principy prekladacov = volitelny predmet pre Bc

Úvodní kurz překladačů se soustřeďuje zejména na teoretické i praktické základy konstrukce přední části překladače. Součástí předmětu je i cvičení zaměřující se na základy práce s nástroji pro konstrukci překladačů. Po absolvování tohoto kurzu bude posluchač schopen sestrojit vlastní překladač do mezikódu nebo jiného jazyka.
blabla
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 70
Registrován: 27. 1. 2010 23:14
Typ studia: Informatika Mgr.

principy prekladacov = volitelny predmet pre Bc

Příspěvek od blabla »

len take male info ak by nahodou este niekto nevedel co som ja zistil az dnes:

ak ste mali zapisane principy prekladacov v tomto roku, 2010/2011, tak sa vam nezapocitavaju do skupiny povinne volitelnych, ale len do obycajnych volitelnych predmetov.. ako mi povedala studijna referentka, riadi sa to najnovsimi studijnymi planmi:
http://www.mff.cuni.cz/studium/bcmgr/ok/i3a52.htm
a nie planmi z roku v ktorom ste zacali studovat, pre mna napr:
http://www.mff.cuni.cz/studium/bcmgr/ok/0809/i3a52.htm

citujem:
zavazna je pro Vas aktualne platna Karolinka . Uznani Vami uvedenych predmetu jako povinne voletelne zrejme nepu*jde. Uznaly by se pouze predmety, ktere byste mel jiz splneny a ne pouze zapsány.
je tam sice to zrejme ale velke nadeje tomu nedavam.
Uživatelský avatar
Almer
Site Admin
Příspěvky: 686
Registrován: 12. 10. 2004 10:58
Typ studia: Informatika Ph.D.
Bydliště: Mala Strana - 203
Kontaktovat uživatele:

Re: principy prekladacov = volitelny predmet pre Bc

Příspěvek od Almer »

pokud jsi si to zapsal predtim a tedka je to volitelne, tak ti to po podani zadosti uznaji. Protoze se vrati k tomu stavu jaky byl tehdy.

Pokud jsi si to zapsal tento rok, tak jsi si to zapsal jako volitelny predmet a tim padem to bude posuzovano jako volitelne kredity. Btw, na tento rok se da jeste uplatnit predchodne ustanoveni 10/2010 podle toho, kdy jsi si to zapsal.
Zakládající člen klubu Ortodoxních Matfyzáků :-D

Jsem LAMER ale neumim se ani podepsat ]:-)
blabla
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 70
Registrován: 27. 1. 2010 23:14
Typ studia: Informatika Mgr.

Re: principy prekladacov = volitelny predmet pre Bc

Příspěvek od blabla »

no praveze som si to zapisal tento rok, pricom mi ani nahodou nenapadlo ze na taku dolezitu zmenu ako je zmena skupiny povinne volitelnych predmetov nebudu studenti nijak upozorneni, ak nepocitam nejaky news reader na stranke mff, ktora je sama o sebe celkom biedna.

respektive.. aj keby nas upozornili tak by to bolo proti koncepcii, ktoru nam nacrtli pri zapise do prveho rocnika, a to, ze karolinka z roku nasho nastupu je pismo svate a ze rozdelenie predmetov v nej pre nas plati pocas nasho Bc studia. no ale, aj s upozornenim by to bolo lepsie ako bez... asi sa niekto prilis iniciativny dostal ku kormidlu tak potrebuje silou mocou nejake zmeny, ci uz kontraproduktivne alebo nie.

a tu smernicu som nasiel, je to tato, nie?
http://www.mff.cuni.cz/to/vnitro/dekan/2010/smer10.htm

ale mam pocit ze sa tyka skor prenosu kreditov z Bc do Mgr ako tejto zalezitosti.
tomm

Re: principy prekladacov = volitelny predmet pre Bc

Příspěvek od tomm »

Moc pěkné :evil: Do dneška jsem samozřejmě žil v domění, že Překladače a Ochrana Informací jsou povinně volitelné předměty....
blabla
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 70
Registrován: 27. 1. 2010 23:14
Typ studia: Informatika Mgr.

Re: principy prekladacov = volitelny predmet pre Bc

Příspěvek od blabla »

evidentne sa tento problem uz riesil skor, skoda ze som si toto vlakno nevsimol pred par mesiacmi...
http://forum.matfyz.info/viewtopic.php? ... ana#p31303

prehladal som aj archiv novieniek na stranke mff:
https://lists.karlov.mff.cuni.cz/pipermail/stud-l/

ale skutocne tam o zmene zaradenia/vyradenia niektorych predmetov k povinne volitelnym pre Bc nieje ani zmienka... narozdiel od rovnakych zmien na Mgr studiu:
https://lists.karlov.mff.cuni.cz/piperm ... 00343.html

teda apson som to tam nebol schopny najst
tomm

Re: principy prekladacov = volitelny predmet pre Bc

Příspěvek od tomm »

Přesně tak, na mail mi chodí novinky a paradoxně vím o změnách ve studijních plánech na Matematice, o změnách na NMgr., ale o tomhle nás NIKDO neinformoval! Takovej přístup prostě není v pořádku...
Uživatelský avatar
Almer
Site Admin
Příspěvky: 686
Registrován: 12. 10. 2004 10:58
Typ studia: Informatika Ph.D.
Bydliště: Mala Strana - 203
Kontaktovat uživatele:

Re: principy prekladacov = volitelny predmet pre Bc

Příspěvek od Almer »

Bohuzel takova je situace...

