4.1.2019 Kombinatorika a grafy II - Hubička

Vše co není uvedeno jinde
Thrayld
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 10
Registrován: 25. 1. 2018 22:01
Typ studia: Informatika Bc.

4.1.2019 Kombinatorika a grafy II - Hubička

Příspěvek od Thrayld »

Naprosto pohodová zkouška, každý si vytáhl jednu teoretickou otázku a jeden příklad.

Dostal jsem Tutteův polynom, definice, jak se počítá normálně (tj. rekurentní zavedení) s důkazem a některé vlastnosti. Dokazoval jsem jen teda tu hlavní větu, z vlastností jsem vlastně jenom řekl, že pro smyčku a most je odebrání a kontrakce z pohledu TP to samé (pro most jsem ten důkaz jen naznačil). Docela mě překvapilo, že mu to úplně stačilo a k univerzálnímu polynomu jsem se ani nedostal.

Jako příklad jsem měl spočítat počet obarvanení k barvami úplného zakořeněného binárního stromu s hloubkou 2 (tj. 7 vrcholů). To je přímá aplikace Burnsideova lemmatu.

Celkově byla zkouška úplně v pohodě. Předcházelo jí cviko, kde se nás zeptal, kdo jde na zkoušku a rovnou nás nechal vzít si otázky, takže jsme mohli pracovat už během toho cvičení. To jednak ukazuje, že to Hubička má fakt na háku. Nijak nekontroloval, jestli si někdo "nepomáhá", ani si nás neposadil dopředu nebo tak něco. A jednak to bylo vcelku užitečné, protože se zrovna cvičili grupy :)
Příklady se obtížností opravdu hodně liší. Přímo i Hubička říkal, že jsou tam některé opravdu těžké a na požádání je možné si příklad vyměnit. Jak ho za ten semestr znám, tak možná i bez nějaké penalizace, pokud usoudí, že to byl hnusnej příklad.
Pak z teorie stačí znát jen ty hlavní body, protože se v tom tolik nehrabe.

Když jsem odcházel, tak v té době každý šel s jedničkou a ještě pár lidí zůstalo, u nich nevím.

Edit: Prý jediná dvojka, jinak jedničky.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“