle me - protoze jinak ma seriovy rozvrh konfliktu jak neco, coz je ovsem v rozporu s tvrzenim na predchazejicim slajdu ("v seriovem rozvrhu konflikty neexistuji). Jak to chapete tedy?
Uživatelský avatar
hkvm
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 50
Registrován: 3. 6. 2008 20:45
Typ studia: Informatika Mgr.
Kontaktovat uživatele:

Re: Precedencni graf, seriovy rozvrh, commity

Příspěvek od hkvm »

Ze cvičení (Lokoč) mám poznámku, že i v sériovém rozvrhu jsou konfliktní dvojice (ale nebudou v cyklu). To tvrzení, že v sériovém konflikty neexistují, je divné, protože potom bys pro konfliktovou ekvivalenci se sériovým nesměl mít vůbec žádný konflikt, takže pokud by v tom precedenčním grafu byla jediná šipka, nebyl by konfliktově uspořadatelný, což zjevně není pravda.
Návštěvník

Re: Precedencni graf, seriovy rozvrh, commity

Příspěvek od Návštěvník »

Z toho plyne, ze pan prednasejici nevi, o cem mluvi. Nebojme se to rict. Zatim predmet s nejhorsi kvalitou vyuky na Matfyzu. A to jsem si rikal, ze Principy pocitacu a OS uz nic neprekona...
Him
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 400
Registrován: 25. 1. 2008 19:59
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Precedencni graf, seriovy rozvrh, commity

Příspěvek od Him »

karel: "v seriovem rozvrhu konflikty neexistuji" - to ma znamenat, ze tam nejsou zadne dvojice WR, RW, WW, ktere by neco "pokazily".. je to jen nešťastně napsané
Pracoval jsem na poměrně hodně materiálech pro různé předměty. Pokud Ti něco z toho ušetřilo čas, vyjádři svůj dík v podobě pár satoshi: 1H5JPTrsXie7epAQXbXhMjdgwyLbJ5NHBW ;)
janoro

Re: Precedencni graf, seriovy rozvrh, commity

Příspěvek od janoro »

"Nebojme se to říct" opravdu sedí od anonymního uživatele.

Zajímalo by mě, kolika předměty jste prošel, že to dokážete takhle posoudit.

A jinak děkujeme - doufám, že si to tu pan Skopal čte, pak jistě Vaši "upřímnost" všichni oceníme při čtení nových zadání.
Návštěvník

Re: Precedencni graf, seriovy rozvrh, commity

Příspěvek od Návštěvník »

Pravda je pravdou i bez podpisu. A podepsana lez zustava taky lzi. Vsichni preci vedi, ze jsou ty prednasky opravdu uplne k nicemu.
Osiris
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 403
Registrován: 11. 11. 2006 14:10
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Precedencni graf, seriovy rozvrh, commity

Příspěvek od Osiris »

Já jsem sice absolvoval Databázové systémy minulý rok, a nepřišlo mi, že by přednášky byly k ničemu. Ale v těch transakcích chyby jsou, to je pravda, ale kdo je bez chyb? Zkusili jste to s ním prodiskutovat, místo naříkání na foru?

Co se týče těch transakcí, doporučuji materiály předmětu Transakce - http://dsrg.mff.cuni.cz/~ceres/sch/txy/main.php, kde je to vysvětleno pořádně a dopodrobna (celá přednáška je o transakcích a přednášející je velmi kvalitní).
Osiris
QZuzka
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 209
Registrován: 2. 12. 2007 19:51
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha 4

Re: Precedencni graf, seriovy rozvrh, commity

Příspěvek od QZuzka »

Návštěvník píše:Pravda je pravdou i bez podpisu. A podepsana lez zustava taky lzi. Vsichni preci vedi, ze jsou ty prednasky opravdu uplne k nicemu.
Tak tohle tvrzení není pravdivé a nepodepsanost mu pravdivost nedodá...
Na přednášky jsem chodila a dost jsem se dozvěděla... nemůžu posoudit, kolik to dalo těm, kdo o tom něco víc věděli předem, nebo kdo se sami donutí si to číst a případně dohledat.. Ale rozhodně tedy není pravda, že "všichni přece věcí"..
Osiris
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 403
Registrován: 11. 11. 2006 14:10
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Precedencni graf, seriovy rozvrh, commity

Příspěvek od Osiris »

QZuzka píše:...
Naprostý souhlas. Zřejmě ho vyhodili ze zkoušky, tak si to léčí na foru :wink:
Osiris
Odpovědět

Zpět na „DBI025 Databázové systémy“