Birkhoffovo lemma

Struktury, s nimiž se studenti již setkali (relace, algebraické struktury, struktury spojitosti); specifické vlastnosti, srovnání. Různé konstrukce (podobjekty, ekvivalence a kongruence, součiny, sumy a pod.) a jejich společné rysy. Zvláštní pozornost bude věnována částečným uspořádáním, a to jak obecným záležitostem, tak i aspektům speciálního významu pro informatiku. Některá základní fakta teorie kategorií.
Uživatelský avatar
twoflower
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 445
Registrován: 22. 9. 2004 21:07
Typ studia: Informatika Ph.D.
Kontaktovat uživatele:

Birkhoffovo lemma

Příspěvek od twoflower »

Ahoj, mohl by mi prosim nekdo vysvetlit, proc je v dukazu Birkhoffova lemmatu 3.4 (stranka 54) zrejme, ze G obsahuje F s pruhem? Diky.
Uživatelský avatar
Myshaak
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 161
Registrován: 18. 1. 2006 22:29
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Tanvald / Troja A820

Re: Birkhoffovo lemma

Příspěvek od Myshaak »

vezmu si libovolny prvek x z F s pruhem, (X v b) je urcite >= x, cili prvek (x v b) je v F s pruhem, tedy (z definice G) x je v G ;)
"Go for the eyes Boo, go for the eyes! Yeahh!!"
Uživatelský avatar
twoflower
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 445
Registrován: 22. 9. 2004 21:07
Typ studia: Informatika Ph.D.
Kontaktovat uživatele:

Re: Birkhoffovo lemma

Příspěvek od twoflower »

Dobry, to me nenapadlo :-) Diky!
Him
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 400
Registrován: 25. 1. 2008 19:59
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Birkhoffovo lemma

Příspěvek od Him »

Myshaak píše:vezmu si libovolny prvek x z F s pruhem, (X v b) je urcite >= x, cili prvek (x v b) je v F s pruhem, tedy (z definice G) x je v G ;)
Mne se to nezda, ta definice G je G = { x | x v b \in \bar{F}}. Tudiz to zduvodneni vyse nezabere, protoze neberu libovolny prvek x, ale libovolny prvek x v b a pak uz se to hrouti, protoze definice vlastnosti u filtru jsou pouze implikace.
Pracoval jsem na poměrně hodně materiálech pro různé předměty. Pokud Ti něco z toho ušetřilo čas, vyjádři svůj dík v podobě pár satoshi: 1H5JPTrsXie7epAQXbXhMjdgwyLbJ5NHBW ;)
Him
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 400
Registrován: 25. 1. 2008 19:59
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Birkhoffovo lemma

Příspěvek od Him »

Neví o tom někdo něco?
Pracoval jsem na poměrně hodně materiálech pro různé předměty. Pokud Ti něco z toho ušetřilo čas, vyjádři svůj dík v podobě pár satoshi: 1H5JPTrsXie7epAQXbXhMjdgwyLbJ5NHBW ;)
Odpovědět

Zpět na „MAI064 Matematické struktury“