Zkouska 22.1.09

Základní přehled o problematice ochrany informací. Diskutovány budou možné zdroje ohrožení, metody ochrany proti těmto nebezpečím, způsob návrhu globální bezpečnostní strategie.
peci1
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 86
Registrován: 21. 1. 2009 20:08
Typ studia: Informatika Bc.

Zkouska 22.1.09

Příspěvek od peci1 »

Ahoj, dnesni zkouska byla pohodova (asi jako vsechny) :) Jen mel Tonda pripominku - AT UZ SE SAKRA VSICHNI NAUCI, CO JE TO VICEUROVNOVA BEZPECNOST (ze to napr. neznamena, ze neco zpracuje fyz. vrstva, neco linkova a tak...). Tak se na to kouknete, budete mit zkousku o poznani snazsi (pry tam z te viceur. bezp. dava neco skoro vzdycky...).

Jinak dnesni temata:
* Biometrika
* Viceur. bezp. v sitich (a tam chtel modely, ktere nema v handoutech, ale zminoval je na posledni prednasce - ze nas na ni ale bylo :) )
Medved
Admin(ka) level I
Příspěvky: 168
Registrován: 30. 5. 2006 21:18

Re: Zkouska 22.1.09

Příspěvek od Medved »

Ja bych jen mel takovou strategickou poznamku:

Napiste tam VSECHNO, co vite (byt uplne jasne triviality). On vam sice rekne, ze 2 strany A4 jsou na jednicku, ale to s chuti ignorujte. Ja popsal 3 A4 huste a prestoze jsem mel vsechno dobre, tak mi vytkl, ze u prvni otazky mi chybi popsat senzory (prestoze je nejak explicitne nechtel) a u druhe ze je to spise heslovnicek pojmu (ano to byl, ale kdyz zbytek byl jasnej) a vysledek uplne zbytecne za 2.

Tedy napr. co to jsou otisky prstu doporucuji rozepsat klidne na A4, prestoze to vi i male decko, ktere se kdy divalo na kriminalku... no jsem dost nasranej...
Uživatelský avatar
Armi
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 8
Registrován: 17. 1. 2008 12:00
Typ studia: Informatika Mgr.

Re: Zkouska 22.1.09

Příspěvek od Armi »

Pre budúce generácie - vo vypracovaných otázkach http://jh.gvn.cz/~fp860328/ochrana.pdf nie je viacúrovňová bezpečnosť sietí kompletná, treba tam ešte doplniť funkcie z trusted network interface. Mne chýbali tiež tie senzory a spomínané TNI, takže nakoniec za 3 8)
gufy

Re: Zkouska 22.1.09

Příspěvek od gufy »

Medved píše:Ja bych jen mel takovou strategickou poznamku:

Napiste tam VSECHNO, co vite (byt uplne jasne triviality).
No, ano i ne. Rozhodne se nevyplati se snazit nutne popsat, co nejvic. Rozhodne to musi byt k veci a nevymyslet ruzne pochybne veci. Kolega ode me ze zkousky toho mel hodne popsano - huste z obou stran - a odesel s trojkou, coz me rozhodilo, protoze mam hodne roztahanej rukopis a celkove jsem toho mel mene napsano. Na druhou stranu jsem odesel s jednickou.
Odpovědět

Zpět na „SWI089 Ochrana informace I“