NMgr Informatika MFF/CVUT(FEL)

Tu o tom, tuhle o támhletom... a jinda taky o něčem jiném :D
peter92
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 4
Registrován: 30. 6. 2016 07:29
Typ studia: Informatika Mgr.

NMgr Informatika MFF/CVUT(FEL)

Příspěvek od peter92 »

Ahojte, dalsi rok koncim Bc. na inej VS a rad by som pokracoval v magisterskom studiu na CUNI (Softwarové a datové inženýrství) alebo CVUT-FEL (Softwarové inženýrství) a mam pre absolventov/studentov tychto skol par otazok:
1. Ktora zo spominanych skol je menej narocna? Rad by som totiz popri skole pracoval na polovicny uvazok.
2. Nema niekto prosim vypracovane otazky na prijimacie skusky, na niektoru z tychto skol?
3. http://www.mff.cuni.cz/studium/bcmgr/ok/i3b23.htm - nasiel som tieto predmety na strankach mff a sucet kreditov p.v.(48kr) a p.(60kr) predmetov je 108 ... co tych zvyznych 12?
4. celkovy dojem zo studia, rady, tipy atd...

Dakujem
Uživatelský avatar
beaver
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 189
Registrován: 2. 2. 2007 09:33
Typ studia: Nestuduji ale učím na MFF
Bydliště: Praha

Re: NMgr Informatika MFF/CVUT(FEL)

Příspěvek od beaver »

Jakozto vyucujici na MFF pravdepodobne nemuzu dat objektivni nazor, ale
Ad 1. - neumim si moc predstavit, ze nekdo pri praci stihne Mgr (SW a dat. inzenyrstvi) za 2 roky (ja jsem skoro nepracoval a Bc+Mgr mi trvalo 6 let a neflakal jsem se)
Ad 3. - zbyvajicici kredity je mozne doplnit libovolnymi dalsimi predmety dle vlastniho vyberu (povinne, povinne volitelne predmety jinych oboru, volitelne predmety, ...)
Cožpak většina z nás svým způsobem nehledá svou kravičku?
T. Pratchett, z knihy "Kdepak je má kravička"
Flákač

Re: NMgr Informatika MFF/CVUT(FEL)

Příspěvek od Flákač »

2. Jsou na webu fakulty.

1. To je potřeba rozdělit na dvě části:
- Teoretické předměty, které ti nemusí zabrat skoro žádný čas (ve většině předmětů mi stačilo v noci před zkouškou poprvé vidět slajdy a to mám špatnou paměť).
- Praktické projekty (zejména diplomka a softwarový projekt), kde dost záleží na tom, jak efektivně pracuješ, ale pokud netrpíš na prokrastinaci, tak se to zvládnout dá (ale doporučuji vybrat si téma diplomky co nejdřív). I když ten softwarový projekt nezáleží jen na tobě.
Zkrátka v obou částech musíš své schopnosti vyhodnotit sám. Softwarové a datové inženýrství je nový obor, takže tam ještě statistiky nejsou, ale v případě Softwarových systémů:
- dokončilo 104 ve druhém ročníku, 261 ve třetím a 18 ve čtvrtém;
- vzdalo 146 v prvním ročníku, 39 ve druhém, 50 ve třetím a 4 ve čtvrtém.
peter92
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 4
Registrován: 30. 6. 2016 07:29
Typ studia: Informatika Mgr.

Re: NMgr Informatika MFF/CVUT(FEL)

Příspěvek od peter92 »

Flákač píše:2. Jsou na webu fakulty.

1. To je potřeba rozdělit na dvě části:
- Teoretické předměty, které ti nemusí zabrat skoro žádný čas (ve většině předmětů mi stačilo v noci před zkouškou poprvé vidět slajdy a to mám špatnou paměť).
- Praktické projekty (zejména diplomka a softwarový projekt), kde dost záleží na tom, jak efektivně pracuješ, ale pokud netrpíš na prokrastinaci, tak se to zvládnout dá (ale doporučuji vybrat si téma diplomky co nejdřív). I když ten softwarový projekt nezáleží jen na tobě.
Ucenie teorie ako takej problem ani nemam, len dokazy a pod. moc nemusim

Nevedel by si mi prosimta postnut odkaz na tie vypracovane okruhy? Stranky som uz pozeral a nasiel som len zoznam okruhov, nie vypracovane.
zklamán

Re: NMgr Informatika MFF/CVUT(FEL)

Příspěvek od zklamán »

peter92 píše:
Flákač píše:2. Jsou na webu fakulty.
Nevedel by si mi prosimta postnut odkaz na tie vypracovane okruhy? Stranky som uz pozeral a nasiel som len zoznam okruhov, nie vypracovane.
Nejdřív jste psal vypracované otázky, teď píšete vypracované okruhy, tak se rozhodněte. Vypracované okruhy pravděpodobně nejsou, vypracované otázky z posledních čtyř ročníků jsou na stránkách fakulty hned na úvodní stránce sekce Pro uchazeče.

4. Ke studiu bude potřeba výrazně vyšší míra pozornosti a vytrvalosti, příp. i samostudia, než jste projevil v bodě 2 (první odkaz při googlení "mff přijímačky zadání").
mykem
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 81
Registrován: 13. 2. 2011 18:52
Typ studia: Informatika Ph.D.

Re: NMgr Informatika MFF/CVUT(FEL)

Příspěvek od mykem »

peter92 píše: Ucenie teorie ako takej problem ani nemam, len dokazy a pod. moc nemusim
V teoretických předmětech najdeš zejména důkazy (resp. důkazy jsou tím, na čem se na matfyzu nejvíc lpí) :)
peter92
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 4
Registrován: 30. 6. 2016 07:29
Typ studia: Informatika Mgr.

Re: NMgr Informatika MFF/CVUT(FEL)

Příspěvek od peter92 »

Nejdřív jste psal vypracované otázky, teď píšete vypracované okruhy, tak se rozhodněte. Vypracované okruhy pravděpodobně nejsou, vypracované otázky z posledních čtyř ročníků jsou na stránkách fakulty hned na úvodní stránce sekce Pro uchazeče.

4. Ke studiu bude potřeba výrazně vyšší míra pozornosti a vytrvalosti, příp. i samostudia, než jste projevil v bodě 2 (první odkaz při googlení "mff přijímačky zadání").
Prepacte, zle som sa vyjadril v otazke, mal som namysli okruhy. Tie minulorocne vypracovane otazky som videl.
Odpovědět

Zpět na „Klubovna“