Otázky ke zkoušce

Základní přehled o problematice ochrany informací. Diskutovány budou možné zdroje ohrožení, metody ochrany proti těmto nebezpečím, způsob návrhu globální bezpečnostní strategie.
Uživatelský avatar
joshis
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 127
Registrován: 23. 11. 2006 01:47
Typ studia: Informatika Mgr.
Kontaktovat uživatele:

Re: Průběh zkoušky

Příspěvek od joshis »

nohis píše:ahoj, mohl bych se zeptat těch co už byli na zkoušce zda opravdu očekávány rozsah jsou dvě strany A4?? :shock: :shock: Když se to tak nějak začínám učit, připadá mi že u většiny těch témat by ani obě otázky nedali na jednu stranu A4...A hlavně některý ty otázky,hlavně všelijaký normy mi přijdou nezapamatovatelný
Ja s timhle souhlasim... Clovek, kterej nemele hubou naprazdno, nema sanci to tak roztahnout, aby to bylo na 2xA4... I kdyz konkretne pro tohoto zkousejiciho to mleti naprazdno muze byt cestou jak uspet ;) ...
MIKI
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 186
Registrován: 10. 12. 2004 22:35
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

Re: Průběh zkoušky

Příspěvek od MIKI »

nohis píše: ahoj, mohl bych se zeptat těch co už byli na zkoušce zda opravdu očekávány rozsah jsou dvě strany A4?? :shock: :shock: Když se to tak nějak začínám učit, připadá mi že u většiny těch témat by ani obě otázky nedali na jednu stranu A4...A hlavně některý ty otázky,hlavně všelijaký normy mi přijdou nezapamatovatelný
No ocahavny rozsah je skutocne 2 strany A4. Ked clovek vie o com pise, tak sa da aj ten papier zaplnit. :twisted:
Ale inak skuska v pohode, teda az velmi v pohode na moj vkus. 8) Da sa to zvladnut, tak za 5h ucenia s trochou stastia.

Inak Vy co idete na skusku v 23.1.2007, tak moj skromny tip (bez zaruky) je, ze jedna z otazok bude TCSEC, tak doporucujem pozriet....

Lovu zdar!!!

//edit
PS: Inak posielam velke DAKUJEM autorom za vyracovanie otazok :!:
MOTTO-1: Nieje dôležité vedieť ale pochopiť!!!
MOTTO-2: Neuč sa!!! Život ťa naučí. Mňa naučil, že sa mám učiť.
Ošklivýsup

Příspěvek od Ošklivýsup »

no docela se toho bojim. Nektere veci proste sami od sebe nedavaji smysl a srotit nazpamet se mne to moc nechce. Tak uvidim.

treba to bude jako Site, tam byla na prednasce taky cca 600 slajdu a pak se 4 otazky vesli vpoho na 1 A4 z obou stran a Peterka byl vpohode.
socketka
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 26
Registrován: 1. 2. 2006 08:52
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od socketka »

Super prace! Diky. Ted se to zacnu ucit, takze jsem to zatim jen tak projela, ale uz mam jednu drobnou technickou pripominku. Potrebovala bych si to vytisknout a ty stranky maji desive veliky okraje. Pro tisk to neni moc vhodny, sezere to spoustu papiru... Takze navrhuji bud razantni zmenseni okraju nebo zverejneni v jinem nez pdf formatu. Je to prkonina, vim, ale papir je vlastne strom... a siroke okraje jsou zbytecne :)
Návštěvník

Re: Otázky ke zkoušce

Příspěvek od Návštěvník »

Prince_of_Persia píše:Vzhledem k tomu, že se p. Beneš rozhodl zveřejnit otázky, které hodlá zkoušet, tak jsem si řekl, že je trošku zpracuju.
pdf je super -thx. kde ale presne pan tonda b. zverejnil ty otazky? (predpokladam, ze odpovidaji tomu v pdf, ale original je original ;))
socketka
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 26
Registrován: 1. 2. 2006 08:52
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

Re: Otázky ke zkoušce

Příspěvek od socketka »

Anonymous píše:
Prince_of_Persia píše:Vzhledem k tomu, že se p. Beneš rozhodl zveřejnit otázky, které hodlá zkoušet, tak jsem si řekl, že je trošku zpracuju.
pdf je super -thx. kde ale presne pan tonda b. zverejnil ty otazky? (predpokladam, ze odpovidaji tomu v pdf, ale original je original ;))
je to nekde v sisu, ale uz nevim kde. vcera jsem si je tam prohlizela a dukladne je porovnavala, skutecne jsou uplne stejne :)
Uživatelský avatar
rastik
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 661
Registrován: 19. 10. 2005 21:45
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Otázky ke zkoušce

