Návrh na usporiadanie fóra

Návrhy, připomínky, dotazy atd. k fóru..
Uživatelský avatar
gofry
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 49
Registrován: 13. 1. 2006 23:41

Návrh na usporiadanie fóra

Příspěvek od gofry »

Neviem ako ostatným, ale príde mi rozdelenie tohto fóra dosť neprehľadné. Osobne mi príde, že rozdeľovanie podľa rokov nie je príliš užitočné, lebo v každom roku sa vyučujú viac-menej tie isté predmety. A taktiež mi nepríde ako príliš vhodné, aby niektoré predmety boli ako samostatná sekcia.

Navrhujem teda štruktúru v tomto tvare:

Obor - Ročník - Semester, kde

Obor = {Informatika, Matematika, Fyzika}
ročník = {1, 2, 3}
Semester = {Zimný, Letný}

V týchto sekciách by ako podsekcie boli všetky povinné predmety pre daný obor-ročník-semester.

Ďalej by boli tri sekcie:
Informatika - Voliteľné predmety
Matematika - Voliteľné predmety
Fyzika - Voliteľné predmety

V týchto sekciách by mohli byť ako podsekcie predmety, ktoré sa zapisujú najčastejšie, trebárs Složitost a jedna obecná podsekcia pre všetky menej zapisované predmety. V tejto obecnej sekcii by bolo vynucované dodržiavanie štruktúry nadpisu napríklad v tvare:

[KódPredmetu] - Nadpis príspevku.

Plus ešte nejaká ďalšia sekcia, kde by bola klubovňa, študijné oddelenie, atď.

Dokopy teda 22 sekcií. Momentálne je ich takmer 60 a mnohé nie sú vôbec využité.

Takto by bolo úplne jasné, kam príspevky písať. Momentálne dá nezanedbateľnú námahu už len nájsť tú správnu sekciu.



Napadla ma tiež myšlienka, že by každý obor mal vlastné fórum a teda by sa využili tri domény tretieho rádu:
informatika.matfyz.info
matematika.matfyz.info
fyzika.matfyz.info
Dal by sa tak znižiť počet potrebných sekcií.

Chcelo by to ešte vymyslieť nejaký vhodný tvar nadpisov vlákien, aby sa v tom dalo jednoducho vyhľadávať podľa predmetu, roku a podobne.

Čo vy na to?
Osiris
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 403
Registrován: 11. 11. 2006 14:10
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

ok

Příspěvek od Osiris »

mě se to zdá dobré, snad jen tam kde se zapisuje kód dát i název předmětu...
Osiris
Uživatelský avatar
Dawe
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 360
Registrován: 12. 10. 2004 12:32
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Doma a nebo na koleji

Příspěvek od Dawe »

Co se mně týče, rozdělil bych to na I/M/F a dál už jen podle předmětů... Vyhledávat se dá pak už vyhledáváním prohlížeče. Ale jsem vděčnej za to, že to forum vůbec existuje ať vypadá jak vypadá!
Uživatelský avatar
rastik
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 661
Registrován: 19. 10. 2005 21:45
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rastik »

Bola tu okolo toho už pekná diskusia, ale myslím že tutchek má momentálne iné starosti.
Uživatelský avatar
matoman
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 105
Registrován: 8. 1. 2005 20:12
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh na usporiadanie fóra

Příspěvek od matoman »

gofry píše:
Navrhujem teda štruktúru v tomto tvare:

Obor - Ročník - Semester, kde

Obor = {Informatika, Matematika, Fyzika}
ročník = {1, 2, 3}
Semester = {Zimný, Letný}

V týchto sekciách by ako podsekcie boli všetky povinné predmety pre daný obor-ročník-semester.

Ďalej by boli tri sekcie:
Informatika - Voliteľné predmety
Matematika - Voliteľné predmety
Fyzika - Voliteľné predmety
SUHLASIM
presne tak som to aj ja myslel
Uživatelský avatar
rastik
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 661
Registrován: 19. 10. 2005 21:45
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh na usporiadanie fóra

Příspěvek od rastik »

gofry píše:Obor - Ročník - Semester, kde

Obor = {Informatika, Matematika, Fyzika}
ročník = {1, 2, 3}
Semester = {Zimný, Letný}

V týchto sekciách by ako podsekcie boli všetky povinné predmety pre daný obor-ročník-semester.
Ja by som sa vyhol tým ročníkom. Nie každý sa drží doporučeného plánu a odvtedy čo sa zmiernili pravidlá pre prvý ročník je to ešte viac variabilné.
A čo sa týka semetrov, neviem kam by sme dali predmety, ktoré sa dajú zapísať aj v zimnom aj v letnom.
Pokiaľ by potom vyzeralo, že by bolo v každej skupine moc predmetov, tak by som to delil do skupín podľa ich kódov. Fakticky, keď viem o aký predmet mám záujem, tak by k nemu mala viesť priamočiara cesta, bez toho aby som musel premýšlať, kde je zaradený.
MIKI
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 186
Registrován: 10. 12. 2004 22:35
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh na usporiadanie fóra

Příspěvek od MIKI »

gofry píše:Obor = {Informatika, Matematika, Fyzika}
ročník = {1, 2, 3}
Semester = {Zimný, Letný}
Ja by som skor navrhoval:
Obor = {Informatika, Matematika, Fyzika}
Studium = {Bc, NMgr}
A tam predmety pre vsetkych.

