Zk 13.1.2011

Prohloubení poznatků z bakalářského kursu Pravděpodobnost a statistika a jejich rozšíření o základy dalších disciplín teorie pravděpodobnosti, zejména o teorii a využití Markovových řetězců, teorii front, teorii spolehlivosti a teorii informace.
Uživatelský avatar
the21st
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 38
Registrován: 23. 1. 2008 13:42
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

Zk 13.1.2011

Příspěvek od the21st »

Otazky, o ktorych viem ze zazneli:
- Poissonovsky proces
- Markovske retazce

Ja som mal stastie - dostal som priklad, a ziadnu teoriu odomna Antoch nechcel. Mal som zostrojit model pre lanovku - kotvu na lyziarskom svahu. Lyziari prichadzali klasicky s intenzitou \lambda a kotva prichadzala s intenzitou \mu, vzala dvoch ludi z fronty naraz. Ak tam bol v momente jej prichodu len jeden, tak zobrala iba jeho. Zostrojil som graf stavov a prechodov a z neho diferencialne rovnice pre pravdepodobnosti. Zacal som pocitat aj limitne pravdepodobnosti, ale nedopocital som to (v tomto priklade to uz nebolo uplne jednoduche).
Antoch sa ma potom pytal na nejake detaily ohladom toho modelu, a to ze som nemal dopocitane tie limitne pravdepodobnosti mu nevadilo, porozpravali sme sa o tom ako by sa to dalo dokoncit (vysla tam rekurentna postupnost). Celkovo za 1.
Antoch obsluhoval skusanych ziakov s intenzitou cca 1 / 30min a bol velmi prijemny.
Odpovědět

Zpět na „MAI060 Pravděpodobnostní metody“