Technologie vývoje webových aplikací

Seminář volně navazující na přednášku SWI096 Internet. Seznámení s pokročilejšími postupy a technologiemi pro tvorbu webu, převážně, ale ne však výhradně, klientské části.
Uživatelský avatar
Lada
Donátor
Donátor
Příspěvky: 165
Registrován: 9. 1. 2005 10:17
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Slaný / zácpa na Evropské

Technologie vývoje webových aplikací

Příspěvek od Lada »

Kdyby to nekoho zajimalo, umluva se kona ve čtvrtek ve 13.50 na chodbě ÚFALu (čtvrté patro).
Hail to you, champion:o)
Uživatelský avatar
Dolda
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 37
Registrován: 2. 2. 2006 14:22
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Bohnice

Příspěvek od Dolda »

No a na kdy se to dohodlo? :-) Neměl jsem čas tam přijít... :cry:
Born 2 die in Enemy Territory
Uživatelský avatar
Isidor
Adoptoval Tutcheka
Adoptoval Tutcheka
Příspěvky: 247
Registrován: 8. 12. 2004 23:22
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: mám
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Isidor »

Seminář byl umluven na čtvrtky 9.00 v učebně S7. Pozor, v tuto chvíli (23. 2.) je to v SISu chybně zaneseno na středu, platí ovšem dohodnutý čtvrtek.
http://is.mff.cuni.cz/sis/nastenka/x_li ... listku=861
Inteligentních lidí je menšina. Demokracie je vláda většiny.
Uživatelský avatar
Trupik
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 251
Registrován: 3. 1. 2005 14:45
Typ studia: Informatika Mgr.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trupik »

Ví se už, jak bude seminář probíhat? Jestli budou nějaké úkoly nebo bude nutná účast a tak... Kdyžtak to sem prosím někdo napište.
Domovská stránka: http://www.jakubmaly.cz/, blog: http://blog.jakubmaly.cz/
Petice proti olympiádě http://olympiada.nazory.cz

Come on you target for faraway laughter,
Come on you stranger, you legend, you martyr, and shine!
Uživatelský avatar
Lada
Donátor
Donátor
Příspěvky: 165
Registrován: 9. 1. 2005 10:17
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Slaný / zácpa na Evropské

Příspěvek od Lada »

vetsina technickych veci se dohodne pry na prvnim seminari, takze doporucuju prijit, ale jinak dochazka povinna neni, budou pravdepodobne tak 1-2 ukoly/weby... jinak je to prvni rok, takze myslim ze ani Kucera sam jeste presne nevi jak to bude...
Hail to you, champion:o)
qwyxyo
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 51
Registrován: 30. 5. 2005 19:26
Typ studia: Informatika Mgr.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od qwyxyo »

Mohol by som niekoho poprosit o strucny suhrn obsahu dnesneho seminaru z tohoto predmetu? Podmienky zapoctu, ucast a pod. Nemohol som sa zucastnit pre spavu chorobu:(
THNX
Uživatelský avatar
joshis
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 127
Registrován: 23. 11. 2006 01:47
Typ studia: Informatika Mgr.
Kontaktovat uživatele:

Podminky a prubeh

Příspěvek od joshis »

Tento seminar bude dost v pohode, na prvnim sezeni jsme de fakto proleteli HTML znacky, i ty ne moc zname (ja treba DL, DT, DD neznal), vcelku to bylo docela dost podrobne. Ten typek tomu podle me celkem solidne rozumi a bude nejspis v pohode.

Co se tyce podminek - musi byt splneno a) a pak bud b1) nebo b2) (nebo i oboje :) ):

a) dochazka tak, aby mel pocit ze uz te nekdy videl (takze na nej staci jednou poradne bafnout ;) )

b1) 1x referat s prezentaci, 2x velky referat bez prezentace, 3x maly referat bez prezentace

b2) napsani stranky demonstrujici pouziti probirane problematiky nebo lepe navrh a vyvoj nejake advanced komponenty (pouzit treba JavaScript, ... nevim, co presne, asi piskaci tlacitko, nebo tak...)

Jestli jsem neco opomel, stranky o prednasce jsou zde:

http://ondrej.jikos.cz/vyuka/swi117

Vytah z prvniho cviceni jsem dal v modernim prezentacnim formatu TXT sem:

http://joshis.wz.cz/TVWA.txt




BTW:

Nejvetsi prekvapko pro me bylo, ze:

<h1><a name="header1">Nadpis</a></h1>

je ekvivalentni s

<h1 id="header1">Nadpis</h1>
Uživatelský avatar
Lada
Donátor
Donátor
Příspěvky: 165
Registrován: 9. 1. 2005 10:17
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Slaný / zácpa na Evropské

Re: Podminky a prubeh

Příspěvek od Lada »

joshis píše:
b1) 1x referat s prezentaci, 2x velky referat bez prezentace, 3x maly referat bez prezentace
Ja jen doplnim ze carky "," se nevyhodnocuji jako v prologu (and) ale jako or :wink:
Hail to you, champion:o)
Uživatelský avatar
gofry
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 49
Registrován: 13. 1. 2006 23:41

Re: Podminky a prubeh

Příspěvek od gofry »

joshis píše:BTW:

Nejvetsi prekvapko pro me bylo, ze:

<h1><a name="header1">Nadpis</a></h1>

je ekvivalentni s

<h1 id="header1">Nadpis</h1>
To ma tiež dostalo. Nie som si síce istý či vravel, že je to ekvivalentné, alebo to, že ak je to urobené tým druhým spôsobom (teda cez id), tak po pridaní #header1 do adresy stránka skočí na daný nadpis.

