Zkouška - NPRG051 Pokročilé programování v C++ 2017

karamel
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 10
Registrován: 27. 1. 2017 16:30
Typ studia: Informatika Bc.

Zkouška - NPRG051 Pokročilé programování v C++ 2017

Příspěvek od karamel »

Ti, kteří získají dostatečný počet bodů na zápočet, ale kteří zároveň nemají dost bodů, aby dostali známku bez zkoušky, absolvují zřejmě něco podobného. Mě zkoušel Bednárek.

Vylosoval jsem si z několika papírků téma Traits. Dal mi papíry a čas na přemýšlení. Měl jsem popsat, co to je a uvést nějaký příklad. Můj popis byl trochu vágní, ale nechybělo tam nic vyloženě zásadního. Jako příklad jsem uvedl SFINAE, nepamatoval jsem si přesnou syntax enable_if ale odpustil mi to. Dále mi zadal úlohu, která vedla k použití specializace šablon a decltype a typu tuple. Po chvilce mé zmatenosti mi dal opět čas na přemýšlení. Pak prošel a okomentoval řešení a dal mi dvojku.

Celá zkouška probíhala v příjemné atmosféře, možná to bylo mimo jiné způsobeno i tím, že jsme tam byli zapsáni jen dva.
Katami
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 27
Registrován: 3. 2. 2014 13:40
Typ studia: Informatika Ph.D.

Re: Zkouška - NPRG051 Pokročilé programování v C++ 2017

Příspěvek od Katami »

karamel píše:Vylosoval jsem si z několika papírků téma Traits. ... Jako příklad jsem uvedl SFINAE.
To mi nepřipadá zrovna jako příklad na traits (spíš bych popsal třeba iterator_traits).
karamel
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 10
Registrován: 27. 1. 2017 16:30
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Zkouška - NPRG051 Pokročilé programování v C++ 2017

Příspěvek od karamel »

Máš pravdu, napsal jsem to blbě. V příkladu jsem uvedl SFINAE, ve kterém jsem použil type_traits. Určitě jsou na to i lepší příklady, ideálně bez použití SFINAE, Bednárek říkal, že je to spíš okrajové použití.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“