Zk 23.9.2015 (& hluboko pod)

Struktury, s nimiž se studenti již setkali (relace, algebraické struktury, struktury spojitosti); specifické vlastnosti, srovnání. Různé konstrukce (podobjekty, ekvivalence a kongruence, součiny, sumy a pod.) a jejich společné rysy. Zvláštní pozornost bude věnována částečným uspořádáním, a to jak obecným záležitostem, tak i aspektům speciálního významu pro informatiku. Některá základní fakta teorie kategorií.
Uživatelský avatar
hippies
Admin(ka) level I
Příspěvky: 990
Registrován: 29. 9. 2004 12:46
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Zk 23.9.2015 (& hluboko pod)

Příspěvek od hippies »

Tak poletech zas něco pro budoucí generace:
Naprostá klasika .. přišel jsem načas jeden už pomalu odcházel dva psali otázku jsem dostal než jsem si sednul, dva se nechali kontumovat.

Otázky taky klasika:
1) Distributivní svazy (napsal jsem definici, nutnou a postačující podmínku [C5,D3], a že je vždy modulární). Začal jsem psát něco o DeMorganovi, ale to už mě zarazil a ..
učil jste se i těžší věci? -> ano
2) Kdy platí (^ai) v bi=^(ai v bi) i pro nekonečné {ai} .. hodně mě musel navádět k těm heytingovým algebrám (kdybych věděl hned, bylo by to významný plus, pořád opakoval, že to je složitá otázka :) ). Někjaký body asi přistály za to, že jsem věděl BA=>HA nicméně asi odpověď nic moc.
3) Existence volných algeber s důkazem bez problému
Dáme něco z topologií
4) Je kompaktni podmnožina topologie uzavřená? -> Trochu mi trvalo než jsem se dobral k tomu, že jen pokud je T2 (naštěstí jsem se blížil shora).
Následovalo tak mi to dokažte, které jsem sice dával dohormady nicméně hodně pomalu, Když už to nevydržel a šel mi to napsat, tak viděl moje zmatené poznámky k tomu a řekl, že mi tu dvojku dá, protože trojky má pro ty co vědí jen definice a to zas já umím víc :D .. Takže 2.

Před odchodem jsem si ještě nechal vysvětlit jak je to s tím 2<<2 (http://forum.matfyz.info/viewtopic.php? ... 457#p16690) .. A chápali jsme to správně. 2<<2 (třeba i) v diskrétních prostorec, nicméně třeba v R už to neplatí, protože a=b=2, D=(0;2) to zabije .. sup D=2 -> b<=supD -> v D je x: a<=x a to není pravda
Chjo, dovede te si představit svět, kde by byla každá harmonická diferenciální forma (jistého typu) nesingulární projektivní algebraické variety racionální kombinací kohomologických tříd algebraických cyklů..
Odpovědět

Zpět na „MAI064 Matematické struktury“