Zk. 21.4.2017

Prohloubení poznatků z bakalářského kursu Pravděpodobnost a statistika a jejich rozšíření o základy dalších disciplín teorie pravděpodobnosti, zejména o teorii a využití Markovových řetězců, teorii front, teorii spolehlivosti a teorii informace.
brzzda
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 4
Registrován: 14. 4. 2017 13:24
Typ studia: Informatika Mgr.

Zk. 21.4.2017

Příspěvek od brzzda »

Všetko podľa toho ako je to tu už popísané x krát. Opýtal sa ma na diplomku - moja diplomovka súvisí aj s lokalizáciou aj so spracovaním obrazu - povedal som len lokalizáciu aby som nedostal isinga a dostal som teda mark. r. a konkrétne parkovisko pred matfyzom (čo je vlastne vznik a zanik).
Doplietol som intenzitu odchodov z parkoviska - namiesto mi_n = mi*n som napísal len mi_n = mi - a tak mi namiesto poison. distrib. vyšla geom. dist. - na to sa ma teda opytal preco niekde píšeme mi a niekde mi_n - tam som sa tiez trochu domotal, ale nakoniec sme to spolu zvládli. Potom ma nechal zvyšok opraviť, ale ja už som bol nervózny a zabudol som tam niekde dopísať faktoriál (úplná sprostosť z mojej strany). Myslím, že pán profesor nadobudol dojem, že som len naučený vzorce a že tomu až tak nerozumiem, povedal, že je to medzi dva tri, skôr tri - trojku som nechcel a tak sa zľutoval a bez ďalších otázok mi dal dvojku (aj keď zdôraznil, že to bolo skôr na trojku). Takže - ako už iní hovorili a ako to už bolo veľa krát spomenuté - treba tam ísť s nadhľadom - pozrieť si teóriu, overiť si na príkladoch, že rozumiete čo sa prečo robí - ak by Vám aj niečo vypadlo, tak na postup Vás už pán profesor navedie, vzorce netreba - len musí vidieť, že tomu rozumiete. Koniec koncov - nič nové :)

p.s.: môj učebný setup: bol som na jednej jedinej prednáške - pred započatím štúdia na skúšku som teda nevedel vôbec nič. Učil som sa intenzívne 4 dni a orientoval som sa na porozumenie a všetky postupy, ktorými som asi nemal strácať čas, ale skôr ísť viac do hĺbky problému a viac si to overovať na tých príkladoch. Učil som sa to z okopírovaných zápiskov, ktoré sú v studnici a viac krát spomínaných dobrých poznámok od tuetsheka (dík za ne).
Odpovědět

Zpět na „MAI060 Pravděpodobnostní metody“