Příspěvek od rastik »

socketka píše:
Anonymous píše:
Prince_of_Persia píše:Vzhledem k tomu, že se p. Beneš rozhodl zveřejnit otázky, které hodlá zkoušet, tak jsem si řekl, že je trošku zpracuju.
pdf je super -thx. kde ale presne pan tonda b. zverejnil ty otazky? (predpokladam, ze odpovidaji tomu v pdf, ale original je original ;))
je to nekde v sisu, ale uz nevim kde. vcera jsem si je tam prohlizela a dukladne je porovnavala, skutecne jsou uplne stejne :)
Bolo to na nastenke, ale uz nie je.
Prince_of_Persia
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 81
Registrován: 19. 1. 2006 15:53
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Prince_of_Persia »

socketka píše:Super prace! Diky. Ted se to zacnu ucit, takze jsem to zatim jen tak projela, ale uz mam jednu drobnou technickou pripominku. Potrebovala bych si to vytisknout a ty stranky maji desive veliky okraje. Pro tisk to neni moc vhodny, sezere to spoustu papiru... Takze navrhuji bud razantni zmenseni okraju nebo zverejneni v jinem nez pdf formatu. Je to prkonina, vim, ale papir je vlastne strom... a siroke okraje jsou zbytecne :)
Díky za připomínku - koukni jestli už je to takhle dobrý prosím. Já sem si do první vytištěné verze dělal poznámky, takže mi okraje tak nějak i přišly vhod, ale máš pravdu, že je to plýtvání papírem.
socketka
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 26
Registrován: 1. 2. 2006 08:52
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od socketka »

Prince_of_Persia píše: Díky za připomínku - koukni jestli už je to takhle dobrý prosím. Já sem si do první vytištěné verze dělal poznámky, takže mi okraje tak nějak i přišly vhod, ale máš pravdu, že je to plýtvání papírem.
jj, ted je to dobry, dik :) 8 stranek usetreno :twisted:
Uživatelský avatar
Lukas Mach
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 261
Registrován: 28. 3. 2006 17:08
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Praha a Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Otázky ke zkoušce

Příspěvek od Lukas Mach »

rastik píše:Bolo to na nastenke, ale uz nie je.
Nezustaly nekomu ty dva (Benesovy) dokumenty jeste na disku? Bylo by fajn je sem hodit. Ja mam mozna nekde ulozeny ten .doc, ale ten prehled otazek nemam ani teoreticky...

Jinak ty vypisky jsou samozrejme monumentalni dilo, diky za ne!
For every epsilon, there is delta.
Where is my delta?
Uživatelský avatar
rastik
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 661
Registrován: 19. 10. 2005 21:45
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Otázky ke zkoušce

Příspěvek od rastik »

Lukas Mach píše:
rastik píše:Bolo to na nastenke, ale uz nie je.
Nezustaly nekomu ty dva (Benesovy) dokumenty jeste na disku? Bylo by fajn je sem hodit. Ja mam mozna nekde ulozeny ten .doc, ale ten prehled otazek nemam ani teoreticky...
Zoznam otazok je na wiki. Ktory DOC si myslel tym druhym?
ps
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 137
Registrován: 1. 6. 2006 08:47
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Otázky ke zkoušce

Příspěvek od ps »

Lukas Mach píše: Nezustaly nekomu ty dva (Benesovy) dokumenty jeste na disku? Bylo by fajn je sem hodit. Ja mam mozna nekde ulozeny ten .doc, ale ten prehled otazek nemam ani teoreticky...
Jaké DOCy? Bylo snad jen 9 .doc souborů s "handouty", které promítal na přednáškách, ne?
Uživatelský avatar
Lukas Mach
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 261
Registrován: 28. 3. 2006 17:08
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Praha a Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Otázky ke zkoušce

Příspěvek od Lukas Mach »

ps píše:Jaké DOCy? Bylo snad jen 9 .doc souborů s "handouty", které promítal na přednáškách, ne?
Jo, myslel jsem tyhle .doc. Ted uz to Benes re-uploadnul, takze je to opet pristupne z nastenky.

rastik: Diky.
For every epsilon, there is delta.
Where is my delta?
bondoer
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 51
Registrován: 27. 11. 2006 21:39

Re: Otázky ke zkoušce

Příspěvek od bondoer »

Lukas Mach píše:
ps píše:Jaké DOCy? Bylo snad jen 9 .doc souborů s "handouty", které promítal na přednáškách, ne?
Jo, myslel jsem tyhle .doc. Ted uz to Benes re-uploadnul, takze je to opet pristupne z nastenky.

rastik: Diky.
Ked tak, v studnici sa snazim mat co najvaic up-to-date dokumenty, takze momentalne tam je aj toto

este raz diky za tieto vypisky moc sa hodili a vsetci to urcite ocenuju vratane p. benesa :), sa nemusi aspon s nami tolko trapit na skuskach ;).
peterblack
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 153
Registrován: 10. 12. 2006 19:26

Re: Otázky ke zkoušce

Příspěvek od peterblack »

hodil jsem sem este doplneni k otazkam co v tom pdf vypracovany nejsou:
http://mff.lokiware.info/OchranaInformace?v=kbu
Odpovědět

Zpět na „SWI089 Ochrana informace I“