Zaklady optimalizace - 29.5. [zk]

Uživatelský avatar
Myshaak
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 161
Registrován: 18. 1. 2006 22:29
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Tanvald / Troja A820

Zaklady optimalizace - 29.5. [zk]

Příspěvek od Myshaak »

Toz maly report z dnesni zkousky u pani docentky Grygarove:

Kazdy dostane 1 "velkou" otazku, kterou vypracuje na papir -> potom postoupi do "ustniho kola". Dneska to dokonce probihalo stylem "Mam tu otazku 'Souvislost reseni primarni a dualni ulohy', kdo ji chce? " ;) Takze fajne, ale na vyber meli jen ti, co prisli opravdu vcas. Co jsem stihl sledovat, tak velka vetsina se tocila kolem SM a DSM. Ja osobne dostal:

Jak prevest ulohu, ktera neni v rovnicovem tvaru na rovnicovy tvar + ukazat ekvivalenci
- tzn. ze kdyz treba b<0, tak vynasobit -1, kdyz Ax <= b, tak prevest na Ax + x' = b apod. a navic ukazat, ze x je optimem 1. ulohy <=> je optimem 2. ulohy
- u ustni casti jsem musel jeste ukazat tu ekvivalenci a pak jsem dostal konecnou maticovou hru 2 hracu s 0 souctem - zakl. pojmy + zneni te posledni vety

...malinko jsem se zamotal, vykon nebyl ouplne optimalni, ale nakonec za 1. :) Tenhle predmet se imho pri aspon minimalni namaze neda nedat.
"Go for the eyes Boo, go for the eyes! Yeahh!!"
marjanka
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 22
Registrován: 15. 6. 2006 13:17

Re: Zaklady optimalizace - 29.5. [zk]

Příspěvek od marjanka »

Paní Grygarová se vysloveně snaží nevyhodit. Měla jsem degeneraci-vznik, odstranění, cyklus. Žádné důkazy, vědět princip a nějaká ta chybka se ztratí případně snadno opraví...Co vím, tak vyhozen byl jen jeden člověk a trojku snad neměl nikdo.
bujon
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 26
Registrován: 28. 1. 2007 12:22

Re: Zaklady optimalizace - 29.5. [zk]

Příspěvek od bujon »

Mohl by nekdo sikovny prosim ukazat ekvivalenci obecneho a rovnicoveho tvaru?
A taky napsat ty veci z teorie her ktere se zkousi, protoze se ucim ze zapisku co jsou na studnici a nic takoveho tu nevidim.
dik
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“