Výběr metod pro zpracování naměřených dat

Zavedení základních pojmů a metod teorie pravděpodobnosti a matematické statistiky a příklady jejich aplikací. Jedná se zejména o pojem pravděpodobnosti, náhodné veličiny a jejího rozdělení, nezávislosti, náhodného výběru a jeho popisných charakteristik, konstrukci odhadů, testování hypotéz, náhodné generátory. Důraz je kladen na praktické použití metod s využitím dostupného statistického software.
Soggir

Výběr metod pro zpracování naměřených dat

Příspěvek od Soggir »

Úvod do problému:
Dobrý den, prováděl jsem měření (benchmarky) pro testování třech různých procesorů. Na každém jsem provedl 13 testů (barevně označené) ve čtyřech režimech pro fyzické testování a ve třech režimech pro virtualizované testování (žlutě podbarvené sloupce). Na obrázku 1 jsou zaneseny výsledné hodnoty pro jednotlivá měření. Na druhém obrázku jsou naměřená data pro jeden z testů v tomto případě (Flexible IO Random Read) ve všech naměřených režimech. Pro informaci se jedná o analýzu výkonu procesorů při mitigacích a bez nich (útoky Spectre, Meltdown, ...).

Otázka 1:
Potřeboval bych poradit, zda by v prvním případě (obr. 1) šla udělat nějaká zajímavá porovnání mezi jednotlivými měřenými režimy či procesory, než pouhá komparace hodnot mezi sebou a tím zjištění % úbytku výkonu. Jedná se mi třeba o standardizování dat a následné porovnání hodnot testů mezi sebou, nebo výpočet jedné hodnoty (ze všech testů) pro každý režim měření a následného porovnání mezi sebou. Nebo vytvoření intervalového rozsahu úbytku výkonu pro jednotlivé procesory, testy nebo režimy. Případně další zajímavé zpracování těchto dat.

Otázka 2:
Pokud by data z (obr. 1) nešla zpracovat jiným způsobem než komparací jednotlivých testů v různých režimech mezi sebou. Mám naměřené hodnoty pro jednotlivé testy (obr. 2). Na ukázku data pro první test Random Read viz obr. 2.
A znovu se dotazuji zda by v tomto případě šly zpracovat nějaké zajímavé výstupy (nejlépe) pomocí vysokoškolských statistických metod.

Za jakýkoliv nápad či radu ohledně doporučení metod pro zpracování děkuji.

Obr. 1
Obrázek


Obr. 2
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „MAI059 Pravděpodobnost a statistika“