Prezenční studium při práci

Tu o tom, tuhle o támhletom... a jinda taky o něčem jiném :D
Freddie
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 1
Registrován: 1. 3. 2016 14:35
Typ studia: Nestuduji MFF UK

Prezenční studium při práci

Příspěvek od Freddie »

Zdravím!
Do konce měsíce je třeba poslat přihlášky a já se pořád nějak neumím rozhodnout mezi kombinovanou a prezenční formou.. láká mě obecná fyzika, bohužel už jsem ale nějaký ten rok "v procesu" a budu muset i během případného studia dál pracovat. Dokázal by mi někdo poradit, jestli má vůbec cenu to zkoušet, na kolik je možné domluvit si nějaký individuální plán nebo tak něco, nebo pro mě není jiná možnost než kombinovaná forma? Kombinovaně se dají studovat jen učitelské obory a učitelství fyzika-matematika asi není tak úplně to, co chci..
A ještě mám jeden dotaz :D jsem už pár let ze školy, tzn. spoustu mám zapomenuto (snažím se ve volném čase oživovat) a na matematiku nejsem nikterak geniální. Má vůbec smysl se o studium na MFF pokoušet? Tajně doufám, že případné nedostatky se dají dohnat silnou motivací a pílí :)
předem velké díky všem za názory! :wink:
“Where there's a will, there's a way.”
dex

Re: Prezenční studium při práci

Příspěvek od dex »

Na MFF je rozdíl mezi prezenční a kombinovanou formou minimální. Spočíva snad jen v tom, že není povinný tělocvik a nutná docházka na cvičení, pokud by to cvičící vyžadoval. Ze všech oborů mi právě fyzika přijde nejproblematičtější, protože tam mají předměty, kde je nutno absolvovat experimenty v laboratořích a z nich vypracovat protokoly. Jinak matematiku a informatiku lze absolvovat s minimální účastí ve škole a poznám takové lidi, ale oni to zjistili v průběhu sami, že do ní chodit nemusí (protože dané věci znají nebo jim nedělá problém samostudium) a nevím, jestli je to vaš případ.
Odpovědět

Zpět na „Klubovna“