[Zkouska] NSWI032 Byznys I 25.1.2012

Každý neuvedený předmět
Uživatelský avatar
Andreas
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 26
Registrován: 18. 1. 2006 16:47
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

[Zkouska] NSWI032 Byznys I 25.1.2012

Příspěvek od Andreas »

Zkouska byla domluvena na posledni prednasce. Bylo vyzadovane prihlaseni emailem prednasejicimu.
U zkousky bylo dovoleno pouzivat libovolne materialy, dokonce i notebook. Ovsem bez znalosti se to stejne asi moc nedalo stihnout.
Celkem bylo 5 prikladu, z toho 2 povinne a pak vypracovat 1 ze 3 volitelnych.
Povinne priklady:
1) Firma vyrabejici filmy do fotaku drive nakoupila zasoby stribra za 2 dolary za jednotku. Nyni cena stoupla na 50 dolaru za jednotku. Majitel se rozhodl vyrobu ukoncit a firmu komplet rozprodat.
A)Co se zrejme stalo s naklady na vyrobu?
B)Ovlivnilo by rozhodovani majitele, pokud by firma nemela zasoby stribra z minulosti a nakupovala denne na trhu? Vysvetlete.

2) Firma vyrabi kartacky na zuby a rozhoduje se kolik najmout kontroloru kvality. Byly uvedeny pocty o kolik se snizi pocet zmetku pri ruznem poctu kontroloru, plat kotrolora a cena 1 kartacku. (slo tu o rovnost MC=ME)
Byly tu 3 otazky: Kolik kontroloru se vyplati firme zamestnat? Kdyz se zmeni plat na xxx, kolik se vyplati firme zamestnat? treti nevim.

3) vybral jsem si: Uvedte priklad SWOT analyzy. Dalsi priklady si nepamatuju.

Celkem na to bylo 45 minut. Pohodova zkouska.
Odevzdal jsem driv, opraveno za pul minuty a sel jsem domu s jednickou.

TIP:
Jinak z materialu od prednasejiciho se ucit moc neda, aspon ja se v tom moc nebyl schopny vyznat i kdyz na vetsine prednasek jsem byl. Dobre se mi ucilo z tluste knizky s mnoha priklady Ekonomie, autor Robert Holman.
New systems generate new problems:)
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“