Skratka ziadne rozdelenie na rocniky, pretoze potom su informacie rozhadzane po celom fore. :roll:
MOTTO-1: Nieje dôležité vedieť ale pochopiť!!!
MOTTO-2: Neuč sa!!! Život ťa naučí. Mňa naučil, že sa mám učiť.
Uživatelský avatar
rastik
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 661
Registrován: 19. 10. 2005 21:45
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh na usporiadanie fóra

Příspěvek od rastik »

MIKI píše:Ja by som skor navrhoval:
Studium = {Bc, NMgr}

Skratka ziadne rozdelenie na rocniky, pretoze potom su informacie rozhadzane po celom fore. :roll:
Rozdelenie na Bc a NMgr je skoro to isté ako na ročníky.
MIKI
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 186
Registrován: 10. 12. 2004 22:35
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh na usporiadanie fóra

Příspěvek od MIKI »

rastik píše:Rozdelenie na Bc a NMgr je skoro to isté ako na ročníky.
Az na konstantu. :wink:

Myslel som to tak, ze urcite by sa nemalo delit podla akademickych rokov...moja chyba - zle som sa vyjadril :oops:
MOTTO-1: Nieje dôležité vedieť ale pochopiť!!!
MOTTO-2: Neuč sa!!! Život ťa naučí. Mňa naučil, že sa mám učiť.
johnny
Donátor
Donátor
Příspěvky: 95
Registrován: 13. 12. 2005 00:31
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Trója

Příspěvek od johnny »

Dobrý návrh. Navrhuju jeho rychlou naivní implementaci (asi trochu jinak, než to autor předpokládal):

Jedno fórum s názvem "Kategorie" nebo "Rozcestník", v něm příspěvky "fyzika", "matematika", "informatika". Právo editovat příspěvky v téhle kategorii by měli třeba všichni "pověření lidé".

V samotných příspěvcích by pak někdo pěkne v BBCode vysázel (teď jsem nasral všechny TeXaře) strukturu odkazů na všechny možné předměty - třeba tak, jak ji navrhoval autor tohodle threadu. Pod příspěvky by bylo možno průběžně zasílat návrhy na úpravy struktury a aktualizace, kdokoliv z pověřených by je průběžně mohl začleňovat.

Samotná fóra předmětů by pak ležela v nějaké obecné kategorii "Předměty" bez dalšího ladu a skladu a obyčejný smrtelník by nikdy neměl potřebovat do té kategorie lézt.

Výhody: skoro okamžitě realizovatelné, nepotřebuje plugin na vytváření hierarchií kategorií, může na tom spolupracovat více lidí
Nevýhody: zmizí výhody nativní podpory hierarchií, tj. např. RSS kanál jen pro Informatiku (bylo to kdy možné?), další nevýho prosím doplňte :-)
Uživatelský avatar
hydrant
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 196
Registrován: 4. 1. 2005 12:50
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hydrant »

ja by som rozdeloval pokial mozno co najmenej.
3 kategorie: I/F/M
a konec

maximalne tak kazdy novy rok presunut vsetko do archivu pre dany rok a zacal odznovu...

potom by to vyzeralo 05/06 -> I/F/M, 06/07 -> I/F/, ...

tiez by som nerozdeloval predmety podla ucitela, to uz sa tolko medzi threadmi da vyhladat, a ked na tom niekto trva tak rozdelovat na rovnakej urovni ako rozne predmety... (OOP, ADS, analyza Pick, analyza Klazar, analyza Obecne, C/C++, ...)
Uživatelský avatar
rastik
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 661
Registrován: 19. 10. 2005 21:45
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rastik »

Tak ako teda? Ďalší rok začína a chcelo by to zase nové predmety. Na adminov: Bude to nejak automaticky vo veľkom alebo mám klasicky založiť tie čo chcem?
Uživatelský avatar
Necroman
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 459
Registrován: 20. 1. 2005 19:46
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Louny / kolej Jednota, Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Necroman »

rastik píše:Tak ako teda? Ďalší rok začína a chcelo by to zase nové predmety. Na adminov: Bude to nejak automaticky vo veľkom alebo mám klasicky založiť tie čo chcem?
Asi by to chtělo sekce podle oborů, jako Obecná Informatika, Umělá inteligence, Grafika, Softwarové systémy (či jak se to dělí) a tam zakládat předměty, jakmile bude žádost prvního člověka, abysme nemuseli hnedka vytvořit 50 sekcí... Pro začátek bych tam dal Složitost, Vyčíslitelnost, Datové struktury...
WANTED:
Dead or Alive
^-^
( ^ )
Schroedinger's Cat
Uživatelský avatar
rastik
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 661
Registrován: 19. 10. 2005 21:45
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rastik »

Necroman píše:
rastik píše:Tak ako teda? Ďalší rok začína a chcelo by to zase nové predmety. Na adminov: Bude to nejak automaticky vo veľkom alebo mám klasicky založiť tie čo chcem?
Asi by to chtělo sekce podle oborů, jako Obecná Informatika, Umělá inteligence, Grafika, Softwarové systémy (či jak se to dělí) a tam zakládat předměty, jakmile bude žádost prvního člověka, abysme nemuseli hnedka vytvořit 50 sekcí... Pro začátek bych tam dal Složitost, Vyčíslitelnost, Datové struktury...
Tak je to teraz a rád by som sa tomu vyhol. Z diskusie som pochopil, že to tak už nebude. Napríklad tie Tebou vymenované predmety patria pod všetky NMgr informatické obory.
Uživatelský avatar
hippies
Admin(ka) level I
Příspěvky: 990
Registrován: 29. 9. 2004 12:46
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hippies »

hmm.. no ono by to asi chtelo to nove forum, protoze opravdu moc neverim tomu, ze tohle jeste jeden semestr ustoji a kdyz, tak nevim jestli dustojne, uz ted se tu hleda nechutne blbe (jeste ze chodim po vsech novych prispevcich, tak to tak neboli)
Odpovědět

Zpět na „Toto fórum“