Zk 22.1.2008

Základní přehled o problematice ochrany informací. Diskutovány budou možné zdroje ohrožení, metody ochrany proti těmto nebezpečím, způsob návrhu globální bezpečnostní strategie.
Sakuri
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 36
Registrován: 8. 1. 2007 20:45

Zk 22.1.2008

Příspěvek od Sakuri »

Tahle zkouska se trochu vymykala normalnimu prubehu zkouseni Ochrany informace:)

Benes se nas zeptal, jestli nekdo ma neco proti tomu, aby misto klasickych otazek ze seznamu dal otazku zabavnou. Kupodivu nikdo neprotestoval, tak jsme dostali jednu otazku ze seznamu - ochrana pameti a jednu "zabavnou" - pet opatreni pro zajisteni korektnosti dat.

U te zabavne slo o to napsat, co si asi tak predstavujem pod pojmem korektnost dat, pak uvest nejake metody, jak te korektnosti docilit a nakonec dve implementovat. Podle me se tam dalo napsat prakticky cokoli, co jen trochu souviselo s bezpecnosti dat - ja rozepsala autorizaci, granulitu a taky dvou a tri fazovy update.

U te ochrany pameti se asi dost lidi dopustilo nejakych nepresnosti, protoze se asi sesti lidi ptal na to, jak presne si predstavujou operacni system...
Vcetne me - moje predstava fungovani OS ho taky uplne neuspokojila, tak se jeste zeptal na digitalni podpis v souvislosti s tou korektnosti dat (ja jsem si to na chvili spletla s podpisovou verifikaci z biometrik, ale pak jsem si to uvedomila a opravila se, ale taky ne uplne dobre - to mu ale nevadilo, vzhledem k tomu, ze to se bude probirat az na dvojce...) a nakonec se zeptal na metodu kontroly ctyr oci a pak mi dal za jedna:)
Odpovědět

Zpět na „SWI089 Ochrana informace I“