[Zk] 19. 6. 2007

Uživatelský avatar
Che
Donátor
Donátor
Příspěvky: 166
Registrován: 2. 6. 2005 12:29
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: EU
Kontaktovat uživatele:

[Zk] 19. 6. 2007

Příspěvek od Che »

Otázka na generic-tree mapping za 7 bodů... :evil:

Asi mně tam uvidí příště 8)
shoot that shit
duro

hrozne

Příspěvek od duro »

No ak to nevies tak ti zostane 13 bodov cize akurat priamy let na dalsi termin.

Co by bolo v poriadku kebyze tych sedem bodov by bolo dajme tomu minimalne rozprestrene na 20% latky, ale nieeee, ono je to ucivo z 3 (!!!) slajdov niekde uplne v zadu co sa uz nikto neuci :)

No ked to tak spocitam, tych sedem bodov z 20tich robi dokopy 35% bodov z celej pisomky a tie 3 slajdy..... no dobre ze som velkorysy dam tomu 5 slajdov tvori spolu 0.8% celej latky. No comment...
Uživatelský avatar
hippies
Admin(ka) level I
Příspěvky: 990
Registrován: 29. 9. 2004 12:46
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hippies »

Takhle to přece počítat nemůžeš :roll: .. a když už, tak to aspoň ještě vynásob koeficientem důležitosti :wink:
stinny
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 42
Registrován: 23. 1. 2007 15:23

Příspěvek od stinny »

Bylo to dost drsne, ale par bodu se tam dalo ziskat i za nakresleni spatneho stromu, pouziti jineho mapovani atd. Bodova hranice na 3 se posunula na 12,5 bodu, aby to nedopadlo uplne katastrofalne. 1 byla tusim jen jedna.

No a jake byly otazky?
1. XSL:FO? (2 body)
a) druhy stupen XSLT transformace, ktera se zameruje na formatovany vystup na stranku
b) nejaka blbost
c) jejim obvyklym vystupem je soubor PDF
d) tady jeste vetsi blbost

2. Nakreslen strom dokumentu, dotaz v XPath (//B[.//D/@1='4']/C), nakreslit v nem uzly, ktere vrati (2 body)

3. Kod v XSL, moznosti typu (2 body)
a) je to validni dokument
b) vypisuje jmena zamestnancu v HTML
c) vypisuje jmena zamestnancu v HTML
atp.

4. Generic-tree mapping (7 bodů)
Dán XML dokument, nakreslit jeho strom v reprezentaci generic-tree, napsat schéma hranového mapování, jak by vypadal obsah tabulky, to samé s univerzálním mapováním.

5. Dán kus XML dokumentu a jeho DTD. Napsat dva dotazy v XQuery: (5 bodu)
a) Vsechny knihy, ktere byly vydany po 1994 a zaroven ne v nakladatelstvi "....." (jmeno si uz nepamatuji), seradit podle stari.
b) Vypsat, co dotaz vrati
c) Usporadat knihy podle poctu jejich autoru.

6. Dano DTD. Napsat pro nej regularni stromovou gramatiku (wtf?, 2 body)
|- <xs> --> ( <xs> --> <xs> )
LuKu
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 117
Registrován: 15. 1. 2005 18:29
Typ studia: Informatika Mgr.

Příspěvek od LuKu »

Musím potvrdit, že to sice bylo drsné, ale udělat to šlo. Já jsem ty slajdy s gramatikou přečetla jen jednou, u generic-tree mappingu snad ani nejde mluvit o přečtení, to jsem jen zahlídla. Tak jsem se tam pokusila vymyslet něco, co by se tomu mohlo vzdáleně podobat ("tak tam nakreslím aspoň nějaký stromeček..." :) ,"jak bych ten dokument asi tak mohla hranově zaznamenat do tabulky..."), abych nabrala aspoň nějaký půlbod za snahu. K mému velkému údivu jsem neskončila někde na rozmezí trojky a čtyřky, ale vyšla z toho docela slušná dvojka, protože z toho, co jsem tam vyplnila, mi strhli jen půl bodu (a to ještě z XQuery). Takže hodnocení je mírné a není třeba se přehnaně děsit, na druhou stranu by možná stálo za to si tu teorii před zkouškou aspoň přečíst. :wink:
Uživatelský avatar
Che
Donátor
Donátor
Příspěvky: 166
Registrován: 2. 6. 2005 12:29
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: EU
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Che »

stinny píše: 6. Dano DTD. Napsat pro nej regularni stromovou gramatiku (wtf?, 2 body)
K tomu bych ještě poznamenal, že nebylo třeba psát pravidla pro převod (přepis) atributů. V zadání to sice psáno nebylo, ale řekl nám to prof. Pokorný při vyhlašování výsledků (jak se tvoří přepisovací pravidla pro atributy ve slajdech není a mám dojem, že ve skriptech taky ne).
shoot that shit
Odpovědět

Zpět na „PRG036 Technologie XML“