Ekvivalentné to podľa mňa nie je napríklad preto, že

Kód: Vybrat vše

h1#header1 { color: #f00; }
by určite nenafarbilo h1 na červeno bez použitia id ;-).
Uživatelský avatar
joshis
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 127
Registrován: 23. 11. 2006 01:47
Typ studia: Informatika Mgr.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joshis »

Gofry: Rejpale ;) . Jasne ze s tim mas pravdu :) ...
Uživatelský avatar
tutchek
Site Admin
Příspěvky: 795
Registrován: 21. 9. 2004 00:40
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha, Bohnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tutchek »

Gofry reje tady.. ale ja jsem si zarejpal do prednasejiciho osobne a sam se divil co tam pry tvrdil :D [a nakonec se doslo k tomu ze primo to co mas v tech zapiscich netvrdil]
exAdmin. Magistr přes umělou inteligenci. Právník přes daně.
Uživatelský avatar
joshis
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 127
Registrován: 23. 11. 2006 01:47
Typ studia: Informatika Mgr.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joshis »

tutchek píše:Gofry reje tady.. ale ja jsem si zarejpal do prednasejiciho osobne a sam se divil co tam pry tvrdil :D [a nakonec se doslo k tomu ze primo to co mas v tech zapiscich netvrdil]
No, tady bud konkretni, nerad bych na webu psal ptakoviny... a prezentoval se tim... ale zapisky jsem porizoval on-place a real-time, takze jestli tam neco je, jsem si jisty, ze to tvrdil... treba to ze jsou ekvivalentni veci - viz. vyse - tam padlo 100%, bohuzel se NEMLUVILO o stylovani, takze poznamka Gofryho, viz. vyse, je na miste... Hovori se o vlastnostech kotvy (resp. zalozky na strance).
Uživatelský avatar
tutchek
Site Admin
Příspěvky: 795
Registrován: 21. 9. 2004 00:40
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha, Bohnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tutchek »

joshis píše:
tutchek píše:Gofry reje tady.. ale ja jsem si zarejpal do prednasejiciho osobne a sam se divil co tam pry tvrdil :D [a nakonec se doslo k tomu ze primo to co mas v tech zapiscich netvrdil]
No, tady bud konkretni, nerad bych na webu psal ptakoviny... a prezentoval se tim... ale zapisky jsem porizoval on-place a real-time, takze jestli tam neco je, jsem si jisty, ze to tvrdil... treba to ze jsou ekvivalentni veci - viz. vyse - tam padlo 100%, bohuzel se NEMLUVILO o stylovani, takze poznamka Gofryho, viz. vyse, je na miste... Hovori se o vlastnostech kotvy (resp. zalozky na strance).
Proste <a name="x"> a <element id="x"> jsou ekvivalentni co se tyce odkazovatelnosti na kotvu uvnitr....

tim ekvivalence konci. <a name="x"> -- nedostanes to pres DOM volani getElementById('x'), neostylujes to pres #x, id="x" neni obsolete dle W3, <a name="x"> obsolete je, apod...
exAdmin. Magistr přes umělou inteligenci. Právník přes daně.
Uživatelský avatar
joshis
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 127
Registrován: 23. 11. 2006 01:47
Typ studia: Informatika Mgr.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joshis »

tutchek píše:
joshis píše:
tutchek píše:Gofry reje tady.. ale ja jsem si zarejpal do prednasejiciho osobne a sam se divil co tam pry tvrdil :D [a nakonec se doslo k tomu ze primo to co mas v tech zapiscich netvrdil]
No, tady bud konkretni, nerad bych na webu psal ptakoviny... a prezentoval se tim... ale zapisky jsem porizoval on-place a real-time, takze jestli tam neco je, jsem si jisty, ze to tvrdil... treba to ze jsou ekvivalentni veci - viz. vyse - tam padlo 100%, bohuzel se NEMLUVILO o stylovani, takze poznamka Gofryho, viz. vyse, je na miste... Hovori se o vlastnostech kotvy (resp. zalozky na strance).
Proste <a name="x"> a <element id="x"> jsou ekvivalentni co se tyce odkazovatelnosti na kotvu uvnitr....

tim ekvivalence konci. <a name="x"> -- nedostanes to pres DOM volani getElementById('x'), neostylujes to pres #x, id="x" neni obsolete dle W3, <a name="x"> obsolete je, apod...
Dobre - presne to jsem se snazil sdelit, shodujeme se a nechame to tedy plavat... Chyba byla v tom, ze nebylo dostatecne zduvodneno v jakem smyslu "ekvivalentni"... ;)

Problem byl v tom, ze vzhledem k obsahu prednasky jsem nepovazoval za nutne uvazovat styly ani JavaScript a jina zverstva. Navic me bylo jasne jak to myslel a jak jsem to myslel ja - to je hlavni (na vas dlabu :-D )! ;)
Uživatelský avatar
Lada
Donátor
Donátor
Příspěvky: 165
Registrován: 9. 1. 2005 10:17
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Slaný / zácpa na Evropské

Příspěvek od Lada »

to Joshis, nebo kdokoli:

Zdarek, dneska jsem to nestih na cvika, nemate nekdo par poznamek co zhruba se delalo, pripadne jake byly navrhy na referaty?

Dik moc
Lada
Hail to you, champion:o)
Odpovědět

Zpět na „SWI117 Technologie vývoje webových aplikací“