Matematika / Informatika

Tu o tom, tuhle o támhletom... a jinda taky o něčem jiném :D
Korenar
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 1
Registrován: 22. 10. 2020 11:26
Typ studia: Nestuduji MFF UK

Matematika / Informatika

Příspěvek od Korenar »

Zdravím,
právě jsem v maturitním ročníku a je téměř jisté, že půjdu na Matfyz. Matematika (i teoretická vysokoškolská) mne velmi zajímá, takže výběr školy byl velmi snadný.
Celou dobu jsem měl poměrně jasno v tom, že chci na Obecnou matematiku. Jenže tento rok, zrovna maturitní, takže už poměrně pozdě, jsem si začal zahrávat s myšlenkou, že bych šel na Obecnou informatiku, jelikož je i tam hodně matematiky.
Programování mě dost baví, ale neumím v podstatě nic, mám základy v Pythonu, takže nějaké normální úlohy řeším, ale jinak jsme na SŠ kromě při matematice, např. sečíst 1000 členů rekurentní posloupnosti, napsat funkci co spočítá kombinační číslo apod. toho moc nedělali.
Mám tedy dvě otázky:
Užiju si matematiku i na informatice?
A nevadí, že nemám takové zkušenosti s programováním? Vím, že se bere vše od začátku, ale zajímá mě spíš přístup učitelů a rychlost, jestli ti přednášející už nepočítají s tím, že něco umíme atd.

Díky moc za odpovědi !
Katami
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 27
Registrován: 3. 2. 2014 13:40
Typ studia: Informatika Ph.D.

Re: Matematika / Informatika

Příspěvek od Katami »

Ahoj,
na informatice předpokládáme, že neumíš vůbec programovat, takže tohohle se určitě neboj. A programování se učí v nějaké míře i na matematice :)

Matematiku si užiješ i na obecné informatice, ale zase v trochu jiném směru. Doporučuji se ti podívat na doporučený průběh studia (resp. na předměty), které se vyučují na obecné matice a informatice. V obou odkazech konkrétně hned na tu první tabulku. Pokud se ti zdá, že matematika má méně předmětů, tak sice ano, ale taky mají větší hodinovou dotaci (např. 4/4 místo 2/2)

A ještě poznámka, tohle fórum je už docela mrtvé, řekl bych, že jsem poslední z těch, co to jednou za čas otevře :). Dneska už se o tomhle člověk asi více pobaví (s nastávajícími spolužáky, případně s kolegy z vyšších ročníků) na faceboocích a discordech, ale to jde mimo mě :)
Kolemjdoucí

Re: Matematika / Informatika

Příspěvek od Kolemjdoucí »

Ano, i na informatice se můžeš vydat teoretickým směrem, kde si užiješ dost matematiky.

Nevadí. Např. já jsem neměl s programováním zkušenosti vůbec žádné. Paradoxně jsem v prvním semestru programování naopak občas radil zkušenějším spolužákům, jak optimalizovat programy domácích úkolů, aby prošly testy na paměť/ čas. Celkově je to spíš o píli a nebýt líný a vstřebat.
Odpovědět

Zpět na „Klubovna“