dú3

Úvodní kurz překladačů se soustřeďuje zejména na teoretické i praktické základy konstrukce přední části překladače. Součástí předmětu je i cvičení zaměřující se na základy práce s nástroji pro konstrukci překladačů. Po absolvování tohoto kurzu bude posluchač schopen sestrojit vlastní překladač do mezikódu nebo jiného jazyka.
Mr. Anonym

Re: dú3 - par dotazu na yaghoba

Příspěvek od Mr. Anonym »

qwertie píše:muzete mi tedy nekdo zduvodnit proc to je nebo neni malformed real?Dik Qw
No tak podle toho, co napsal Yaghob.....by to mel bejt malformed real....proc?
ctu zleva 123 pak prijde '.' tedy pravidlo pro real stale plati, zatimco pro uint uz ne
po '.' uz je 'e' .....a v syntaktickem diagramu pro real pro tohle neni moznost -> tedy malformed real o hodnote 123
....jestli to je blabol, tak se omlouvam :) ....a presvedcte me o tom, proc..... :P
qwertie
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 103
Registrován: 4. 6. 2005 15:49
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Vyšehrad

Re: dú3

Příspěvek od qwertie »

tak nevim - minuly rok se to resilo takto: http://forum.matfyz.info/viewtopic.php? ... a&start=60
Uživatelský avatar
Necroman
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 459
Registrován: 20. 1. 2005 19:46
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Louny / kolej Jednota, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: dú3

Příspěvek od Necroman »

je normalni, ze ve tretim ukolu obsahuje cca tretina testu prvky [, ], array, se kterymi nas parser neumi pracovat? Prijde mi divne, ze tolik testu neni prizpusobeno pro nase pouziti. Pokud jsem se take dobre dival, zadny test netestuje spravnost implementace recordu. :roll:
WANTED:
Dead or Alive
^-^
( ^ )
Schroedinger's Cat
ps
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 137
Registrován: 1. 6. 2006 08:47
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: dú3

Příspěvek od ps »

Necroman píše:je normalni, ze ve tretim ukolu obsahuje cca tretina testu prvky [, ], array, se kterymi nas parser neumi pracovat? Prijde mi divne, ze tolik testu neni prizpusobeno pro nase pouziti. Pokud jsem se take dobre dival, zadny test netestuje spravnost implementace recordu. :roll:
Původně byly slíbené testy upravené pro letošní rok, tedy bez polí a s recordy, ale neobjevily se. Tak si musíš nějaké testy napsat sám :-)
Až dointegruju, chci do sběru
twister

Re: dú3

Příspěvek od twister »

!!!!!!!!! pre vsetkych co to robia vo win po VS2008 (asi aj pod VS2005) ked uz mate bison a flex nainstalovany a nastavene v Tools/Options->Projects and Solutions/VC++ Directories pre "Show directories for:" "Executable Files" cestu napr "C:\Program Files\GnuWin32\bin" (ak mate flex a bison nainstalovany do "C:\Program Files\GnuWin32") a nastavene FlexBison.rules pre Project mlcgrm "Custom Build Rules..." (zaskrtnuty checkbox pri "Flex and Bison Tools") a neslo vam to doteraz je to preto ze v priamo du3l.lex a du3g.y maju v properties->Configuration Properties/Custom Build Step/General Command Line nastaveny na:
C:\cigwin\bin\bison.exe ... alebo c:\cigwin\bin\flex.exe ... (sorry za zle slashe a nepresnu cestu) tak staci ked ten zaciatok zmazete a nechate tam iba ostatok od bison.exe alebo flex.exe (akoze to flex a bison tam nechajte :-D) vsimol som si to ked som porovnaval du1 ktora sla bez problemov a du2 a du3 ktore nesli :-D (preto niektorym ktory si dali cigwin to zrazu zacalo ist :-D) hadam to pomoze aspon jednemu cloveku :-D
twister

Re: dú3

Příspěvek od twister »

a este jedna vec Program Files je problematicky adresar pre m4 pretoze obsahuje medzeru a to m4 neberie takze cely flex a bison presunte napr do C:\GnuWin32 alebo C:\Program\GnuWin32 a uz vam to isto bude bezat
Gerome

Re: dú3

Příspěvek od Gerome »

twister píše:!!!!!!!!! pre vsetkych co to robia vo win po VS2008 (asi aj pod VS2005) ked uz mate bison a flex nainstalovany a nastavene v Tools/Options->Projects and Solutions/VC++ Directories pre "Show directories for:" "Executable Files" cestu napr "C:\Program Files\GnuWin32\bin" (ak mate flex a bison nainstalovany do "C:\Program Files\GnuWin32") a nastavene FlexBison.rules pre Project mlcgrm "Custom Build Rules..." (zaskrtnuty checkbox pri "Flex and Bison Tools") a neslo vam to doteraz je to preto ze v priamo du3l.lex a du3g.y maju v properties->Configuration Properties/Custom Build Step/General Command Line nastaveny na:
C:\cigwin\bin\bison.exe ... alebo c:\cigwin\bin\flex.exe ... (sorry za zle slashe a nepresnu cestu) tak staci ked ten zaciatok zmazete a nechate tam iba ostatok od bison.exe alebo flex.exe (akoze to flex a bison tam nechajte :-D) vsimol som si to ked som porovnaval du1 ktora sla bez problemov a du2 a du3 ktore nesli :-D (preto niektorym ktory si dali cigwin to zrazu zacalo ist :-D) hadam to pomoze aspon jednemu cloveku :-D
a este jedna vec Program Files je problematicky adresar pre m4 pretoze obsahuje medzeru a to m4 neberie takze cely flex a bison presunte napr do C:\GnuWin32 alebo C:\Program\GnuWin32 a uz vam to isto bude bezat
Nerozepsal bys prosím podrobněji to nastavení FlexBison.rules? Já mám nastavené ty následující věci, tu první jsem teď doplnil, ale s tím druhým si nevím rady.
twister

Re: dú3

Příspěvek od twister »

flexbison.rules stiahnes na nete potom otvoris project pomocou mlc.sln tam pravy klik na mlcgrm tam vybrat "Custom Build Rules" samizda ze "Find Existing" tam dat cestu k FleBison.rules a otvorit potom sa prida do zoznamu Flex and Bison Tools vedla toho checkbox zaskrtnut a dat OK

a druha cast ako je mlcgrm tak ho roztvorit tam bude "Grammar Files - students" to tiez roztvorit a tam budu du3l.lex a du3g.y postupne na obe dat prvy klik a vybrat "Properties" tam nalavo ist do "Configuration Properties->Custom Build Steps->General" a napravo hned prvy riadok "Command Line" tak v nom budu tie zle cesty typu "c:\cigwin\bin\flex.exe" a "c:\cigwin\bin\bison.exe" za nimi budu este argumenty s ktorymi sa to vola tie nemazat iba tie cesty nahradit bud flex alebo flex.exe alebo bison alebo bison.exe samozrejme logicky
Odpovědět

Zpět na „SWI098 Principy překladačů“