Kombinované studium - první semestr

Vše co není uvedeno jinde
Terka

Kombinované studium - první semestr

Příspěvek od Terka »

Ahoj, je tady někdo z kombinovaného studia? Že bychom se morálně podpořili :-)
Keinien

Re: Kombinované studium - první semestr

Příspěvek od Keinien »

Ahoj, jj někdo by se tu našel :)
MartinPolicky
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 9
Registrován: 21. 1. 2010 22:17
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Kombinované studium - první semestr

Příspěvek od MartinPolicky »

Ahoj,tady taky :roll:
Terka

Re: Kombinované studium - první semestr

Příspěvek od Terka »

A jak vám to jde? Já jdu zítra na zkoušku z analýzy, tak se uvidí, jak jsem na tom :-) Docela jsem stíhala cvičení, něco si pamatuji z VŠE (ale tu jsem studovala před 5 lety), tak to snad klapne. A když ne napoprvé, tak snad na další pokus. Trochu na ty opravné termíny spoléhám a první pokusy asi spíš vyzkouším, nechci si brát v práci volno na učení.

Jinak ze spolužáků z denního studia jsem trochu v šoku, jak se ničeho nebojí, co si myslí, to řeknou, a buďto je to správně nebo špatně, prostě to zkusí. Ale učitelé jsou tu v pohodě, alespoň tedy zatím :-)
MartinPolicky
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 9
Registrován: 21. 1. 2010 22:17
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Kombinované studium - první semestr

Příspěvek od MartinPolicky »

Zatím to jde, ale těžko soudit po první zkoušce :-) I když..trošku nestíhám..hodil by se termín z diskrétky v březnu.
A že si věří?..mám pocit, že výhoda dálkařů je právě troška nadhledu! Tak to taky tolik neřeš, o nic nejde :-)
Hlavně udržet motivaci, nepolevit a mít štěstí! :-)
Terka

Re: Kombinované studium - první semestr

Příspěvek od Terka »

Dneska např. Pultr říkal, že vypíše termíny z analýzy i na březen, ale že je zatím nevypisoval, aby to všichni nenechali na poslední chvíli. Tak se zkus zeptat.

Analýzu mám za sebou, další zkouška mě čeká ve čtvrtek.
MartinPolicky
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 9
Registrován: 21. 1. 2010 22:17
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Kombinované studium - první semestr

Příspěvek od MartinPolicky »

dnes jsem na písemce z programování (jako absolutní začátečník) dostal pěknou nakádačku :) Zdá se mi, že programování bude nejtvrdší oříšek (kdo by to byl řek na informatice :D)..Zkouška z programování II mi napoví, jestli pokračovat ve studiu :!:

Jak vám to jde(obecně) :) ?
Terka

Re: Kombinované studium - první semestr

Příspěvek od Terka »

Programování se taky bojim, i já jsem úplný začátečník. Vlastně obecně jsem dost počítačově negramotná, byla jsem na první přednášce z Principů počítačů a na konci se přednášející ptal, kdo kdy viděl počítač zevnitř, kdo by poznal kterou součástku, kdo si kdy počítač sám sestavil apod. A všichni se pořád hlásili :-) Já počítač viděla rozebraný, jen když mi ho kamarád opravoval.

Zatím mám za sebou 2 zkoušky z matiky, obě za 3, zbývá mi lineární algebra (k té ještě musím dodělat pár příkladů pro zápočet). Akorát se na mě teď v práci hrnou nové a nové úkoly, taky s tím mohli počkat až po zkouškovém :-) Na víkend mám v plánu učit se na Principy počítaču a operačních systémů, zatím jsem na to jen tak koukla. To píšu v pondělí. No a pak v pátek písemka z programování, na tu nevím, kdy se budu učit.
Tak si říkám, že v příštím semestru musím zabrat hned od začátku, ale ono se člověku po práci moc nechce...

Vůbec si nedovedu představit, že bych se do toho všeho musela ještě starat o rodinu. Naštěstí přítel je samostatný a má dost malé požadavky na domácnost. No i kdyby neměl, měl by smůlu :-)

Nejtěžší je asi najít motivaci, když přijdu večer z práce. Nebo o víkendu vstát dřív a učit se. To si pak říkám, proč to vlastně dělám. No a na obou zkouškách jsem se dozvěděla, že to, co jsem si myslela, že umím, vlastně umím jen tak tak na 3, protože se vyjadřuju intuitivně a ne matematicky přesně :-)

Takže moje přdsevzetí do příštího semestru je, vždycky si o víkendu projít, co se bralo na přednáškách, a taky občas zajít na konzultace. Jsem zvědavá, jak dlouho mi to vydrží.

