Zkouška – Gregor 20. 1. 2020

Přednáška navazuje na přednášky Algoritmy a datové struktury I a II a Programování I a II bakalářského studia. Bude věnována dvěma základním datovým strukturám, hašování a $(a,b)$-stromům (tato struktura se také nazývá $B$-stromy). Popisují se zde základní vlastnosti těchto struktur a jejich složitost. Na závěr přednášky se provede stručné zhodnocení třídicích algoritmů.
Quake
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 14
Registrován: 25. 5. 2018 22:28
Typ studia: Informatika Bc.

Zkouška – Gregor 20. 1. 2020

Příspěvek od Quake »

Prezenční zkouška probíhá tak, že dostanete dvě otázky, jednu malou a jednu velkou, ze seznamu na Gregorových stránkách. Pak máte čas zhruba 30 až 45 minut na písemnou přípravu. Když máte hotovo, tak za Vámi přijde jeden z dvojice Gregor a Fink, projde s Vámi, co máte napsané v přípravě a doptají se na další věci. Přišlo mi, že Fink se občas chodil podívat, co máte, i když jste ještě neměli dopsáno, ale pak většinou dával ještě nějaký čas na dopsání. Kdežto u Gregora mi přišlo, že chodil, až když máte dopsáno.
Mě zkoušel Gregor a doptával se na dost detailů. Opravdu zkouší, jak dané problematice rozumíte a pokud chcete 1, tak musíte rozumět opravdu všemu. Zajímá ho, co přesně znamená znění věty, proč má ta věta jaké předpoklady, jaké jsou vztahy mezi jednotlivými částmi důkazu...
Odpovědět

Zpět na „TIN066 Datové struktury I“