Ale kazdopadne teto zmeny ste si meli vsimnout, nebot si zapisujete predmety z aktualni karolinky. A tedy i podle toho se prizpusobujete...ze nikdo nedal vedet je dano tim, ze to bylo pred zahajenim roku jasne a nikdo s tim behem zapisu nehybal. Jiste, bylo by lepsi prudici mail, ale tech by bylo tolik, ze by to stejne nikdo necetl.

Jak kolega vyse predeslal, zprava o tom byla, vlakno na foru taky. Ze se nekdo probudi az ve zkouskovem a zacne se zajimat o to, co a jak si vlastne zapsal je trosku divne. Takze apriori, priste se koukam na aktualni karolinku...btw, s predmety je to jako s otazkami ke statnicim - mirne se lisi kazdy rok a ucite se podle toho, co je zrovna aktualni.

A jeste jedna poznamka...uz jste dospeli a nebo si na to hrajete. Nikdo vas uz nebude vodit nikdy za rucicku a rikat vam co mate a nebo nemate delat. Informace si budete shanet vzdy sami - at uz se jedna o skolu, banku , pojistovnu , cestovku a nebo jinou instituci....
Zakládající člen klubu Ortodoxních Matfyzáků :-D

Jsem LAMER ale neumim se ani podepsat ]:-)
tomm

Re: principy prekladacov = volitelny predmet pre Bc

Příspěvek od tomm »

Ono mě to nijak existenciálně neohrožuje, ale jde o princip. Co se nám zamlčí příště? O čem je v pořádku neinformovat (aneb starej se sám) a o čem je nutné informovat? Úplně by stačilo do news-letteru hodit krátkou zmínku, že došlo k nějakým změnám studijních plánů. Celý rok jsem tímto způsobem informován o všemožných prkotinách a toto se taktně zamlčí... Jak říkám, mě to určitě nezabije, ale dovedu si představit, že někoho ano, a nepřijde mi to úplně fér.
QZuzka
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 209
Registrován: 2. 12. 2007 19:51
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha 4

Re: principy prekladacov = volitelny predmet pre Bc

Příspěvek od QZuzka »

Tento začátek roku bylo těch změn hekticky moc - tak důkladně, že v půlce září na studijním (v dobré víře a podle toho, co aktuálně platilo) mi schválili záměr, co budu letos studovat, aby mi to vyšlo tak, jak chci - a pak to najednou v půlce října nebyla pravda...

Možná by pomohlo kdyby v SISu viselo upozornění, že zařazení předmětů tam nemusí odpovídat realitě - já sama jsem si takhle v prváku naběhla s předmětem, který byl povinně volitelný pro všechny, kromě aktuálních prváků, což ale nevěděli ani vyučující, natož já. Ano, v Karolínce to tehdy bylo napsané...
Uživatelský avatar
Almer
Site Admin
Příspěvky: 686
Registrován: 12. 10. 2004 10:58
Typ studia: Informatika Ph.D.
Bydliště: Mala Strana - 203
Kontaktovat uživatele:

Re: principy prekladacov = volitelny predmet pre Bc

Příspěvek od Almer »

Mimochodem aby to nevypadalo ze se soucasnou situaci souhlasim - NE!!! ani v zadnem pripade. Je pravda, ze uz nejste male deti a o nejake veci by ste se meli zajimat, ale zase kua neni cas prolezat vsechno. Nejaka forma informovanosti by mela byt! A za tim si stojim.:)
Zakládající člen klubu Ortodoxních Matfyzáků :-D

Jsem LAMER ale neumim se ani podepsat ]:-)
steves
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 33
Registrován: 13. 12. 2008 16:29
Typ studia: Informatika Bc.

Re: principy prekladacov = volitelny predmet pre Bc

Příspěvek od steves »

Když už se tady taková diskuse rozpoutala, nedá mi to, abych nepřidal svůj skromný názor. Mně osobně je jedno, jestli jsou překladače povinně volitelné nebo ne. Kreditů za povinně volitelné předměty budu mít dost, ale z principu mi to taky nepřijde správné a to nejen proto, že nás nikdo neinformoval (ano, možná se o to máme zajímat sami, nejsme malé děti). Co bych ocenil nejvíc, by byla větší otevřenost. Proč nejsou překladače povinně volitelné, když jsou znalosti z tohoto předmětu (podle slov přednášejícího) požadovány u státnice? Existují nějaké další předměty, u kterých se do budoucna uvažuje o podobné změně, nebo se o tom rozhoduje takhle ze dne na den? Btw. to se týká nejen předmětů, ale třeba i zmíněných otázek ke státnicím, ročníkového/sw projektu, ...

P.S.: jestli jsou tyhle informace skryté někde v jednom odstavci 10 stránkového zápisu z jednání, který lze stáhnout po kliknutí na pouhých 10 odkazů na přehledných stránkách mff, tak je de-facto nepovažuji za zveřejněné. Nejsme malé děti, ale škola by se taky mohla trochu snažit, že?
Odpovědět

Zpět na „SWI098 Principy překladačů“