20.1.2009 Skuska [Pultr]

Základní kurz matematické analýzy pro druhý ročník oboru informatika, zahrnující základy diferenciálního počtu funkcí více proměnných (parciální derivace, diferenciál, věta o implicitních funkcích, extrémy, Lagrangeovy multiplikátory), diferenciální rovnice, vícerozměrný integrál.
Kubko
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 2
Registrován: 20. 1. 2009 10:06
Typ studia: Informatika Bc.

20.1.2009 Skuska [Pultr]

Příspěvek od Kubko »

Takze dnes sme boli len traja. Otazky boli vlastne take ako dava stale, staci si pozriet z minulych rokov.
Ja som mal na zaciatok napisat vsekto o separabilite, tu som mu napisal definiciu + aka je to husta podmnozina
a zacal som pisat trojekvivaleniciu o separabilite,bazy a pokryti.. tu som napisal prvu a to uz prisiel ku mne ze
mam toho nejak vela ze sa na to pozrie... vsetko bolo ok tak povedal ze dalej ani pisat nemusim ze pre zaciatok to staci.
potom sa rozhodol ze mi da nieco "stredne tazsie" ako on povedal a dostal som zamennost parc. derivacii... to som
vedel takze som to zacal pisat.. zas ma stopol v 3/4 dokazu a povedal ze to viem a ze ci som sa ucil tazke dokazy.
povedal som mu ze aj hej :) tak mi dal viazane extremy na to som mu povedal ze tak to zrovna neviem :)
povedal ze nic sa nedeje ze to je najtazsi a potom mi dal fubiniovu vetu + dokaz to bolo OK no a potom este
char. polynom.. napisal som mu definiciu ale nevedel som mu povedat ako to je s viacnasobnym korenom tak sme sa
dohodli ze to bude za 2 :D

co som pocul ostatni dostali na zaciatok
- vsetko o uplnych priestoroch
- vsetko o totalnej omezenosti
Jerry
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 4
Registrován: 20. 1. 2009 12:32
Typ studia: Informatika Bc.

Re: 20.1.2009 Skuska [Pultr]

Příspěvek od Jerry »

Byl jsem jeden z těch tří a moje otázky:

totální omezenost - kompaktní prostor je totálně omezený, totálně omezený je separabilní (tu sem moc nevěděl, Pultr mě ale dokopal k dokončení důkazu)
derivace složené funkce více proměnných
vázané extrémy - zdědil jsem po kolegovi, ale naštěstí jsem důkaz uměl
Návštěvník

Re: 20.1.2009 Skuska [Pultr]

Příspěvek od Návštěvník »

Jerry píše: derivace složené funkce více proměnných
Co je to presne za vetu ?
Jerry
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 4
Registrován: 20. 1. 2009 12:32
Typ studia: Informatika Bc.

Re: 20.1.2009 Skuska [Pultr]

Příspěvek od Jerry »

Návštěvník píše:
Jerry píše: derivace složené funkce více proměnných
Co je to presne za vetu ?
Ve skriptech je to XIII.3 Parciální derivace složených funkcí, konkrétně je to o derivaci funkce f(g1(t),g2(t),...,gn(t))
_Donarus

Re: 20.1.2009 Skuska [Pultr]

Příspěvek od _Donarus »

Jerry píše:
Návštěvník píše:
Jerry píše: derivace složené funkce více proměnných
Co je to presne za vetu ?
Ve skriptech je to XIII.3 Parciální derivace složených funkcí, konkrétně je to o derivaci funkce f(g1(t),g2(t),...,gn(t))

myslim, ze ne .. myslim, ze je tim myslena veta, kde figutuje

f(g1(t1,.........,tk),.........,gn(t1,........,tk))
Jerry
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 4
Registrován: 20. 1. 2009 12:32
Typ studia: Informatika Bc.

Re: 20.1.2009 Skuska [Pultr]

Příspěvek od Jerry »

_Donarus píše:myslim, ze ne .. myslim, ze je tim myslena veta, kde figutuje
f(g1(t1,.........,tk),.........,gn(t1,........,tk))
Ne, je tim myšlena ta věta jak jsem psal výše s g1(t), já bych to měl vědět, mě to Pultr zadal:-)
Uživatelský avatar
Donarus
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 194
Registrován: 30. 9. 2007 12:40
Typ studia: Informatika Mgr.

Re: 20.1.2009 Skuska [Pultr]

Příspěvek od Donarus »

jj mas pravdu.. jsem nejak spatne cetl to pojmenovani... to vis ta pozdni nocni hodina a uz jsem z toho byl totalne zblblej..
Odpovědět

Zpět na „MAI056 Matematická analýza III “