Doufám, že budu stíhat cvičení a třeba i nějakou přednášku, můžu ale jen od 12.20 nebo 17.20, hezky místo oběda nebo místo večeře :-)
MartinPolicky
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 9
Registrován: 21. 1. 2010 22:17
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Kombinované studium - první semestr

Příspěvek od MartinPolicky »

S počítačovou gramotností jsem na tom obdobně :roll: (aspoň se při studiu informatických předmětů nenudím ;) ) ...ale beru to sportovně a už se na zkoušku z principů těším ( ve čtvrtek příští týden) :twisted: ... času mám taky tak málo...ale i přes extrémní lenost se snažím makat abych se za pár let před sebou nevymlouval," že kdybych támhle to ono.." ...baví mě to :) ....no..hurá do práce, na rozumování bude ještě dost času :D
Terka
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 10
Registrován: 29. 1. 2010 22:49
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Kombinované studium - první semestr

Příspěvek od Terka »

Trochu jsem si to přesunula, v pátek jdu na to programování, principy příští středu (čtvrtek byl plný - škoda, mohli jsme se tam potkat) a na algebru až 18.2. Je pravda, že se člověk aspoň dozví spoustu věcí - ostatně proto jsem na tu školu šla.
Jak se učíš na principy? Já z toho seriálu na root.cz + slidy z přednášek + co si vygooglim. A v poslední fázi si chci projít otázky tady na fóru a nějaké vypracované výpisky, co jsem tu taky našla.
Máš zapsanou i angličtinu?
Uživatelský avatar
tutchek
Site Admin
Příspěvky: 795
Registrován: 21. 9. 2004 00:40
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha, Bohnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kombinované studium - první semestr

Příspěvek od tutchek »

Terka píše:Jinak ze spolužáků z denního studia jsem trochu v šoku, jak se ničeho nebojí, co si myslí, to řeknou, a buďto je to správně nebo špatně, prostě to zkusí. Ale učitelé jsou tu v pohodě, alespoň tedy zatím :-)
Pri zkousce nebo pri prednasce? Pri prednasce plati "blbe dotazy posiluji kolektiv" :D A u zkousky... no zkouska je od slova zkusit... napoprve jdu zkusit co po me chteji, napodruhe zda to uz nahodou neumim... no a napotreti to da kazdy.
exAdmin. Magistr přes umělou inteligenci. Právník přes daně.
MartinPolicky
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 9
Registrován: 21. 1. 2010 22:17
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Kombinované studium - první semestr

Příspěvek od MartinPolicky »

na principy se taky učím jen z root.cz a google :D ..ale zatím jen tak zlehka. Intenzivně tomu dám dva poslední dny. Uvidím, jestli to zabere, víc času stejně nemám :) Taky nakonec v presu projedu zdejší tipy na otázky. Jsou to pro mě zajímavý informace, rád se to učím, ale je toho dost.
Angličtinu jsem si zatím nezapsal (ty jo?). Až jestli se zadaří ten zbytek.
Terka
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 10
Registrován: 29. 1. 2010 22:49
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Kombinované studium - první semestr

Příspěvek od Terka »

Tak jsem to dneska hezky zvorala :-) Zásadní chyba asi byla, že jsem se učila dlouho do noci a šla tam úplně vyřízená s energeťákem v sobě jako poslední záchranou před kolapsem. Takže témata, která jsem si myslela, že fakt umím, jsem v zaškrtávačce nedala - prostě mi ty možnosti neseděly. Ale jinak mi předmět dal hodně, konečně vím, co tam ti trpaslíci celé dny dělají.
Asi se ještě podívám po pár zdrojích a zkusím si to v hlavě všechno srovnat.
Další dva dálkaři, co jsem tam viděla, taky neprošli do druhého kola.

Angličtinu jsem si zapsala na léto, uvidím po první hodině, co se po mě bude chtít.

Zatím mám 10 kreditů, doufám, že ještě nějaký ukořistím :-)
MartinPolicky
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 9
Registrován: 21. 1. 2010 22:17
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Kombinované studium - první semestr

Příspěvek od MartinPolicky »

mě ten předmět taky dost dal (a ještě dá)..vědět, co se Benderovi honí hlavou :D ..ale nejsem vzor pracovitosti, algebra mi udělala čáru přes rozpočet, a na principy půjdu jindy....ale dnes jsem dal algebru!! jupíí :) Plácám se s programováním, jestli 11.3. ještě udělám diskrétku, budu spokojen! ..jen mě při včerejším desetihodinovým učícím maratonu napadalo, kde je rozdíl mezi ctižádostí a sebemrskačstvím :wink:
Terka
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 10
Registrován: 29. 1. 2010 22:49
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Kombinované studium - první semestr

Příspěvek od Terka »

To je super! Moc gratuluju!
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“