Lineární programování - Sgall 17. 6. 2019

Quake
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 14
Registrován: 25. 5. 2018 22:28
Typ studia: Informatika Bc.

Lineární programování - Sgall 17. 6. 2019

Příspěvek od Quake »

Ahoj,
v příloze je zadání připouštěcí písemky, kterou jsem dneska dostala. Vždycky jsou dva příklady, z nichž jeden je spíš mechanický početní (duál a podmínky komplementarity, udělat pár kroků simplexové metody) a druhý je spíš geometrický na intuici. Nemusíte mít však strach, když na ten druhý nepřijdete. Dneska na zkoušce to vypadalo, že mu stačí, když spočítáte aspoň jeden a nejspíš si tam můžete i dovolit udělat malou chybu.
Po zhruba deseti minutách jde Sgall písemky zkontrolovat a když máte aspoň něco, tak si jdete vybrat otázku. Má vytištěný seznam s probranými tématy (viz jeho stránka), z něhož se náhodně vybere nějaké téma (vy řeknete nějaké číslo, on k němu přičte to své a takto vybere téma, i když mi přišlo, že když vybíráte až jako třetí či čtvrtí, tak to Sgall i trochu přizpůsobuje tomu, co ještě nebylo a co by chtěl slyšet).

Já si vytáhla perfektní párování, o kterém Sgall prohlásil, že je to těžká otázka a že mu v případě perfektního párování v obecných grafech stačí napsat jen algoritmus. A pokud by ten algoritmus nešel, tak to můžu napsat pro bipartitní grafy případně můžu napsat algoritmus pro nevážené perfektní párování v obecných grafech. Já si vybrala bipartitní grafy, k nim jsem napsala LP a duální LP, podmínky komplementarity, definice střídavého stromu a popsala algoritmus. Pak se Sgall začal doptávat na ten důkaz korektnosti a zajímala ho ta role komplementarity (když jsem se do toho trochu zamotala, tak chtěl znění věty o komplementaritě). Kromě té komplementarity jsem mu řekla v podstatě všechno a odcházela s dvojkou, písemka nehrála při hodnocení vůbec žádnou roli.
U ostatních jsem zaslechla témata: metoda řezu (definice, proč to děláme a věta o univerzalitě s důkazem), stěny (definice a věta stěna stěny je stěna) a minimální popis (definice a věta o fasetách).
Přílohy
IMG_20190617_162637.jpg
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“