Zk 15.2.2013

Prohloubení poznatků z bakalářského kursu Pravděpodobnost a statistika a jejich rozšíření o základy dalších disciplín teorie pravděpodobnosti, zejména o teorii a využití Markovových řetězců, teorii front, teorii spolehlivosti a teorii informace.
zlej.vokoun

Zk 15.2.2013

Příspěvek od zlej.vokoun »

Na papírku jsem si vytáhl otázku "Spočtěte pst. pohlcení v Markovově řetězci" a k tomu mi bylo řečeno, že mám během toho popovídat i obecně o M.Ř. V odpovědi jsem ale popisovat pouze obecná fakta o MŘ, pohlcení jsem vůbec nevěděl. Antoch mi k tomu řekl "pohlcení nevíte? aha no dobře" a nepáčil to ze mě, naopak jsme se začali bavit o jiných vlastnostech MŘ a nakonec jsem měl za 2 i přesto že na "zadání" jsem vůbec netušil odpověď.

Takže si nelámejte hlavu s tím, že na zadání nevíte odpověď, a vězte, že popsat místo toho související látku bude efektivnější než se snažit babrat v něčem, čemu nerozumíte.
Uživatelský avatar
kolage
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 32
Registrován: 27. 1. 2011 18:10
Typ studia: Informatika Mgr.

Re: Zk 15.2.2013

Příspěvek od kolage »

ja dostal tema "popiste model parkoviste MFF", coz mi prislo jednoduche + jsem popsal proces zrodu a zaniku. Priklad jsem napsal cely, spravne, jenze Antoch zjistil, ze nektere veci tam uplne nechapu a neumim bez problemu odvodit intenzitu, takze nakonec za 3 (trochu divne se na me dival a pak se ptal, jestli jsem byl vubec nekdy na prednasce... tak mozna i proto ta znamka :D)

slysel jsem jeste rovnici obnovy, s markovovymi retezci bylo dost otazek, nahodne prochazky po grafu, rekurentni jevy krizem krazem apod.
Odpovědět

Zpět na „MAI060 Pravděpodobnostní metody“