Teorie množin - zk 17.6.2011 (Simon)

Kubees
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 65
Registrován: 12. 1. 2007 22:22
Typ studia: Informatika Mgr.
Kontaktovat uživatele:

Teorie množin - zk 17.6.2011 (Simon)

Příspěvek od Kubees »

Zkouska probihala takto:
- Napred se zeptal na axiom potence, coz jsem napsal - OK
- Potom se zeptal jestli bych umel dokazat, ze a<P(a), coz byl dikybohu jeden z dukazu, ktere jsem umel. - OK
- Dale se postupne vyptal co je to dobre usporadani, ordinal, izomorfismus, typ usporadani, kardinal, axiom vyberu, princip maximality - Definice jsem vedel, jen me u pulky musel opravovat ze jsem nerekl "neprazdna mnozina" a podobne detaily.
- Pak mi napsal mnozinu (omega x omega) a k ni antilexikograficke usporadani (napred se porovnava druha slozka, pak prvni) a zeptal se jaky ma typ. Ja rekl ze omega v domeni ze se to usporada jako lex. ale bylo to omega x omega, protoze jednotlive radky delky omega se tam skladaji za sebe - WRONG.
- Pak se me ptal jake mame oznaceni pro vsechny kardinaly, abychom je mohli nejak seradit, tak jsem rekl ze je to omega(alfa) a ze omega(alfa+1) je nasledujici kardinal. To bylo OK, ale pak jsem nevedel jak je to kdyz je alfa limitni ... pak se totiz dalsi kardinal urcuje pomoci suprema.
- Nakonec se zeptal na lemma o trech mnozinach, to jsem az na malou chybku napsal spravne, zeptal se na dukaz, na ktery jsem se ani nepodival, takze jsem chvili delal jako ze premyslim a pak mi ho nakreslil (a divil jsem se, jak to umi vysvetlit jednoduse)

vydsledek: "vyborne to nebylo, ale dvojka velmi slusna", nauceno za 3 dny fulltime s tim ze jsem nebyl na jedine prednasce, ale byly to krusne 3 dny a mel jsem mezery, spis bych doporucil 5 dnu.

Jinak Prof. Simon pusobi jako kouzelny dedecek, bal jsem se aby moc nevrtal v poslednich kapitolach (kde jsou hrozne prasarny) s tim ze zaklady jsou samozrejmost, ale nastesti to tak nebylo a ptal se hodne na ty zaklady.

GL 8)
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“