Lineární programování - zkouška 7.6.2022 Loebl

pheeck
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 8
Registrován: 13. 6. 2021 14:51
Typ studia: Informatika Bc.

Lineární programování - zkouška 7.6.2022 Loebl

Příspěvek od pheeck »

Posedali jsme si napříč místností. Loebl nás začal obcházet zepředu dozadu a vždy chtěl, aby si dotyčný řekl o číslo témata. Loebl měl témata očíslovaná na svých stránkách a od spolužáků jsem věděl, že čísla na minulém termínu nijak nepromíchal. Tedy pokud člověk znal číslo svého oblíbeného témata, mohl si o něj říct. Moc jsem nedoufal, že se tohle stane i na mém termínu, ale pro jistotu jsem si zapamatoval, že Chvátalovy řezy jsou číslo 13. Spolužák, který dostal vybrat přede mnou, si řekl o 5 a myslím si, že nedostal téma 5 podle stránek. Ale já si řekl o 13 a opravdu jsem dostal Chvátala. Spolužák po mě si řekl o 6 a myslím, že jeho téma také odpovídalo stránkám. Tedy: stále netuším, jak Loebl přiděluje témata, ale doporučuji se aspoň jedno téma naučit dobře a zkusit uplatnit popsanou strategii. Jenom pozor, že když si řeknete o téma, které už někdo má, tak vám Loebl vybere jiné, podobné. Tedy tato strategie funguje nejlépe, pokud sedíte v první řadě.

Zkouška pak probíhala stylem "napiš vše, co víš". Času bylo neomezeně. Já odešel zhruba po 1 hodině. Napsal jsem všechny definice, značení a věty patřící k řezům. Napsal jsem kraťoučký důkaz jedné věty. U důkazu druhé věty jsem se zaseknul. Nakonec jsem něco napsal a přeskočil část, kde jsem si nebyl jistý. Ostatní věty byly bez důkazu. Zavolal jsem Loebla a čekal jestli mu to tak bude stačit nebo jestli po mě bude vynechanou část chtít. Docela dlouze na papír koukal a pak mi prostě dal jedničku. Nevím, jestli si vynechané části nevšiml nebo mu nevadila.

Další strategie, jak si přilepšit na Loeblově zkoušce (její morálnost si zhodnoťte sami) je říct, že si chcete odskočit. Když se vrátíte, dostanete jiné téma. Tedy takhle můžete recyklovat téma, které se vám nelíbí.
pheeck
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 8
Registrován: 13. 6. 2021 14:51
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Lineární programování - zkouška 7.6.2022 Loebl

Příspěvek od pheeck »

Tak oprava: Spolužák, který si vybíral téma po mně nedostal to, které odpovídalo tématu 6 na Loeblových stránkách. Možná tedy Loebl opravdu témata promíchal a to, že permutace měla fixní bod na 13, bylo jen moje štěstí.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“