[Zk] 30.1.2009

Základní přednáška z teorie algoritmů a efektivní vyčíslitelnosti. Turingovy stroje. Částečně rekurzivní funkce. Rekurzivní a rekurzivně spočetné množiny. Algoritmicky nerozhodnutelné problémy. Věta o rekurzi. Kreativní množiny.
qwertie
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 103
Registrován: 4. 6. 2005 15:49
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Vyšehrad

[Zk] 30.1.2009

Příspěvek od qwertie »

1.] Dokázat, že univerzální ČRF nelze rozšířit na ORF
2.] Dz: úplně produktivní = produktivní

3 jsem videl odejit se znamkou a odchazel jsem jako cca 5 bez znamky, dohromady nas tam bylo cca kolem 22
Uživatelský avatar
joshis
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 127
Registrován: 23. 11. 2006 01:47
Typ studia: Informatika Mgr.
Kontaktovat uživatele:

Re: [Zk] 30.1.2009

Příspěvek od joshis »

Klicem meho uspechu byl fakt, ze jsem nepochopil zadani prvni otazky. Nebyl jsem schopen tomu porozumet temer ani na syntakticke urovni, proto jsem vyextrahoval klicova slova a permutaci+lepenim jsem si vytvoril fiktivni zadani (coz - ostatne - je tradicni ve vycislitelnosti pouzivany trik): "Dokazte, ze ORF nema univerzalni funkci ktera je ORF". Toto (sice je to uplne neco jineho nez puvodni zadani) jsem zacal dokazovat. Kucera mi na to behem obchuzky rekl, ze sice dokazuju neco jinyho, ale ze ten dukaz je vlastne temer uplne stejnej... tak jsem si s tim zkusil pohrat stylisticky tak, aby mi to davalo smysl (pri tom jsem pak nakonec dokonce pochopil to puvodni zadani) a pak uz to bylo v poho.

Kucerova snaha vyhecovat me k lepsimu vykonu slovy "No, takhle by to ale bylo tak na trojku" se minula ucinkem - mam, jsem happy, ted se jdu ucit neco uzitecnyho a praktickyho pro SW inzenyrstvi (datovky)...
qwertie
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 103
Registrován: 4. 6. 2005 15:49
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Vyšehrad

Re: [Zk] 30.1.2009

Příspěvek od qwertie »

A to jsi mel jen ten prvni priklad?
Uživatelský avatar
joshis
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 127
Registrován: 23. 11. 2006 01:47
Typ studia: Informatika Mgr.
Kontaktovat uživatele:

Re: [Zk] 30.1.2009

Příspěvek od joshis »

Ne, mel jsem polovinu toho druhyho, resp. tu jednodussi implikaci a k ty tezsi jsem mel dost malo, jen cca 2 vety o tom, jak bych to chtel delat a co potrebuju dokazat (<=m zachovava u.p. + K' je u.p [EDIT: Tady jsem napsal takovou kravinu, ze jsem to musel smazat, protoze bych se za to do smrti stydel] + veta o ekvivalenci, kterou jsem tam mel).
Odpovědět

Zpět na „TIN064 Vyčíslitelnost I“